Ieslodzījuma vietu pārvalde (turpmāk - Pārvalde) ik gadu uzrunā sabiedrību un aicina kļūt par brīvprātīgo ieslodzījuma vietās, lai kopīgiem spēkiem veicinātu sabiedrības drošību. Ir pierādīts, ka brīvprātīgais darbs veicina uzticēšanos, saliedē sabiedrību, mazina vientulības un izstumtības risku, kā arī būtiski mazina atkārtotu noziegumu izdarīšanu. Tāpat brīvprātīgā darba veicējs arī rāda sociāli atbildīgas uzvedības piemēru, popularizē veselīgu dzīvesveidu, humānas vērtības un personības attīstību.
Šogad uz apmācībām pieteikušies vairāk kā 50 cilvēku. Pirmā apmācību diena - 25.aprīlis, norisināsies attālināti, kuras laikā interesenti uzzinās vairāk par uzturēšanos ieslodzījuma vietā, tostarp apģērba izvēli, komunikācijas stilu un atļautajiem/aizliegtajiem priekšmetiem cietumā, par resocializācijas procesu, darbu ar personām, kas cieš no atkarībām un to, kā neizdegt brīvprātīgajā darbā un atpazīt manipulāciju.
Otrā apmācību diena, 26.aprīlis, notiks klātienē - jaunajā Mācību centrā Olainē. Apmācību laikā klātesošajiem tiks izrādītas Mācību centra telpas, organizētas komandas saliedēšanas aktivitātes. Apmācību laikā brīvprātīgie tiks informēti par brīvprātīgā darba veidiem, līguma slēgšanas procesu u.c. aktuālo info uzsākot brīvprātīgo darbu. Apmācībās viesosies brīvprātīgā darba veicēji, kuri dalīsies savā pieredzē un dienas noslēgumā tiks modelētas dažādas situācijas, ar kādām var saskarties brīvprātīgie esot ieslodzījuma vietā.
Apmācībās klātienē piedalīsies Mācību centra priekšniece Kristīne Beitele un vecākā pasniedzēja Olga Maļčenko; Pārvaldes Resocializācijas daļas vecākā inspektore Lāsma Kokoreviča; Pārvaldes Eiropas sociālā fonda Plus projekta "Drošība: atbildīga resocializācija ieslodzītajiem (DARI)" vadītājs Māris Luste un projekta koordinatore Inga Girgensone, kā arī brīvprātīgie: Lolita Terēze Nicmane un Jānis Liepiņš.
Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties apmācību klātienes pasākumā. Ierašanās uz plkst.13:30.
2024.gadā kopumā apmācīti ap 80 brīvprātīgo. Brīvprātīgais darbs ir ļoti dažāds, un tā izpausme ir paša brīvprātīgā iniciatīva un vēlēšanās piedāvāt savas zināšanas un pieredzi ieslodzītajiem - tās var būt lekcijas par dažādām tēmām, gan dažāda veida nodarbības.
Tāpat Pārvalde turpina aktualizēt jaunā Mācību centra lomu un nozīmi ieslodzījuma vietu sistēmas attīstībā. Jaunajā, modernajā un pielāgotajā mācību vidē aktīvi notiek esošo un topošo Pārvaldes profesionāļu un brīvprātīgā darba veicēju apmācības.
Mācību centra būvniecība īstenota ar Norvēģijas grantu programmas "Korekcijas dienesti" finansiālu atbalstu.
Mācību centra ēka ir aptuveni 2500 kvadrātmetrus plaša, tajā atrodas mācību telpas nodarbinātajiem, konferenču zāle, ieslodzījuma vietu sistēmas muzejs, lasītava, dienesta viesnīca, kā arī sporta un praktisko nodarbību telpas. Mācību centrā vienlaicīgi var apmācīt 150 nodarbinātos.
Brīvprātīgo apmācību norises vieta - Mācību centrs: Olaine, Rīgas iela 10. Iebraukšana/ienākšana Mācību centra (Rīgas iela 10b) teritorijā no Jelgavas ielas puses.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri