• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sprūds: «Viens no lielajiem uzdevumiem ir iegādāties mīnas» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:51, 08.07.2024


Bauskas novadā tiks veidota munīcijas ražošana.


Iepriekš uzstādītās prettanku mīnas var aizturēt ienaidnieka bruņotās kolonnas.

"Pie mums Latvijā būs munīcijas ražotne, un šajā gadījumā specifiski ir modulārie pulvera lādiņi. Mēs esam izcīnījuši, ka šeit ienāks gan zināšanas, gan tehnoloģijas no mūsu partneriem, ka mēs būsim daļa no drošajām piegādes ķēdēm gan Latvijas, gan arī Eiropas līmenī", - ziņo aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

"Neejot detaļās, tā ir mūsu teritorija, kur jau ir izveidota infrastruktūra. Mēs skatāmies, lai rūpnīcas izveide būtu, cik iespējams, optimāla un šo projektu varētu īstenot pēc iespējas ātrāk. Viena lieta ir pašas rūpnīcas izbūve, bet mums ir jāskatās arī, lai pie tās būtu atbilstoša infrastruktūra, piemēram, tās pašas noliktavas, kur var glabāt lādiņus. Iecavas pagastā ir virkne šādu faktoru, kas bija par labu šīs vietas izvēlei, bet, kā jau es minēju, mēs vēl esam saskaņošanas procesā ar pašvaldību. Vēl būs nepieciešama arī valdības pilnvara, bet munīcijas ražošana ir bijis viens no uzstādījumiem, kur mums ir jāvirzās ar savas militārās industrijas attīstību", tā ministrs.

"Rūpnīcai ir jābūt drošai, un notiks visi izvērtējumi. Es tikai vēlreiz minēšu, ka mēs esam uzsākuši šīs ieceres saskaņošanu ar Bauskas novada pašvaldību, un kopumā tai ir atbalsts. Protams, arī tālāk noteikti ir nepieciešams dialogs ar pašvaldību, lai jebkādi jautājumi, jebkādi iespējami pārpratumi tiktu noņemti. Beigu beigās tas ir arī ekonomiskais pienesums pašvaldībai, jo šeit nāk iekšā darbavietas, šeit nāk iekšā ekonomiskā aprite. Līdz ar to es domāju, ka tas ir ieguvums pilnīgi visiem - gan valstij, gan aizsardzības nozarei, gan arī, protams, pašvaldībai", pauž A.Sprūds.

"Mums ir bijušas konsultācijas ar Satiksmes ministriju, un, protams, "Rail Baltica" ir jābūt ar militārās mobilitātes komponenti, ja mēs runājam par kopējo militārās ražošanas, piegāžu un apgādes ekosistēmu.

Valsts aizsardzības korporācija tika izveidota ar domu un misiju, ka mums ir jāattīsta tās jomas, kas ir svarīgas, bet privātajiem uzņēmējiem, lai tajās iesaistītos, ir ierobežoti resursi. Valsts aizsardzības korporācija var palīdzēt iesaistīties un savstarpēji mijiedarboties, veidojot partnerības ar privātajiem uzņēmējiem šeit, Latvijā. Es domāju, ka tie ir nākamie soļi.

Vēl viens solis, ko mēs esam jau izvērtējuši, ir mūsu robežas stiprināšana. Viens no lielajiem uzdevumiem ir iegādāties mīnas, un es kā ministrs esmu uzdevis izvērtēt, kādā veidā mēs varam attīstīt potenciāli arī šo militāro produktu - mīnu un sprāgstvielu - ražošanu. Es jau minēju, ka sprāgstvielām kopumā ir pietiekami ierobežota pieejamība pasaules tirgos, un pirmais solis ļauj caur mūsu partneriem ieiet arī sprāgstvielu un munīcijas tirgos. Tādēļ šobrīd visupirms mēs runājam par dažāda veida munīcijas ražošanu - ne tikai par modulāro pulvera lādiņu ražošanu, bet arī par citu veidu munīcijas ražošanu.

Mēs apsveram nākamos soļus, kurus gan pagaidām detaļās neminēšu, bet ir arī sadarbības ieceres, tostarp ar privāto sektoru. Ja mēs runājam par transporta platformām, ja mēs runājam par tehnoloģijām, tostarp droniem, tad nozarē jau ir izveidojusies laba ekosistēma, bet mēs varam spert nākamos soļus ar publiskajām un privātajām partnerībām, kur iesaistās Valsts aizsardzības korporācija".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Pasaule NATO paraksta vienošanos par artilērijas šāviņu ražošanu

NATO otrdien parakstīja 1,2 miljardus dolāru (1,1 miljardu eiro) vēru līgumu par simtu tūkstošu artilērijas šāviņu ražošanu, lai atjaunotu sarukušos munīcijas krājumus dalībvalstīs, kas piegādā bruņojumu Ukrainai.

Pasaule Vācija: ES nesasniegs mērķi par miljona artilērijas šāviņu piegādi Ukrainai

Eiropas Savienība (ES), domājams, nespēs piegādāt Ukrainai miljonu artilērijas šāviņu, par ko iepriekš bija panākta vienošanās, otrdien Briselē atzina Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Ekonomika Gada griezumā Latvijas mašīnbūves produkcija samazinājās par 26% (+VIDEO)

"Ļoti strauju aktivitātes atsākšanos negaidām", - pauž ekonomiste.

Ekonomika Mēneša laikā Daugavpilī sāks augt industriālais parks (+VIDEO)

Projekta īstenošana ļaus Latgalei piesaistīt jaunas tehnoloģijas.