• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


217 personas pašas spēkiem nevarēja pārvietoties

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:03, 18.06.2024


Maijā pieaudzis Rīgas pašvaldības policijas ar stacionārajām videonovērošanas kamerām konstatēto pārkāpumu skaits.Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Videonovērošanas centra darbinieki šī gada maijā ar stacionārajām videonovērošanas kamerām kopumā konstatēja 375 dažādus pārkāpumus, t.i. par 102 pārkāpumiem vairāk nekā šī gada aprīlī.

Lielākā daļa no pārkāpumiem bija saistīti ar pilsētvidē konstatētām gulošām personām - 217, kuras bija alkoholisko dzērienu vai narkotisko vielu reibumā un saviem spēkiem nespēja turpināt savas ikdienas vai naksnīgās gaitas. Tāpat pieķertas 40 personas, kuras sabiedriskā vietā neatļauti lietoja alkoholisko dzērienus, kā arī konstatēti 13 kautiņi un 7 gadījumi, kad personas nokārtoja dabiskās vajadzības sabiedriskā vietā.

20.maijā, īsi pēc pusnakts, RPP Videonovērošanas centra darbinieki videonovērošanas kameras pamanīja vīrieti, kurš uzkāpa uz Brīvības pieminekļa un pa pieminekļa malu centās tam apiet apkārt. Informācija tika nodota kolēģiem, kuri patrulēja šajā apkārtnē. Likumsargi nekavējoties ieradās notikuma vietā un lika personai nokāpt no Brīvības pieminekļa. Policisti ar vainīgo personu, kura izrādījās Francijas pilsonis, veica pārrunas un izskaidroja pārkāpuma būtība. Personai par klajas necieņas izrādīšanu pret Brīvības pieminekli (atbilstoši Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma 9. pantam) piemērots naudas sods 1000 eiro apmērā. Informācija par šo gadījumu nosūtīta arī atbildīgajai Rīgas pieminekļu aģentūrai (Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu nodaļai), kas izvērtēs, vai šī rīcība nav radījusi bojājumus piemineklim un, ja tādi tiks konstatēti, vērsīsies pret personu par zaudējumu atlīdzināšanu.

Šobrīd RPP vienotajā videonovērošanas sistēmā iekļautas 310 stacionārās videonovērošanas kameras. Ieviešot mūsdienīgas intelektuālās videonovērošanas tehnoloģijas, RPP turpina darbu, lai Rīgā uzstādītu arvien jaunas videonovērošanas kameras.

Jāatzīmē, ka papildus stacionārajām videonovērošanas kamerām RPP rīcībā ir arī 28 pārvietojamās videonovērošanas kameras.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Zem vētrā nolūzuša koka pie Bauskas pils atrasti vairāki galvaskausi (+FOTO)

Zem vētrā nolūzuša koka pie Bauskas pils atklājušies vairāki galvaskausi un kauli, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Bauska pamazām atgūstas pēc vētras. Iedzīvotāji sāk prasīt palīdzību (+FOTO)

Šorīt Bauskā jau no agra rīta notiek aktīvi darbi, lai novērstu vētras sekas un sakoptu pilsētu, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Dombrovskis atteiksies no EP deputāta mandāta

Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais Valdis Dombrovskis (JV), kurš joprojām ieņem Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieka amatu, nosūtījis iesniegumu Centrālajai vēlēšanu komisijai par atteikšanos no EP deputāta mandāta, aģentūrai LETA norādīja komisāra padomniece Maija Celmiņa.

Sabiedrība Zemākā ūdens temperatūra saglabājas Rīgas līča Kurzemes piekrastē

Latvijas upēs un ezeros ūdens temperatūra daudzviet ir 20..24 grādi, bet Rīgas līča rietumu piekrastē tā vietām saglabājas zem 15 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lasiet arī