Iestājoties pavasarīgākiem laikapstākļiem, satiksmē atgriežas aizvien vairāk elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītāji. Diemžēl šogad ir jau notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši šo transportlīdzekļu vadītāji. Tāpat ir arī bojā gājuši trīs velosipēdu vadītāji, tādēļ Valsts policija atgādina par drošības noteikumiem un padomiem, kas jāņem vērā, lai šī sezona būtu droša gan pašiem braucamrīku vadītājiem, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem, ziņo Līna Bagdone, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.
Lai šajā gadā nepieaugtu negadījumu skaits un mazaizsargātie satiksmes dalībnieki iztiktu bez traumām, Valsts policija aicina gan elektroskrejriteņu, gan velosipēdu vadītājus rūpīgi izvērtēt braukšanas apstākļus, būt uzmanīgiem, piedaloties satiksmē, un parūpēties par savu drošību un veselību braukšanas laikā. Šogad līdz 15.aprīlim ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 24 elektroskrejriteņu vadītāji, savukārt velosipēdu vadītāji ir cietuši 50, bet bojā gājuši jau trīs.
Lai pārvietotos droši, ir būtiski atcerēties pašam un atgādināt savām atvasēm, ka, braucot ar elektroskrejriteni vai velosipēdu, vienmēr jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, kas neapdraud ne savu, ne citu satiksmes dalībnieku drošību. Kā arī jāievēro īpaša piesardzība šķērsojot brauktuvi, krustojumu vai izbrauktuves no pagalmiem.
Elektroskrejriteņa vadītāja drošība
Lai izvairītos no nepatīkamām un negaidītām situācijām, elektroskrejriteņu vadītājiem ir jāievēro tas, ka ar to drīkst pārvietoties pa ietvēm, veloceļiem, atsevišķās vietās pa sabiedriskā transporta joslu, ja tas ir atļauts velosipēdistiem, un arī pa brauktuvi, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h. Ja ar elektroskrejriteni pārvietojas pa ietvi, ir jādod priekšroka gājējiem un ir jāizvēlas ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.
Būtiski atcerēties, ka elektroskrejriteni nedrīkst vadīt alkohola reibumā! Tāpat ar elektroskrejriteni nevar vest pasažieri. Kā arī elektroskrejriteņa vadītājam vecumā no 14 līdz 17 gadiem galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.
Lai droši pārvietotos un nepārkāptu ceļu satiksmes noteikumus, ir jāņem vērā vēl vairāki noteikumi, piemēram, elektroskrejritenim braukšanas laikā priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē - sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, elektroskrejriteņa vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
Velosipēdista drošība
Lai pārvietošanās ar velosipēdu būtu droša, jāņem vērā, ka paša drošībai ir būtiska ķivere - Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka bērniem līdz 16 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Lai mazākie satiksmes dalībnieki kritiena laikā pasargātu sevi no dažādām traumām, ir ieteicams braukšanas laikā lietot arī ceļu un elkoņu aizsargus.
Pirms doties izbraucienā, jāpārbauda un jāpārliecinās arī par velosipēda tehnisko kārtību - tam jābūt aprīkotam ar bremzēm un gaismu atstarotājiem. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem - priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu, bet aizmugurē ar sarkanu, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē sarkanas. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri