• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ēbelmuižas parks Ziepniekkalnā kļūst dzīvīgs (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:30, 10.06.2024


Konstrukcijas veidotas no gaišā robīnijas koka ar nerūsējošā tērauda stiprinājumiem.


Turpmāk bērni varēs šūpoties līdzsvara šūpolēs.

Ziepniekkalna kāpās, Staburaga ielā 14, pabeigti būvniecības darbi bērnu rotaļu laukuma izveidē. Ierīkoti rotaļu elementi dažādām vecuma grupām, aktīva laika pavadīšanai un bērnu motorisko prasmju stiprināšanai.

"Rīgas pašvaldība turpina pilsētas labiekārtošanu un šogad Ziepniekkalna iedzīvotājus varam iepriecināt jau otro reizi - papildus nesen atjaunotajam Ēbelmuižas parkam tagad mazos rīdziniekus priecēs arī jauns rotaļu laukums Ziepniekkalna kāpās. Kopā šovasar galvaspilsētā plānojam atjaunot vai izveidot no jauna 19 bērnu rotaļu laukumus, piemēram, drīz sāksies vērienīga rotaļu laukuma izbūve un paplašināšana Viesturdārzā," uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Projekts tapis ar Rīgas pašvaldības rīkotā Līdzdalības budžeta konkursa atbalstu. Tā mērķis bija radīt drošu un mūsdienīgu aktīvās atpūtas laukumu bērniem, kas būtu pēc iespējas pietuvinātāks dabai.

Turpmāk bērni varēs šūpoties līdzsvara šūpolēs, kā arī trīsvietīgās šūpolēs ar ligzdu. Būs iespējams pārbaudīt balansa spējas šķēršļu trasē un rotaļāties divos multifunkcionālos rotaļu kompleksos, kas apvieno kāpšanas un rāpšanās elementus.

Rotaļu laukuma konstrukcijas veidotas no gaišā robīnijas koka ar nerūsējošā tērauda stiprinājumiem. Segumu klāj 30 cm biezs smilšu slānis. Blakus uzstādīti arī soliņi un atkritumu urnas.

Teritorijai raksturīga zema smilšu kāpa, kā arī salīdzinoši blīva koku audze - pamatā bērzi, arī priedes, egles, alkšņi. Tur aug Latvijas Sarkanajā grāmatā un Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā iekļauts augs - pļavas silpurene, kas apliecina dabiskās vides augstvērtīgumu šajā teritorijā. Ņemot vērā, ka augs ir aizsargājams, rotaļu laukuma izbūve tika plānota vietā, kur tam nav dzīvotspējas. Atbilstoši, netālu no laukuma izvietots izglītojošs informācijas stends ar galveno informāciju par teritorijā sastopamajiem augiem.

Projektu iesniedza Ziepniekkalna apkaimes biedrība. Tā kopējās izmaksas ir 77 262 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī