Jaunākā vecumā iegādājoties savu dzīvesvietu, iedzīvotāji var agrāk dzēst parādsaistības.
Lai arī daudziem ir priekšstats, ka gados jauniem cilvēkiem nav uzkrājumu vai pietiekami augsts ienākumu līmenis, kas ļautu iegādāties mājokli, jaunākā Latvijā veiktā aptauja liecina, ka 24% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 29 gadiem dzīvo sev piederošā dzīvesvietā.
"Jaunie speciālisti bieži ir motivēti pēc iespējas ātrāk iegādāties pirmo mājokli, investējot savā labklājībā. Tam palīdz ne vien darbs ienesīgās jomās, bet arī pieejamais valsts atbalsts jaunajām ģimenēm un profesionāļiem, kā arī gana bieži redzam, ka ar pirmās dzīvesvietas iegādi jauniešiem palīdz viņu vecāki," komentē Kaspars Sausais, mājokļu kreditēšanas eksperts.
Visbiežāk jaunieši Latvijā vai nu īrē savu mājokli (34%) vai arī dzīvo vecākiem vai citiem radiniekiem piederošā dzīvesvietā (32%). Šie rādītāji ir būtiski augstāki kā citās vecuma grupās. Piemēram, iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem mājokli īrē (19%) vai dzīvo pie vecākiem (19%) teju divreiz retāk.
Jaunākā vecumā iegādājoties savu dzīvesvietu, iedzīvotāji var agrāk dzēst parādsaistības un domāt par otro, lielāku mājokli, ja nepieciešams, vai citu nākotnes vajadzību finansēšanu, kas arī bieži tiek novērots dzīvē. Iegādājoties īpašumu ar kredīta palīdzību to nevajdzētu uztvert kā vienu mājokli visam mūžam. Mainoties dzīves apstākļiem vai vajdzībai pēc savādāka īpašuma, esošais var būt kā labs atbalsts jauna īpašuma iegādei," papildina Kaspars Sausais.
Aptaujas dati liecina, ka kopumā lielākā daļa jeb 84% Latvijas iedzīvotāju dzīvo sev, laulātajam vai vecākiem piederošā mājoklī, tikmēr 15% īrē savu dzīvesvietu.