• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:04, 21.06.2024


Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.


Valsts valodas zināšanas mazina atsvešinātību, sekmē iekļaušanos nodarbinātībā, izglītībā, kultūras un politiskajos procesos.

Uzsākta pieteikšanās Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) nodrošinātajiem bezmaksas kursiem latviešu valodas apguvei reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem 2024.gadā ar mērķi palielināt latviešu valodas lietojumu ikdienas saziņā, paplašinot valodas apguves pieejamību un uzlabojot tās pielietošanas kvalitāti. Pieteikšanās ir atvērta visu gadu.

SIF atklāta konkursa "Latviešu valodas apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem" ietvaros līdz šim brīdim ir apstiprinātas piecas organizācijas, kas nodrošinās latviešu valodas apmācības - profesionālās tālākizglītības centrs "Mācību centrs plus", profesionālās tālākizglītības centrs "PURE Academy", "Mensarius", mācību centrs "Sapņu darbnīca", biedrība "Inovāciju atbalsta centrs". Klienti var izvēlēties sev atbilstošāko pakalpojuma sniedzēju, lai kvalitatīvi iegūtu latviešu valodas prasmes līdz augstākā līmeņa 1. pakāpei (C1). Pēc pieprasījuma sekmīgi kursu pabeigušajiem dalībniekiem, mācību īstenotājiem būs jānodrošina iespēja kārtot valsts valodas prasmju eksāmenu.

"Pēdējos gados pieprasījums pēc latviešu valodas kursiem pieaug, kas ir iepriecinoši, jo valsts valodas zināšanas ir būtisks priekšnosacījums veiksmīgai reemigrācijai. Valsts valodas zināšanas mazina atsvešinātību, sekmē iekļaušanos nodarbinātībā, izglītībā, kultūras un politiskajos procesos. Tā veido kopēju pasaules redzējumu un informācijas telpu, kas nepieciešama, lai demokrātiskā sabiedrībā pieņemtu lēmumus un savstarpēji līdzdarbotos," skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Par reemigrantu programmas ietvaros uzskatāma persona (diasporas pārstāvis), kura ir atgriezusies vai pārcēlusies, vai plāno atgriezties vai pārcelties no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes un ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, persona, kurai piešķirts repatrianta statuss, vai persona, kas ir tiesīga iegūt Latvijas pilsonību reģistrācijas kārtībā Pilsonības likuma izpratnē, kā arī minētās personas ģimenes locekļi (bērns, mazbērns, vecāks, vecvecāks vai laulātais), ja tie atgriežas vai pārceļas no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā kopā ar minēto personu.

Valodas mācību pieejamības periods plānots no 2024.gada 1.maija līdz 2027.gada 30.aprīlim, vai līdz brīdim, kad beigsies programmā pieejamais finansējums, kas ir 32 640 EUR gadā.

"Latviešu valodas apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem" ir viena no divām SIF īstenotajām programmām, kas veltīta latviešu valodas apmācībām. Kopš 2022.gada SIF nodrošina arī latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība PTAC: uzraugiet bērnu, kad tas rotaļājas vai peldas (+VIDEO)

Jāatceras, ka jūra vai upe var būt arī ļoti bīstama.

Sabiedrība Virpuļviesulis sabojājis saules paneļu parku Olaines novadā

Virpuļviesulis sestdien sabojājis "Olaine Logistics Park" saules paneļu parku Olaines novadā.

Sabiedrība Pirmdien gaiss iesils līdz +26 grādiem

Pirmdien gaiss iesils līdz +23…+26 grādiem, bet vietām gaidāms īslaicīgs lietus, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sabiedrība Igaunijas un Latvijas Jūras spēki meklē divus jūrā pazudušus cilvēkus

Igaunijas un Latvijas Jūras spēki meklē divus jūrā pazudušus cilvēkus.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeimas deputāts Edvīns Šnore: «‎Okupanti neintegrējas» (+VIDEO)

Politiķa izvirzītā tēma satrauc daudzus patriotiski noskaņotus latviešus.

Sabiedrība Valsts valodas pārbaudi nav spējuši nokārtot Krievijas pilsoņi virs 75 gadiem

Valsts valodas pārbaudi lielākoties nav spējuši nokārtot Krievijas pilsoņi vecumā virs 75 gadiem, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopotā informācija.

Sabiedrība Turpina apkopot info par Krievijas pilsoņu sniegumu latviešu valodas pārbaudēs

Valsts izglītības satura centrs (VISC) turpina apkopot datus par to, kā Krievijas pilsoņiem veicies latviešu valodas pārbaudēs, aģentūrai LETA atklāja VISC pārstāve Jana Veinberga, prognozējot, ka informācija par sniegumu gaidāma jaunnedēļ.

Sabiedrība Make Room: Valdībai jāizstrādā vienota valsts valodas apguves sistēma

Valdībai būtu jāizstrādā vienota valsts valodas apguves sistēma, lai ikvienam Latvijā dzīvojošajam ārvalstniekiem, saņemot termiņuzturēšanās atļauju, ir iespēja vienotā sistēmā reģistrēties valsts valodas kursiem, norādīja organizācijas "Make Room" vadītājs, kustības "Par" izpilddirektors Miks Celmiņš.