• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpilī var atpūsties 11 ūdenstilpes un 32 parkos un skvēros (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:07, 01.07.2024


Pašvaldība rūpējas par to, lai valstspilsētas iedzīvotājiem un viesiem būtu kur pavadīt brīvo laiku.


Daugavpilī pieejamas vairākas atpūtai aprīkotas vietas.

Vasaras svelme mudina daugavpiliešus un pilsētas viesus pavadīt brīvo laiku pie dabas. Rūpējoties par iedzīvotāju komfortu, Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) savlaicīgi pārbaudīja un sakārtoja visas pilsētas teritorijā esošās atpūtas vietas. Rekreācijas iespējas Daugavpilī ir plašas un daudzveidīgas: pilsētā ir 11 ūdenstilpes, 32 parki un skvēri, 3 promenādes un 12 atpūtas vietas, kur kopumā uzstādīti 22 grili.

Valstspilsētas pašvaldības domes deputāts Igors Aleksejevs vietnē daugavpils.lv uzsver: “Vasara ir klāt, un līdz ar to arī atvaļinājumu sezona ir pašā plaukumā. Tāpēc pašvaldība rūpējas par to, lai pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būtu kur pavadīt brīvo laiku. Tagad, kad ārā ir ļoti karsti, populārākās atpūtas vietas, protams, ir ūdenstilpju tuvumā. Visas trīs oficiālās peldvietas Daugavpilī - Lielā Stropu ezera centrālā pludmale, “Stropu Vilnis” un Šūņu ezera peldvieta - aktīvi uzņem atpūtniekus. Tomēr pilsētas iedzīvotāju un viesu vidū ir iecienītas arī citas atpūtas vietas: pie Ruģeļu ūdenskrātuves, Gubiščes ezera, Mazā Stropu, Plotičku, Porohovkas, Stropaka, Lielā Trijkārtu ezera, Zirgezera, kā arī Esplanādes peldvieta. Kā ierasts, KSP kopā ar zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem regulāri uzrauga ūdens kvalitāti, veicot visas nepieciešamās analīzes, par rezultātiem informējot pašvaldības mājas lapā. Ir prieks atzīt, ka divās Lielā Stropu ezera pludmalēs jau kārtējo reizi ir pacelti Zilie karogi. Īpašu godu rada fakts, ka Daugavpils pludmaļu zilie karogi ir vienīgie Latgalē! Vēlos arī noradīt, ka darām visu iespējamo, lai atpūta Daugavpilī būtu ne tikai patīkama, bet arī ērta, tāpēc līdz populārākajām pludmalēm var nokļūt ar Daugavpils sabiedrisko transportu.”

Pavadīt brīvo laiku un baudīt dabu iespējams arī pilsētas parkos un skvēros, populārākie no kuriem ir Dubrovina parks, Centrālais parks un Esplanādes parks. Dubrovina parks ir slavens ar vareniem kokiem un pilsētas lielāko strūklaku ar 41 sprauslu, visaugstākā no tām - 12 metru augstumā. Centrālajā parkā, kas atrodas pilsētas sirdī, ierīkots moderns bērnu rotaļu laukums un uzstādīts Mīlestības koks. Savukārt Esplanādes atpūtas parks ir Baltijā pirmais veloparks, kas 4 ha platībā izveidots pilsētvidē un tajā iekļautas dažādas zonas – skeitparks, asfaltētā velotrase, piedzīvojumu trase, bērnu zona un Mūzikas skvērs, kur ikviens var kļūt par liecinieku tam, kā dzimst mūzika, un arī pats radīt skaistu melodiju. Kopā Daugavpilī ir 32 parki un skvēri, kas atrodas dažādās pilsētas apkaimēs un nodrošina pēc iespējas plašākam iedzīvotāju skaitam iespēju baudīt dabu pilsētvidē.

Nesteidzīgām pastaigām pilsētā ir pieejamas trīs promenādes. Lielā Stropu ezera krastā ir izbūvēta ~5 km gara promenāde, kas savieno peldvietu “Stropu Vilnis” un Vecstropu apkaimi caur Lielā Stropu ezera Centrālo pludmali. Bruģu ielas promenāde ir izbūvēta posmā no 18. novembra ielas līdz Ūdensvada ielai, kā arī Dzirnavu ielas posmā no Bruģu ielas līdz Vidus ielai, veidojot 1,2 km garu promenādi gar Daugavu. Savukārt gar Daugavpils cietokšņa citadeli Daugavas upes labajā krastā iekārtota krastmalas promenāde, kuras kopējais garums ir apmēram 1km, un tā virzās pa cietoksni ieskaujošā aizsargdambja augšējo līmeni.

Lai nodrošinātu atpūtniekiem iespēju pagatavot gardu maltīti pie dabas, Daugavpilī ir uzstādīti 22 grili, kas atrodas dažādās pilsētas apkaimēs.

Kurināt ugunskurus un grilus Daugavpilī ir atļauts tikai speciāli ierīkotajās atpūtas vietās. Var izmantot tur esošos grilus, vai arī savu, novietojot to uz stabilas virsmas, tā, lai uzpūšot stiprākam vējam, tas nevarētu apgāzties un dzirksteles nevarētu izraisīt ugunsgrēku. Pirms došanās prom uguns ir jānodzēš, lai, uzpūšot stiprākam vējam, tas neuzliesmotu no jauna.

Atpūtnieki ir aicināti būt saudzīgiem pret dabu un līdzcilvēkiem, neatstājot pēc sevis atkritumus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Otrdienu sola bez nokrišņiem

Otrdien Latvijā nav gaidāmi būtiski nokrišņi un gaisa temperatūra pakāpsies grādu augstāk nekā pirmdien, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Kādu laiku sinoptiķi sola šodien

Pirmdien Latvijā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +18..+23 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Piektdien Latvijā sola pārsvarā sausu laiku. Cik silti būs?

Piektdien Latvijas lielākajā daļā nav gaidāmi nokrišņi un bieži spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēc pavēsa laika brīvdienās Latvijā gaidāma karsta nedēļa

Šīs nedēļas nogalē Latvijā būs visai vēss laiks, savukārt nākamnedēļ gaidāms karstums, liecina jaunākās laika prognozes.