• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgā Jāņus varēs svinēt Mežaparkā, Dzegužkalnā vai Grīziņkalnā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:49, 17.06.2024


Nedēļas nogalē Rīga aicina līgot kādā no trim svētku norises vietām - Mežaparkā, Dzegužkalnā vai Grīziņkalnā.


Foto: LETA

Mežaparka Zaļajā teātrī 23.jūnijā no plkst.20 līdz pat saullēktam norisināsies Jāņu vakara pasākums "Rīgas zaļumballe".

Svētkus ar tautiskām melodijām ieskandinās etnogrupa "Ogas" un "Stiprās sievas". No plkst.21 uzstāsies apvienība "Vintāža", bet par roka sadaļu zaļumballē rūpēsies Atis Ieviņš ar pavadošo grupu. Savukārt ap pusnakti uz skatuves kāps Ingus Ulmanis un grupa "Lādezers".

Vēlāk uz skatuves kāps Intars Busulis un "Abonementa orķestris", bet tūlīt pēc plkst.2, kad pamalē jau sāks parādīties rīta gaisma, nāks grupa "Mazais princis", kuras muzicēšanas galvenais vadmotīvs ir mīlestība. Pašā Jāņu nakts noslēgumā svinētāji sauli sagaidīs kopā ar šlāgergrupu "Roja" no Kurzemes. Gada īsāko nakti kopā ar līgotājiem pavadīs pasākuma vadītāji - apvienība "GraBulis" jeb aktieri Andris Bulis un Gints Grāvelis.

Līgotājus 23.jūnijā no plkst.20 gaidīs arī senākā Jāņu tradīciju vieta - Dzegužkalns. Dzegužkalns ir augstākais Rīgas kalns un tradicionāli senākā Jāņu svinību vieta, kura vēstures avotos kā rīdzinieku līgošanas vieta minēta jau 18.gadsimtā.

Pasākumā "Tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā" viss notiks kā senāk, un rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja apgūt latviešu kultūras tradicionālās vērtības un ieražas: vainagu pīšanu, zīlēšanu, līgošanu un aplīgošanu, uguns svētīšanu, Jāņu godināšanu, saules pavadīšanu un sagaidīšanu. Īpaša vieta Dzegužkalnā tiks ierādīta Jāņuguns iedegšanas rituālam, latviešu rotaļām un dančiem.

Jāņu programmā latviešu tradicionālā mūzika skanēs dažādu populāru folkloras, postfolkloras grupu un izpildītāju aranžējumos. Svētkos piedalīsies Liepājas aktrišu folkloras apvienība "Atštaukas", kapela "Karikste", postfolkloras grupa "Iļģi" un "Rīgas danču klubs", muzikālā apvienība "Rahu the Fool" un folkroka grupa "Jaunais Jāņu orķestris".

Neizpaliks arī tradicionālie pasākuma vadītāji - Jāņu māte un Jāņu tēvs -"Skandinieku" ilggadējā dalībniece un pasākumu vadītāja Zoja Heimrāte un folkloras grupas "Vilki" vadītājs un aktieris Edgars Lipors, kas iesaistīs publiku dažādās svētku norisēs.

Jāņu bērnus Grīziņkalnā sagaidīs Marta Lovisa Jančevska un Kaspars Zvīgulis. Jau no plkst.20 norisināsies Jāņu rotaļas, vainagu vīšana, tradīciju apgūšana un aktīvas Līgo spēles visai ģimenei. Drosmīgākie kulināri uz zālienā izvietota lielā trejkāja varēs gatavot tradicionālo Jāņu sieru.

Tāpat pasākuma laikā pļavā norisināsies aktīvas spēles dažāda vecuma dalībniekiem - pakavu mešana mērķī, ķekatu gājiens, Līgo atmiņas spēle un citas aktivitātes. Kopā ar folkloras kopu "Kokle" lieli un mazi varēs apgūt dažādas Jāņu rotaļas, dančus, mācīties Līgo dziesmas un izzināt Jāņu nakts ticējumus, bet Elza Rozentāle un etno rokgrupa visus ievedīs etno mūzikas skaņās.

No plkst.22.20 notiks Jāņu ugunskura iedegšana, bet pēc tās uz skatuves kāps māsas Dimantas ar programmu "Celies, Jāņu diena!" Pēc pusnakts uz skatuves tiks aicināta muzikālā apvienība "Viedais fonogrāfs", bet ap plkst.2 visi tiks aicināti uz Grīziņkalna balli kopā ar grupu "The Originals" Ap plkst.3.40 Līgo ballītes stafeti pārņems DJ Kaspars Zaviļeiskis, kurš kopā ar līgotājiem sagaidīs pirmos saules starus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Evika Siliņa: Jāņos mēs kā tauta vēlreiz apliecinām savu identitāti

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) Jāņos novēl būt kopā latviskajās tradīcijās, dziesmās un dejās.

Sabiedrība Jāņos sāks skaidroties un kļūs siltāks

Jāņu nakts visā Latvijā gaidāma mākoņaina, turklāt vietām līņās, bet Jāņu dienā laika apstākļi sāks skaidroties un kļūs siltāks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Iedzīvotājus aicina rūpēties par savu drošību Jāņu brīvdienās

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) aicina iedzīvotājus Jāņu brīvdienās rūpēties par savu drošību, lai izvairītos no nevajadzīgām traumām un nelaimes gadījumiem.

Sabiedrība Jāņu naktī līst vidēji reizi trijos gados

Varbūtība, ka Jāņu naktī konkrētā vietā līst, valstī vidēji ir 30%, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.