• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jaunais nuncijs Baltijas valstīs būs arhibīskaps Georgs Gensvains

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:11, 24.06.2024


Pāvests Francisks pirmdien nominējis jaunu nunciju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas būs Urbisaljas (Itālija) titulārais arhibīskaps Georgs Gensvains, vēsta Rīgas arhidiecēzes portāls "Katolis", atsaucoties uz Svēto Krēslu.


Foto: LETA

Gensvains ir dzimis 1956.gada 30.jūlijā Valdshutē, Vācijā, kā vecākais no pieciem Alberta un Ģertrūdes Gensvainu bērniem. Studējis Freiburgas arhidiecēzes priesteru seminārā, kā arī Svētā Gregora universitātē Romā. 1984.gada 31.maijā tika iesvētīts par priesteri.

Pēc doktora grāda kanoniskajās tiesībās iegūšanas Gensvains 1995.gadā sāka kalpošanu Svētā Krēsla Romas kūrijā. Viņš ir strādājis Dievišķā kulta un sakramentu disciplīnas kongregācijā, Ticības mācības kongregācijā un Vatikāna Valsts sekretariātā.

2012.gada 7.decembrī viņš tika nominēts par Urbisaljas titulāro arhibīskapu un pāvesta nama prefektu. Prefekta pienākumus viņš pildīja līdz 2023.gadam. Tāpat laikā no 2003.gada līdz pāvesta Benedikta XVI nāvei Gensvains bija viņa personīgais sekretārs.

Arhibīskaps runā vācu, angļu, itāļu, franču un spāņu valodā.

Līdzšinējo nunciju Baltijas valstīs arhibīskapu Petaru Antunu Rajiču šī gada martā pāvests nominēja par apustulisko nunciju Itālijā un Sanmarīno. Par apsutulisko nunciju Baltijas valstīs viņš tika nominēts 2019.gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī tiks atjaunota Svētā Pētera katoļu baznīca (+VIDEO)

Apbūves komplekss ir unikāls objekts pilsētas vēsturiskajā daļā.

Sabiedrība Mācītāji aģitēs parakstīties par referendumu pret partnerattiecību regulējumu

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) vadība mudina draudžu mācītājus aģitēt parakstīties par referendumu pret partnerattiecību regulējumu, izriet no paziņojuma baznīcas mājaslapā.

Sabiedrība Stankevičs Lieldienās novēl piedzīvot prieku un nest to tālāk

Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs Lieldienās ikvienam novēl piedzīvot prieku un nest to tālāk.

Sabiedrība Marta beigās pirmo reizi Latvijā notiks "Nakts Krustaceļš"

Marta pēdējā dienā Siguldā un tās apkārtnē pirmo reizi Latvijā norisināsies pasākums "Nakts Krustaceļš", kuru rīko Siguldas katoļu draudze sadarbībā ar Salaspils draudzes prāvestu Ilmāru Tolstovu.