Ir bērni, kas ar apstiprinātu Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju tiek uzņemti nodaļā, ir arī tādi bērni, kuri tiek izrakstīti un ārstēšanos turpina mājās.
Bērnu slimnīcā vēršas daudzi satraukušies vecāki, ja bērns ir kontaktpersona citam bērnam, kas ar apstiprinātu Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju ir stacionēts.
Slimnīcā skaidro, - ja bērns noteikts kā kontaktpersona citam bērnam ar apstiprinātu Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis jau ir sazinājies ar vecākiem un informējis, ka turpmāk par šo situāciju jārunā ar savu ģimenes ārstu. Savukārt ģimenes ārsti ir informēti, kas un kā jādara visai ģimenei.
Ir svarīgi izolēties, pavadot mājās ārsta noteikto laiku, un vērot bērna veselības stāvokli. Ja bērnam parādās sūdzības vai vērojama veselības stāvokļa pasliktināšanās, ir jādodas uz tuvākās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu vai jāzvana uz tālruni 112.
Ja vecāki dodas uz Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centru, jo ir aizdomas, ka bērna fēcēs ir asiņu piejaukums, vēlams to nofotografēt un uzrādīt fotogrāfiju, ierodoties slimnīcā.
Bērnu slimnīcā nesniedz informāciju kontaktpersonām par karantīnas laiku un došanos vai nedošanos uz bērna izglītības iestādi dažādās situācijās, par to lemj ģimenes ārsts.
SPKC sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) turpina epidemioloģisko izmeklēšanu, aizvien meklējot slimības cēloni. Tāpat SKPKC sadarbojas ar skartajām pirmsskolas izglītības iestādēm un ģimenes ārstiem, kuri novēro bērnus ar akūtas zarnu infekcijas simptomiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri