"Iespējamie apdraudējumi neizslēdz to, ka Krievijas mērķis ir sagrābt mazas teritorijas un tad skatīties, kāda ir rīcība no NATO puses, cik NATO būs iesaistīts, ko darīs jau šeit esošie NATO spēki, - pauž Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Kaspars Pudāns.
"Protams, mēs vērtējam arī šādus scenārijus aizsardzības plānos. Mums nav būtiski, kāds tad ir Krievijas tālākais plāns, bet mums ir jānosargā, jau sākot ar pirmo kvadrātcentimetru. Tas ir tas, ko veicam savu spēju attīstībā, lai būtu pretmobilitātes spējas, tālās artilērijas, izlūkošanas spējas, lai varam darboties jau no paša sākuma savas valsts robežas aizsardzībā uz sauszemes, jūrā un gaisa telpā".
Tāpēc Baltijas valstis veido savu aizsardzības līniju ar mīnu laukiem:
"Mēs pie Baltijas aizsardzības līnijas esam izplānojuši un turpinām jau detalizētāk plānot, kur šie mīnu lauki būs izvietoti. Ja tiks pieņemti šādi lēmumi un būs nepieciešamais finansējums, tad šos mīnu laukus varēsim papildināt arī ar pretkājinieku mīnām. Ka jau esmu minējis iepriekš, pirms mēs varam atvēlēt finansējumu pretkājinieku mīnām, ir vēl citas vajadzības Baltijas aizsardzības līnijas spēju nodrošināšanai, piemēram, prettanku mīnas, jau esošo pretkājinieku mīnu papildināšana, kas paredzēta tiem uzdevumiem, kā mēs plānojam karot, veidojot dažādus slēpņus un tā saucamās ietekmes zonas pretiniekam. Tas tiek plānots, zīmēts, gatavotas vietas, kur jau šobrīd izvēršam šķēršļus. Ja pieaugtu indikācijas par apdraudējuma iespējamību, tad šos šķēršļus varētu papildināt ar mīnām, kuras tad būs mūsu rīcībā. Esam arī apzinājuši, cik daudz pretkājinieku mīnu būtu nepieciešams, lai papildinātu mīnu laukus.
Tāpat esam apzinājuši, kādas apmācības būtu jāveic karavīriem, lai varētu pielietot šāda veida mīnas. Paralēli tam ir arī jāskatās uz nepieciešamo infrastruktūru, kas būs jāpapildina, jo pašreizējie plāni neiekļāva pretkājinieku mīnas, kā arī būtisks aspekts ir saistīts ar mīnu nogādāšanu un uzstādīšanu. Visticamāk, tā būs distances mīnēšana, kurai vajadzīgās iekārtas jau šobrīd plānojam un ir iegādes procesā attiecībā uz prettanku mīnām. Saprotam, ka daļu mīnu lauku spēsim klasiski uzstādīt, bet daļa mīnu lauku būs jāuzstāda atkarībā no situācijas un apstākļiem. Tad daudz efektīvāka ir distances mīnēšana, kad mobili var izbraukt ar tehniku un, vienkāršā valodā sakot, "izšaut" mīnu laukus. Tādā veidā mīnu laukus ir daudz ātrāk izvietot un tādā veidā radīt "pārsteigumu" pretiniekam. Tas viss prasīs papildu finansējumu, kas nav bijis plānots bruņoto spēku vajadzībās. Tās vajadzības, kas bija plānotas, joprojām ir būtiskas, lai varētu nodrošināt galveno principu - pretgaisa aizsardzību, pretmobilitāti un tuvās kaujas atbalstu, prettanku ieročus, artilērijas sistēmas, kā arī tālās darbības ieročus, kaujas dronus.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri