Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien atbalstīja aizliegumu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem piedāvāt un sniegt tūrisma pakalpojumus Krievijā un Baltkrievijā.
"Jaunās vienotības" (JV) sagatavotie grozījumi Tūrisma likumā paredz aizliegumu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem piedāvāt un sniegt tūrisma pakalpojumus Krievijā un Baltkrievijā.
Deputāts Jānis Patmalnieks (JV) skaidroja, ka grozījumu mērķis ir gan mazināt riskus iespējamiem Latvijas pilsoņu cilvēktiesību pārkāpumiem, gan nepieļaut to vervēšanu Krievijas vai Baltkrievijas labā. Viņš teica, ka šādi iedzīvotāju braucieni var atspēlēties uz kopējo drošību, kad cilvēkus savervē spiegošanai.
Patmalnieks pauda, ka šis ir pirmais solis, un varbūt pēc tam būtu jāpārtrauc ne tikai organizētie tūrisma braucieni, bet arī cilvēku plūsma uz robežām.
Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāve teica, ka šādi tūroperatoru organizētie braucieni uz Krieviju un Baltkrieviju būtu ierobežojami, bet jādomā, vai paliek tikai pie ierobežojumiem šajā likumā vai skatās pēc būtības un ierobežo arī pasažieru pārvadātājus.
Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas pārstāve Kitija Tigule stāstīja, ka asociācijas jau ir aicinājušas neorganizēt braucienus uz Krieviju un Baltkrieviju. Šobrīd uz Krieviju neviens operators tūrisma braucienus nepiedāvā, bet uz Baltkrieviju tādus piedāvā trīs līdz četri operatori.
Tigule skaidroja, ka no visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas dodas uz Baltkrieviju, mazāk nekā 10% ir tādi, kuri turp dodas tūroperatoru organizētos braucienos, turklāt no šiem cilvēkiem neviens Baltkrievijā nav aizturēts.
"Ja gribam pēc būtības risināt, tad būtu jāķeras klāt tiem 90% iebraucēju, nevis 10%, kas ir organizēti, un ir visdrošākie," uzsvēra Tigule, norādot, ka organizētajos braucienos ir zināmi visu cilvēku vārdi, maršruti, un problēmu gadījumos to zina arī tūroperators. Viņa teica, ka šo braucienu ierobežošana nerisinās problēmu pēc būtības, un, lai ierobežotu tos, kuri uz Baltkrieviju brauc, izmantojot regulārā transporta pakalpojumus, būtu jāierobežo kustība uz robežas.
Savukārt Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāvis stāstīja, ka ministrija ir noskaidrojusi, ka Lietuva un Igaunija šādus ierobežojumus neplāno ieviest. Viņš gan pauda pārliecību, ka Latvijai, ieviešot šādu ierobežojumu tūrisma operatoriem, tam drīz sekotu arī pārējās Baltijas valstis.
ĀM norādīja arī, ka runā ar Satiksmes ministriju (SM) par pasažieru pārvadājumu ierobežošanu.
Savukārt deputāte Viktorija Pleškāne (LPV) iebilda pret šādiem likuma grozījumiem. Viņa pauda neizpratni, kāpēc deputāti neuzticas Latvijas pilsoņiem, un norādīja, ka ar šādiem ceļošanas ierobežojumiem Latvija līdzināsies Ziemeļkorejai.
EM pārstāve norādīja, ka ministrijas ieskatā, iespējams, šie tūrisma braucienu ierobežojumi būtu skatāmi kopā ar regulāro pārvadājumu ierobežošanu uz šīm valstīm.
Deputāts Andris Kulbergs (AS) savukārt pauda neizpratni, kāpēc deputāti "māžojas ar tūrisma braucieniem", nevis šo jautājumu risina, apturot dzelzceļa un sauszemes satiksmi, aizslēdzot robežas.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri