• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgā apzinās pamesto velosipēdu situāciju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:13, 04.06.2024


Rīgā apzinās pamesto velosipēdu situāciju, lai izstrādātu efektīvu šādu braucamrīku apsaimniekošanas sistēmu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.


Foto: LETA

Jūnijā plānots sākt ilgstoši atstātu velosipēdu uzskaites kampaņu. Apsekošanas laikā tiks identificēti pamesti vai ilgstoši atstāti velosipēdi.

Akcijas mērķis ir uzlabot pilsētvides estētiku un tīrību, atbrīvojot novietņu vietu citiem velosipēdiem, reizē veicinot to atbildīgu lietošanu un drošību apkārtējā vidē.

Pirmajā apsekošanā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā tiks identificēti ilgstoši atstāti vai pamesti velosipēdi. Uz identificētajiem velosipēdiem tiks izvietotas informatīvas uzlīmes, reģistrējot velosipēda atrašanās vietu un uzlīmes izvietošanas datumu.

Pēc mēneša tiks veikta atkārtota apsekošana, lai pārbaudītu vai velosipēdi ir pārvietoti, vai joprojām atrodas tajā pašā vietā.

Pēc tam tiks analizēti dati par velosipēdu pārvietošanas izmaiņām, lai novērtētu iniciatīvas efektivitāti un saprastu, cik daudz velosipēdu ir pārvietoti vai joprojām atstāti.

Lai novērtētu problēmas mērogu un ietekmi uz Rīgu, iniciatīvas laikā tiks vākti un analizēti dati par atstāto velosipēdu skaitu, to izkārtojumu un īpašnieku atsaucību. Šie dati sniegs informāciju, kas palīdzēs saprast un pamatot nepieciešamību turpmākiem regulējumiem un politikas izstrādei pamesto velosipēdu pārvaldībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas velomaratona dēļ gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi

Svētdien, 2.jūnijā, Rīgā gaidāmā "Toyota" Rīgas velomaratona dēļ transportlīdzekļu satiksme vairākās galvaspilsētas ielās, kā arī uz tiltiem pār Daugavu būs ierobežota vai slēgta.

Interesanti fakti Ko svarīgi zināt mūsu velobraucējiem, iesaka speciālisti (+VIDEO)

Regulāra riepu un kameras uzturēšana ir būtiska ne tikai drošai braukšanai, bet arī divriteņa ilgmūžībai.

Sabiedrība Lūdz CSDD viest skaidrību par mopēdiem līdzīgu braucamo lietošanu uz ietvēm

Rīgas dome lūgusi Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) viest skaidrību par to, vai pa ietvēm patlaban braucošie mopēdiem līdzīgie braucamie patiešām ir elektrovelosipēdi, par kādiem tie tikuši reģistrēti.

Sabiedrība Simtiem velosipēdistu Rīgā devušies «Kritiskās masas» velobraucienā

Rīgā šodien vairāki simti velobraucēju devušies tradicionālajā "Kritiskās masas" velobraucienā.