Viedtālruņi Latvijas jauniešiem atņem vidēji 5 stundas dienā (+VIDEO)

Sabiedrība
VS.LV 12:25, 30.09.2024 0

Vairums vecāku un skolotāju atbalsta ideju ierobežot mobilo ierīču lietošanu starpbrīžos skolā.

 

Latvijas dati liecina, ka vairāk nekā puse jeb 52% jauniešu vecumā no 12 līdz 18 gadiem viedtālruņus lieto vairāk nekā piecas stundas dienā. Lai arī 74% no jauniešiem atzīst, ka viņiem skolā ir noteikumi, kas ierobežo telefonu lietošanu, tomēr vairāk nekā puse jauniešu tos pārkāpj.

Aptaujas dati rāda, ka skolas laikā visbiežāk mobilie telefoni tiek lietoti starpbrīžos (95%) un no rīta pirms stundu sākuma (59%). 35% jauniešu arī atzīst, ka mēdz to darīt mācību stundu laikā. Lietojot telefonus skolās, jaunieši visbiežāk tajos patērē video saturu TikTok un YouTube platformās (63%), sarakstās ar draugiem (56%), "skrollē" sociālos tīklus (43%) un spēlē spēles (39%).

Kā aptaujā atzīst 55% skolotāju, tad telefonu lietošana starpbrīžos pēc tad rada arī konfliktus klasē, jo skolēni vēlas turpināt lietot telefonu, sākoties mācību stundai. Tas savukārt rada to, ka bērniem ir grūtības koncentrēties mācību vielai.

"Ir zināms, ka tehnoloģijas un digitālie mācību līdzekļi ir lieliski izmantojami mācību procesa efektivitātes palielināšanai. Taču nevadīta tehnoloģiju izmantošana bez noteikumiem mācībām skolā pavisam noteikti par labu nenāk. Tāpat starpbrīžus skolēniem būtu jāizmanto, lai atpūstos, fiziski izkustoties, vai domāšanu aktivizētu citādi nekā mācību stundu laikā. Tas palīdzētu ar jaunu sparu mācīties nākamajā stundā. Tāpēc skolām būtu jādomā par to, ko skolēni starpbrīžu laikā varētu darīt, lai atpūta starp mācību stundām būtu patiešām kvalitatīva," - saka Latvijas Universitātes profesore un vadošā pētniece Zanda Rubene.

Kā ziņots iepriekš, vairums skolēnu vecāku (84%) un skolotāju (95%) atbalsta ideju ierobežot mobilo telefonu lietošanu starpbrīžos skolā. Kā aptaujā atzīst skolotāji, nekontrolēta telefonu lietošana starpbrīžos rada plašu problēmu loku, tostarp to, ka skolēni nekomunicē savā starpā, neredz viens otru un kļūst vienaldzīgi, jauniešiem ir grūtības koncentrēties mācību vielai, viņi nemeklē citas nodarbes ārpus sēdēšanas telefonā un nav ieinteresēti apgūt mācību vielu stundu laikā, kā arī klasē rodas konflikti, jo skolēni vēlas turpināt lietot telefonus arī sākoties mācību stundai.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vidzemē, Latgalē un vietām Kurzemē apledojums apgrūtina braukšanu

Vidzemē, Latgalē un vietām Kurzemē apledojums apgrūtina braukšanu, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sabiedrība Trešdien gaidāms sauss laiks, valsts dienvidos vietām snigs

Trešdien Latvijā gaidāms sauss un visai saulains laiks, valsts dienvidos vietām nedaudz snigs, vairāk nokrišņu būs vakarā Dienvidkurzemē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Kādas papildus prasības ir jāņem vērā, uzstādot dažādos fasādes vates veidus?

Lai kvalitatīvi nosiltinātu ēku, ir rūpīgi jāievēro ne tikai siltināšanas darbu tehnoloģija kā virsmas sagatavošana un virsmas defektu novēršana, kas visiem siltumizolācijas materiāliem ir līdzīga, bet arī katram fasādes vates veidam specifiski ieteikumi. Ražotāju noteiktas specifiskas prasības materiāla iestrādāšanai, stiprinājumiem vai palīgmateriāliem palīdz nodrošināt, ka izmantotais siltumizolācijas materiāls saglabās savas īpašības, nodrošinot siltinājumam efektivitāti un ilgmūžību.

Sabiedrība Kā izvēlēties vajadzībām atbilstošākos saules paneļus?

Saules paneļu uzstādīšana ir gudrs finanšu ieguldījums daudziem māju un uzņēmumu īpašniekiem. Izvērtējot piedāvājumus, ir jāņem vērā daudzi dažādi faktori – saules paneļu veids un jauda, saules paneļu cena un citi būtiski aspekti. Raksta turpinājumā informācija, kas Jums palīdzēt labāk novērtēt piedāvājumu un iespējas.

Lasiet arī

Interesanti fakti Bojāta telefona vai datora remonts izmaksā vidēji 450 eiro

Domājot par apdrošināšanas līgumu slēgšanu, liela daļa cilvēku primāri fokusējas uz dārgākajiem īpašumiem kā mājoklis, transporta līdzekļiem vai paša dzīvība, mazāk vērtīgās mantas atstājot novārtā. Taču tieši tā dēvētie kustamie īpašumi ir viena no visbiežāk sabojātajām un gana lielus izdevumus prasošajām mantām, turklāt tie ļoti bieži cieš šķietami nekaitīgās, sadzīviskās situācijās.

Sabiedrība Lūdz valdībai noteikt prasības mobilo sakaru nepārtrauktības nodrošināšanai

Saeimas Nacionālās drošības komisija lūdz valdību noteikt prasības mobilo sakaru nepārtrauktības nodrošināšanai, svētdien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Interesanti fakti Kā pasargāt savu mobilo tālruni no briesmām? (+VIDEO)

Ierīces var būt bīstamas pašiem to īpašniekiem.

Kriminālziņas Pirmajā pusgadā ieslodzījuma vietās atrasti 865 mobilie telefoni

Šogad sešos mēnešos Latvijas ieslodzījuma vietās atrasti 865 mobilie telefoni, 754 SIM kartes un 96 mobilo telefonu sastāvdaļas, aģentūra LETA uzzināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē.