Noslēgusies VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātā izsole četriem bijušās Saulstaru sanatorijas īpašumiem. Divas izsoles noslēgušās ar rezultātu, diviem īpašumiem, tai skaitā bijušajai Saulstaru sanatorijai, tiks rīkotas atkārtotas izsoles. Izsolēs bija pieteikušies 7 dalībnieki.
Nekustamo īpašumu Jāņa Čakstes prospektā 4 un 4A, Ogrē, izsolīja par 116,2 tūkstošiem eiro (sākuma cena - 85 tūkstoši eiro). Īpašuma Saulstaru ielā 1 izsole noslēdzās ar 8,8 tūkstošiem eiro (sākuma cena 8,7 tūkstoši eiro). Objektus nosolīja fiziskas personas. Savukārt, neskatoties uz interesi par nekustamajiem īpašumiem Sporta ielā 3 un Saulstaru ielā 4, izsoles noslēgušās bez rezultātiem un tiem tiks rīkotas atkārtotas izsoles.
"Kapitālsabiedrība pārvalda dažādus nekustamos īpašumus. Dažreiz veiksmīgākā šo īpašumu attīstība iespējama nodrošinot to pārvaldību un attīstības plānu īstenošanu pašu spēkiem, citreiz piemērotākais risinājums ir tos nodot jaunu īpašnieku rokās. Šāds risinājums tiek izvēlēts, kad īpašums nav nepieciešams publiskā sektora iestādēm un to arī nav iespējams vai nav lietderīgi pielāgot publiskā sektora funkciju īstenošanai," norāda VNĪ Korporatīvās komunikācijas un ilgtspējas daļa.
Bijusī Saulstaru sanatorija, Saulstaru ielā 4, Ogrē, tika izveidota daudzo pakalnu un priežu mežu ielokā. Kādreizējās sanatorijas ēkai, kas atrodas Ogres centrālajā daļā, pilsētas apbūve daudz vairāk ir izmainījusi tās sākotnējo veidolu. Tā atrodas līdzās Rīgas-Daugavpils šosejai, tāpēc, iespējams, šo ēku ogrēnieši redzējuši visbiežāk.
Atbilstoši kapitālsabiedrības stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešami valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Atsavināšana dod iespēju īpašumiem iegūt jaunu pielietojumu, un valstij līdzekļus nozīmīgu projektu īstenošanai.
Īpašo dabas un infrastruktūras apstākļu dēļ Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība un divas no slimo kasēm (apdrošināšanas organizācijas) nolēma sanatorijas ierīkot tieši Ogrē. Daudzie pakalni, Kangaru kalni, kas stiepās cauri visai pilsētai, un sausie priežu meži tika uzskatīti par sevišķi vēlamu vidi veselības stiprināšanai, jo skujukoku mežu gaiss ir bagāts ar fitoncīdiem, kam piemīt izteikta antibakteriāla iedarbība. Turklāt dzelzceļa līnija no Rīgas uz Ogri, kas pastāv jau kopš 1861. gada, ļāva sanatorijas sasniegt gandrīz tikpat ātri, kā tas iespējams šodien.
Sanatorijas Jaunogrē un Pārogrē jau sākotnēji tika speciāli būvētas kā sanatorijas, tāpēc to atrašanās vietas ir īpaši izvēlētas kalnu un mežu tuvumā, līdz ar to tās arvien ir palikušas salīdzinoši savrupas. Kādreizējās sanatorijas ēkai, kas atrodas Ogres centrālajā daļā, pilsētas apbūve daudz vairāk ir izmainījusi tās sākotnējo veidolu. Tā atrodas līdzās Rīgas–Daugavpils šosejai, tāpēc, iespējams, šo ēku ogrēnieši redzējuši visbiežāk.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri