• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pašvaldības mudina kā valsts prioritāti noteikt lauku jauniešu attīstību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:43, 24.06.2024


Pašvaldības mudina kā valsts prioritāti tuvākajos gados noteikt lauku jauniešu attīstību un iespējas, izriet no apsekojuma ziņojuma "Darbs ar jaunatni pašvaldībās 2023.gadā".


Foto: LETA

To kā prioritāti izvēlējušās 18 pašvaldības. 13 pašvaldības uzskata, ka jākoncentrējas uz jauniešu līdzdalības un brīvprātīgā darba veicināšanu, jauniešu psiholoģiskās un emocionālās labklājības veicināšanu, kā arī darba ar jaunatni prestiža celšanu.

11 pašvaldības uzsvēra nepieciešamību stiprināt darbā ar jaunatni personāla kapacitāti, bet mobilā darba ar jaunatni attīstība svarīga bijusi desmit pašvaldībām.

Mazāk pašvaldību kā prioritāti izvirzījušas jauniešu nodarbinātības veicināšanu, sociālo iekļaušanu un neiecietības apkarošanu, kā arī vardarbības mazināšanu jauniešu vidū un administratīvā sloga mazināšanu projektu īstenošanā.

Visretāk minētas tādas prioritātes kā darbs ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām, neformālās izglītības atzīšana nacionālajā līmenī, jauniešu seksuālās un reproduktīvās veselības stiprināšana, starpinstitūciju sadarbības sekmēšana, ielu un digitālā darba ar jaunatni attīstība, kā arī jaunatnes nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšana.

Jautājumā par nepieciešamajiem resursiem un atbalstu efektīvākam darbam ar jaunatni, pašvaldības galvenokārt norādījušas uz vajadzību palielināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu skaitu. Šādu atbildi sniegušas 33 pašvaldības, tāpat kā gadu iepriekš.

21 pašvaldība izcēla nepieciešamību pēc lielākas lomas darbam ar jaunatni lēmumu pieņēmēju un politiķu izpratnē. Tikpat daudz pašvaldību norādīja uz vajadzību pēc papildu telpām, savukārt 19 pašvaldības - uz vajadzību pēc jaunām un modernām telpām. Par būtisku faktoru tiek uzskatīta arī labāka sadarbība starp visām jaunatnes darbā iesaistītajām pusēm.

17 pašvaldības izteica vajadzību pēc metodiskā atbalsta, bet četras pašvaldības kā prioritāti nosauca informatīvo atbalstu.

Trīs pašvaldības uzskata, ka esošais atbalsts ir pietiekams.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Delna: daļai jauniešu netic savām spējām ietekmēt lēmumus skolā

Daļai jauniešu nav ticības spējai ietekmēt lēmumus skolā un vēl jo vairāk pašvaldībā, liecina biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" ("Delna") veiktā aptauja par jauniešu pilsonisko līdzdalību.

Ekonomika 80 Latvijas uzņēmumi piedāvā darbu jaunā sociālajā platformā (+VIDEO)

Projekta mērķis ir ne tikai sekot līdzi darba tirgus tendencēm, bet arī pavērt perspektīvas darba iespējas cilvēkiem no reģioniem.

Sabiedrība Kāpēc jaunieši uzvedas slikti: eksperti izeju meklēs Jelgavā (+VIDEO)

No masveida nepilngadīgo noziedzības rašanās Latvijā var izvairīties, pauž mentori.

Sabiedrība Daugavpils izstrādāja jaunatnes politiku (+VIDEO)

9 286 jeb 11,7% no kopējā iedzīvotāju skaita ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem.