• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: Latvijas ģimenes izceļ zaļumus pagalmā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:45, 11.07.2024


Ieteicams, lai mājoklis atrastos 15-30 minūšu attālumā no darba vietas, bērnudārza vai skolas.


Mūsdienu mājokļu projekti tiecas pēc dabas.

Mājas ir mūsu dzīves centrs. Vieta, kur mēs atgūstamies no darba dunas, ikdienas stresa un jūtamies droši un pieņemti. Taču, izvēloties mājokli ģimenei, ir svarīgi domāt ilgtermiņā - vai šis mājoklis būs piemērots arī tad, kad bērni paaugsies vai mūsu ģimene kļūs lielāka? Ko ģimene sagaida no mājām un kā izvēlēties mājokli, lai tas "augtu" līdzi ģimenes vajadzībām, atklāj eksperte Inese Berga.

Drošības sajūta mājoklī un apkaimē

Lai mājoklī justos labi, ikvienam ir svarīga fiziskā un emocionālā drošība. Tas ir īpaši svarīgi bērniem un jauniešiem, kuru personība vēl tikai veidojas. Vecākiem jājūtas droši vidē, kurā dzīvo, rūpējoties par ģimenes kopējo drošību un privātumu.

Skaņu izolējošas sienas un logi var radīt nepieciešamo privātuma slāni, lai ģimenes locekļi justos netraucēti. Apkaimes drošība ir būtiska - tuvākās brauktuvju šķērsošanas vietas, potenciālais bērnu ceļš uz skolu, pulciņiem vai citām vietām, kur bērni ar laiku varētu doties vieni paši. Droša un labi apgaismota vide ārpus mājas ir tikpat svarīga kā drošība pašā mājoklī.

Daudzfunkcionālas telpas

Bērniem augot, mainās viņu vajadzības. Sākotnēji nepieciešama droša vieta rotaļām, vēlāk - vieta mācībām un hobijiem. Telpām jābūt daudzfunkcionālām un pielāgojamām. Jaunie dzīvokļu projekti bieži piedāvā atvērtus plānojumus un bīdāmās starpsienas, kas ļauj mainīt telpu izkārtojumu atbilstoši ģimenes vajadzībām. Piemēram, no atvērtas spēļu zonas vēlāk var izveidot atsevišķu mācību vai darba telpu. Šāda pielāgojamība palīdz ģimenēm izmantot telpu efektīvi un atbilstoši viņu mainīgajām vajadzībām.

Arī dzīvojamo namu attīstītāji ņem vērā ģimenes locekļu atšķirīgās un reizēm arī mainīgās vēlmes. Piemēram, ir projekti, kuros ir pat nepilni piecdesmit dažādi dzīvokļu plānojumi, lai atbilstu visdažādākajām ģimeņu vēlmēm un vajadzībām. Tāpat tiek piedāvāti arī projekti, kuros ir īpaši piedomāts par dzīvoļu funkcionalitāti un lieko platību optimizāciju. Tas nozīmē to, ka projektā praktiski nav gaiteņu, nodrošinot iespēju pilnvērtīgi izmantot dzīvokļa kvadratūru, lai izveidotum, piemēram, papildu iebūvētos skapjus, mantu glabātuves vai palielināt dzīvojamo telpu, izveidojot plašākas virtuves.

Labiekārtota un zaļa apkaime

Māju sajūtu rada ne vien dzīves telpa, bet arī apkārtne. Latvijā īstenotā aptauja atklāj, ka respondentiem, kuriem ģimenē aug bērni līdz 18 gadu vecumam, dzīvesvietas tuvumā īpaši būtiska ir "zaļās" infrastruktūras pieejamība.

Apzaļumots pagalms, piknika vietas ģimenēm vai bērnu rotaļu laukumi, kur pavadīt nesteidzīgu laiku svaigā gaisā, ir būtiski faktori ģimenes dzīves kvalitātei un ikdienas aktivitātām svaigā gaisā. Zaļās zonas ne tikai veicina veselīgu dzīvesveidu, bet arī piedāvā vietas, kur ģimenei pavadīt laiku kopā, stiprinot savstarpējās attiecības.

Laba atrašanās vieta

Lai mājoklis "augtu" līdzi ģimenes vajadzībām, būtiska ir īpašuma atrašanās vieta. No tās jābūt vieglai piekļuvei visām nepieciešamajām ikdienas ērtībām, ar labiekārtotiem pagalmiem un zaļajām zonām, lai nodrošinātu vislabāko dzīves kvalitāti ģimenēm. Piemēram, automašīnā pavadītais laiks ikdienā ir viens no lielākajiem laika zagļiem, īpaši pilsētā, kur valda sastrēgumi.

Tāpēc ieteicams, lai mājoklis atrastos 15-30 minūšu attālumā no darba vietas, bērnudārza vai skolas. Tāpat arī pārtikas veikala tuvums ir būtisks faktors, izvērtējot potenciālās mājvietas atrašanās vietu. Atkarībā no dzīvesveida, jāizvērtē nepieciešamība pēc tuvumā esošām izklaides un kultūras iespējām, tostarp sporta centriem un veselības aprūpes iestādēm.

Atpūtas zona katram ģimenes loceklim

Mājas ir vieta, kur ir iespējams visiem labi justies, atrast sev piemērotāko vietu atpūtai un vaļaspriekiem. Lai tas piepildītos, katram ģimenes loceklim nepieciešama sava privātā telpa, kur nodoties savām interesēm un atpūsties.

Vecākiem tā var būt klusa vieta lasīšanai, meditācijai vai darbam, bet bērniem - rotaļu stūrītis vai vieta mācībām. Telpu funkcionalitāte un pielāgojamība ir atslēga tam, lai katrs ģimenes loceklis mājās justos labi. Kopīgās atpūtas zonas, piemēram, dzīvojamā istaba vai pagalms, ir svarīgas, lai veicinātu ģimenes kopā būšanas laiku un stiprinātu ģimenes saites.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Interesanti fakti Ir pienācis laiks pavasara interjera fantāzijai (+VIDEO)

Dzīvesveidā nepieciešamas sezonālas izmaiņas, uzskata eksperts.

Ekonomika Aptauja: vairums Latvijas iedzīvotāju ir nomainījuši trīs vai vairāk mājokļu

Vairums Latvijas iedzīvotāju ir mainījuši dzīvesvietu vismaz trīs reizes, tostarp 30% ir pārcēlušies piecas un vairāk reizes, informē "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli

Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli, informē "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas rezultātem.

Sabiedrība Kur ir transporta pietura: par ko jautā potenciālie dzīvokļu pircēji (+VIDEO)

Vēlme pēc ērtas un pārdomātas dzīvesvietas, kas ietver arī pieejamu vidi, viennozīmīgi tuvāko gadu laikā turpinās augt.