• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LBTU aicina mācīt zemes zinātnes Jelgavā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:05, 08.07.2024


Studenti studiju procesā apgūst ne tikai teorētiskās zināšanas, bet darbojas arī praktiski.


LBTU ir daudznozaru universitāte Latvijā.

No 16. līdz 22.jūlijam gan klātienē, gan elektroniski Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) Jelgavā norisināsies jauno studentu uzņemšana, piedāvājot studētgribētājiem 24 pamatstudiju un 15 maģistra studiju programmas inženierzinātnēs, biozinātnēs un sociālajās zinātnēs.

2024./2025. studiju gadā LBTU jaunajiem studentiem piedāvā vairāk nekā "1000" valsts budžeta finansētas studiju vietas, tāpat studiju laikā iespējams pieteikties vairākām stipendijām, kas pieejams katram fakultāšu studentam. Ne mazāk svarīgi, ka vairums universitātes objekti atrodas pilsētas centrā, un, ejot kājām, tos visus var sasniegt 15 minūšu laikā. Ikvienam studējošajam ir pieejamas arī studentu viesnīcas, kas galvenokārt ierīkotas Jelgavas centrā. Lielākajā daļā no tām veikti energoefektivitātes pasākumi un remontdarbi istabiņās, turklāt ir arī viesnīcā, kas piedzīvojušas būtiskus remontdarbus un pilnībā modernizētas, pielāgojot tās studentu vajadzībām.

Sekojot mūsdienu darba tirgus tendencēm, šogad līdzšinējais LBTU studiju programmu piedāvājumu klāsts ir paplašināts, īstenojot jaunu akadēmiskā bakalaura studiju programmu "Biosistēmu mašinērija un tehnoloģijas". Apvienojot informācijas tehnoloģijas un mašīnzinības studiju kursus, par pieprasītu inženieri var kļūt tikai trīs gadu laikā. Tas ir speciālists, kurš pārzina tehnoloģiskos procesus, spēj tos mērīt, prognozēt un radīt jaunus risinājumus, kā arī izprot dabas norises, tās ietekmējošos faktorus un redz, kā tās mijiedarbojas. Izvēloties iegūt augstāko izglītību šajā studiju programmā, par nākotnes inženieri, kurš izprot tehnoloģijas, dabu un cilvēkus, var kļūt ikviens, kurš iepriekš ieguvis vidējo izglītību.

Tāpat jau trešo gadu LBTU realizē uzņemšanu profesionālā bakalaura un akadēmiskā maģistra studiju programmās "Ģeoinformātika un tālizpēte". Ģeoinformātikas un tālizpētes inženieri pielieto dažāda veida mērinstrumentus un bezpilota gaisa kuģus, lai iegūtu digitālus datus par apkārtējo vidi, izveidotu datu hierarhijas un sistēmas, nodrošinot to kvalitāti. Viņi nosaka datu pielietojamības atbilstību konkrētai tematikai vai uzdevumiem, kā arī risina praktiskus un analītiskus uzdevumus datorizētā vidē. Programmas ir starpdisciplināras un studentiem jau sākotnēji tiek piedāvāts multidisciplinārs skatījums uz tālāku zināšanu pielietojumu lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, transporta loģistikā, zemes telpiskajā administrēšanā un krīžu pārvarēšanas telpiskajā organizēšanā.

Jauno studentu uzņemšana notiks arī LBTU piedāvātajās akadēmiskā bakalaura un akadēmiskā maģistra studiju programmās "Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija", kas tiek īstenotas arī tālmācības formā. Sociologi izzina sabiedrību un tās sociālo uzvedību, analizē grupas, kultūras, organizācijas, sociālās institūcijas un procesus, kas attīstās, cilvēkiem savstarpēji mijiedarbojoties un strādājot kopā. Jāatzīmē, ka tālmācībā visu studiju programmu iespējams apgūt attālināti interneta vidē, taču kārtot katra studiju kursu noslēguma pārbaudījumu studējošajam būs jāierodas klātienē - Jelgavā.

Nozīmīgi, ka LBTU studenti studiju procesā apgūst ne tikai teorētiskās zināšanas, bet darbojas arī praktiski, jo universitāte sniedz iespēju pētnieka prasmes attīstīt jau no pirmā studiju gada. Studiju laikā var veikt pētnieciskos darbus, eksperimentēt modernās laboratorijās un piedalīties zinātniskajās konferencēs.

LBTU absolventu nodarbinātība ir ne tikai viena no augstākajām salīdzinājumā ar citu augstākās izglītības iestāžu absolventiem, bet arī veiksmīgi konkurē ar citām zinātnes universitātēm. Līdz ar to LBTU var lepoties ar visaugstākajiem nodarbinātības rādītājiem gan pamatstudiju jeb bakalaura programmu absolventu grupā, gan augstākā līmeņa jeb maģistra programmu absolventu grupā.

Kopumā LBTU piedāvā plašas studiju iespējas, tostarp valstī unikālās studiju programmās - ainavu arhitektūra, kokapstrāde, lauksaimniecība, dizains un amatniecība, mašīnu projektēšana un ražošana, mežzinātne, veterinārmedicīna, pārtikas zinātne, vides inženierija, kā arī universālās jomās kā: informācijas tehnoloģijas, ekonomika, ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība, sociālās zinātnes, lietišķā enerģētika, lauksaimniecības inženierzinātnes, zemes ierīcība un mērniecība, uzņēmējdarbība, būvniecība, cilvēkresursu vadība, projektu vadība, uzturzinātne un citās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Zem vētrā nolūzuša koka pie Bauskas pils atrasti vairāki galvaskausi (+FOTO)

Zem vētrā nolūzuša koka pie Bauskas pils atklājušies vairāki galvaskausi un kauli, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Bauska pamazām atgūstas pēc vētras. Iedzīvotāji sāk prasīt palīdzību (+FOTO)

Šorīt Bauskā jau no agra rīta notiek aktīvi darbi, lai novērstu vētras sekas un sakoptu pilsētu, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Dombrovskis atteiksies no EP deputāta mandāta

Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais Valdis Dombrovskis (JV), kurš joprojām ieņem Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieka amatu, nosūtījis iesniegumu Centrālajai vēlēšanu komisijai par atteikšanos no EP deputāta mandāta, aģentūrai LETA norādīja komisāra padomniece Maija Celmiņa.

Sabiedrība Zemākā ūdens temperatūra saglabājas Rīgas līča Kurzemes piekrastē

Latvijas upēs un ezeros ūdens temperatūra daudzviet ir 20..24 grādi, bet Rīgas līča rietumu piekrastē tā vietām saglabājas zem 15 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lasiet arī

Sabiedrība LU tomēr būs sešas fakultātes sākotnēji iecerēto piecu vietā

Latvijas Universitātes (LU) Padome atbalstīja rektora Gundara Bērziņa priekšlikumu piecu fakultāšu vietā veidot sešas, sākotnēji iecerēto Medicīnas, dabaszinātņu, matemātikas un datorikas fakultāti sadalot Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātē un Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātē.

Ekonomika Nodarbināto īpatsvars ar augstāko izglītību Latvijā sasniedzis 42,7%

Latvijas darba tirgū 2023.gada sākumā no 806 000 nodarbināto vecumā no 25 gadiem 42,7% bija ar augstāko izglītību, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir pieaugums par 0,7 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Sabiedrība Jaunā doktorantūras modeļa ieviešanu virza skatīšanai galīgajā lasījumā

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz ieviest jaunu doktorantūras modeli. Pie grozījumiem Saeima darbu sāka vēl 2023.gada sākumā.

Sabiedrība Fakultāšu skaitu samazinās arī Rīgas Stradiņa universitātē

Apvienojot vairākas fakultātes un izveidojot jaunu struktūru, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) deviņu fakultāšu vietā turpmāk būs piecas, informē RSU.