• Lija,
  • Olīvija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par bēgšanu no policijas auto vadītājiem plāno noteikt kriminālatbildību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:45, 19.03.2025


Plānots, ka transportlīdzekļa vadītāju sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.


Foto: LETA

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 19.martā, pirms otrā lasījuma Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz noteikt kriminālatbildību transportlīdzekļu vadītājiem par agresīvu braukšanu pēc tam, kad kompetentas institūcijas amatpersona atkārtoti pieprasījusi apturēt transportlīdzekli, jeb par bēgšanu.

"Bēgšana, kas izpaužas kā agresīva braukšana, apdraud ne vien paša transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku un gājēju veselību un dzīvību. Ir grūti vai pat neiespējami paredzēt agresīvā transportlīdzekļa vadītāja kustības trajektoriju un novērst smagu seku iestāšanos," pauž Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins, uzsverot, ka galvenais šo grozījumu uzdevums ir atturēt transportlīdzekļa vadītājus no šiem pārkāpumiem un pasargāt sabiedrību.

Plānots, ka transportlīdzekļa vadītāju sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Patlaban gan par agresīvu braukšanu, gan nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli ir noteikta administratīvā atbildība. Šo divu pārkāpumu kombinācija ir ar lielāku kaitīgumu, un par to nepieciešams paredzēt kriminālatbildību, atzīmē A.Judins.

Vienlaikus ar grozījumiem Krimināllikumā un likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību" komisijas deputāti pirms otrā lasījuma parlamentā atbalstīja priekšlikumus, kas paredz pilnveidot atbildību par ANO, Eiropas Savienības, citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju vai Latvijas nacionālo sankciju pārkāpšanu.

Tāpat ar grozījumiem iecerēts atbilstoši mūsdienu praktiskajai situācijai pilnveidot regulējumu par neatļautu vielu un priekšmetu ienešanu, nodošanu un glabāšanu īslaicīgās aizturēšanas un ieslodzījuma vietā. Tostarp par neatļautu priekšmetu nodošanu (korespondence, nauda, pārtika u.c.) brīvības atņemšanas soda maksimālo termiņu plānots palielināt no viena uz diviem gadiem. Tāpat iecerēts likumu papildināt, nosakot kriminālatbildību par neatļautu saziņas līdzekļu nodošanu, paredzot par to brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Opozīcija neatbalsta ieceri biržā pārdot valsts uzņēmumu daļas

Ainārs Šlesers: Ja valdība tiešām nolems pārkāpt tautas gribu un sāks tautas uzņēmumu privatizāciju, tad būs jau jāved cilvēki ārā!

Sabiedrība Prezidents un premjere nekomentēs valsts budžeta sastādīšanas gaitu

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) vienojušies nekomentēt valsts budžeta sastādīšanas gaitu līdz augusta vidum, trešdien preses konferencē pēc tikšanās ar premjeri informēja Rinkēvičs.

Sabiedrība Premjere aicina valsts pārvaldi atteikties no naudas balvām

Izdevumu mazināšanas nolūkos Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) aicina valsts pārvaldi atteikties no naudas balvām, samazināt piemaksu apmērus un novērtēšanas sliekšņus.

Sabiedrība Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām deviņām Latvijas augstskolās

Deviņās Latvijas augstskolās šodien plkst.9 sāksies elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām, liecina informācija vienotajā uzņemšanas sistēmā.

Lasiet arī

Sabiedrība Plāno nostiprināt deputātu pienākumu saziņā lietot valsts valodu

Saeimas kārtības rullis ir likums, kurā vienuviet apkopotas Latvijas parlamenta darba procedūras un noteikumi.

Sabiedrība Uzlabos krīzes vadības sistēmu valstī

Krīzes vadības centra iesaiste plānota, kad apdraudējums aptvers vairākas nozares vai visu valsti, kā tas bija, piemēram, Covid-19 pandēmijā. Savukārt militāras krīzes gadījumā centrs koordinēs civilā sektora rīcību un nodrošinās sadarbību ar militāro sektoru.

Sabiedrība Saeimas vēlēšanās varēs kandidēt tās partijas, kuru rindās būs 1000 biedri

Patlaban, lai kandidētu parlamenta vēlēšanās, partijā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem.

Sabiedrība "Infekcija izvērtusies ar nopietnām komplikācijām"

Saeimas komisija apspriež situāciju ar e.coli baktēriju izplatību.