Mājdzīvnieku dzīve Latvijā kļūs brīvāka: kas jāzina saimniekiem (+VIDEO)

Sabiedrība
VS.LV 09:31, 28.06.2024 0

Ir jānodrošina, lai suni, kurš dzimis līdz 2023.gada 31.augustam un savas dzīves laikā nav turēts piesiets.

 

Noteikumi "Mājas (istabas) dzīvnieku labturības un aizsardzības noteikumi" stāsies spēkā 2024.gada 1.jūlijā un tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Vienlaikus spēku zaudēs Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumi "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai".

Turpmāk suni drīkstēs turēt ārpus telpām, ja pēc dzīvnieka genotipa vai fenotipa tas ir piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai. Dzīvnieku aizsardzības likuma redakcija, kas stāsies spēkā 1.jūlijā, aizliedz suni turēt piesietu, izņemot mājas (istabas) dzīvnieku labturību un aizsardzību regulējošos normatīvajos aktos minētos gadījumus. Tomēr aizliegums suni turēt piesietu nav attiecināms uz suņiem, kuri dzimuši līdz 2023.gada 31.augustam.

Vēl arī stājas spēkā nosacījums, ka, mainoties īpašniekam vai suņa turētājam, jaunajam īpašniekam vai turētājam ir jānodrošina, lai suni, kurš dzimis līdz 2023.gada 31.augustam un savas dzīves laikā nav turēts piesiets, arī turpmāk turētu nepiesietu.

Noteikumi paredz, ka suni atļauts piesiet sacensībās, medībās, izstādēs vai vietās, kurās suni izmanto darbam. Suni drīkst piesiet arī pēc praktizējoša veterinārārsta norādījumiem atbilstoši suņa veselības stāvoklim un īslaicīgai suņa fiksēšanai, klātesot tā īpašniekam vai turētājam.

Noteikumi nosaka minimālo pieļaujamo platību voljēram vai citam ierobežotam laukumam, kā arī, turot suni voljērā vai citā ierobežotā laukumā, īpašniekam ir jānodrošina apstākļi dzīvnieka barošanai, dzirdināšanai, fiziskām aktivitātēm un socializācijai.

Jaunie noteikumi paredz, ka sunim, ko tur iekštelpās, telpu videi jābūt pazīstamai un sunim jābūt socializētam,- dzīvniekam jāspēj pielāgoties cilvēka darbībai. Sunim arī jānodrošina gan brīva pārvietošanās turēšanas vietā, gan minimālā uzturēšanās platība.

Noteikumi nosaka prasības arī kaķu turēšanai un kritērijus, kas ir jānodrošina, lai kaķis (vecāks par sešiem mēnešiem) var brīvi uzturēties ārpus tā īpašnieka vai turētāja lietošanā esošās teritorijas. Šādam kaķim ir jābūt sterilizētam, apzīmētam ar mikroshēmu un reģistrētam atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību.

Noteikumi paredz kritērijus, pēc kuriem tiek atļauta dzīvnieku dalība publiskās izstādēs (dzīvnieka vecumu, veselības stāvokli, apzīmēšanu, reģistrācijum vakcināciju u.c.). Tāpat kā līdz šim, izstādē drīkst piedalīties suņi, kaķi un mājas (istabas) seski, kas ir apzīmēti ar mikroshēmu un reģistrēti atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību.

Noteikumi arī nosaka prasības dzīvnieku turēšanas vietām, dzīvnieku barošanai, dzirdināšanai, fiziskajā aktivitātēm un pārvadāšanai.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šodien notiks konference par neatkarību un latvisko garu (+VIDEO)

4.maija Deklarācija ir balstīta uz valsts nepārtrauktības doktrīnu, kā arī starptautisko tiesību normām.

Sabiedrība Zosu radītie postījumi lauksaimniekiem ar katru gadu palielinās

Zosu radītie postījumi lauksaimniekiem ar katru gadu palielinās, aģentūrai LETA pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Latvijā sāk ieplūst auksts gaiss no Arktikas

Piektdien Latvijā pūtīs brāzmains vējš un gaisa temperatūra būs ievērojami zemāka nekā ceturtdien, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Siliņa piedāvā likvidēt Ostu attīstības fondu

Balstoties uz Valsts kontroles secinājumiem par Ostu attīstības fonda darbību, Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) ceturtdien Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdē piedāvās lemt par fonda likvidāciju, kā arī uzdos Satiksmes ministrijai (SM) izvērtēt amatpersonu atbildību un veikt attiecīgos normatīvo aktu grozījumus, informēja premjeres padomniece komunikācijas jautājumos Anna Ūdre.

Lasiet arī

Sabiedrība PVD aicinās noteikt ierobežojumus suņu un kaķu ievešanai no trešajām valstīm

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis, piedaloties Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu galveno veterināro amatpersonu darba grupas sanāksmē, aicinās Eiropas Komisiju (EK) noteikt ierobežojumus suņu un kaķu komerciālai ievešanai no trešajām valstīm, pavēstīja PVD pārstāvji.

Interesanti fakti Cilvēki uzskata, ka mājdzīvniekiem ir pozitīva ietekme uz psihisko veselību

Mājdzīvnieki ir ne tikai ģimenes locekļi, bet arī sniedz saviem saimniekiem daudzus psihiskās veselības ieguvumus, secināts Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) oktobrī veiktajā aptaujā.

Sabiedrība Veterinārārsti: Latvijā pieaug nelegāli iegādāto mīļdzīvnieku skaits

Latvijā pieaug no nelegāliem pārpircējiem un ievedējiem iegādāto mīļdzīvnieku skaits, aģentūrai LETA pauda Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB).