• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jūrmalā līdz 1000 eiro palielina bērna piedzimšanas pabalstu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:17, 30.05.2024


Jūrmalas pašvaldība palielinās bērna piedzimšanas pabalstu līdz 1000 eiro un pabalstu senioriem veselības aprūpei līdz 200 eiro, ceturtdien nolēmusi pilsētas dome.


Foto: LETA

Bērna piedzimšanas pabalsts jūrmalniekiem tiks palielināts līdz 1000 eiro par katru bērnu. Domē norāda, ka pašvaldības pabalsts 1000 eiro jaundzimušā aprūpei pašlaik ir lielākais Latvijā.

Pašlaik bērna piedzimšanas pabalsts ir 500 eiro. Pērn šis pabalsts piešķirts vairāk nekā 500 jūrmalniekiem.

Pabalstu 1000 eiro apmērā varēs saņemt katra jaundzimušā bērna, kas dzimis, sākot no 2025.gada 1.janvāra, vecāks, aizbildnis vai adoptētājs, kuram pamata dzīvesvieta ir deklarēta Jūrmalā ne mazāk kā 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas.

Pabalsts jaundzimušo aprūpei ir viens no pabalstu veidiem, ko Jūrmalas pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem. Jūrmalniekiem tiek nodrošināts arī ikgadējs 100 eiro pabalsts mācību procesa atbalstam bērniem no pusotra gada vecuma, skolēniem, kā arī studentiem vecumā līdz 24 gadiem, kuri mācās pilna laika programmā.

Tāpat pašvaldība nodrošina bezmaksas pilsētas un skolēnu autobusus un bezmaksas braucienus vilcienā, brīvpusdienas visiem Jūrmalas pašvaldības bērnudārzu un skolu audzēkņiem līdz 12.klasei. Daudzbērnu ģimenēm ir pieejams pabalsts kultūras, sporta un izzinošu pasākumu apmeklēšanai un citi atbalsta veidi.

Tāpat no nākamā gada 1.janvāra pabalsts veselības aprūpes pieejamības palielināšanai Jūrmalā deklarētajiem senioriem būs 200 eiro kalendārajā gadā. Pašlaik pabalsts ir 150 eiro. Domē apgalvo, ka Jūrmala ir vienīgā pašvaldība, kas piešķir šādu veselības aprūpes pabalstu senioriem.

Pabalsts paredzēts, lai senioriem palīdzētu segt ārstniecības izdevumus - par pacienta iemaksām un līdzmaksājumiem, veselības aprūpes, arī zobārstniecības pakalpojumiem, medikamentiem un medicīnas precēm, tostarp optiku, arī vitamīniem, un citiem izdevumiem veselības uzturēšanai.

Pabalstu veselības aprūpes pieejamības palielināšanai visiem Jūrmalā deklarētajiem valsts vecuma pensijas vai izdienas pensijas saņēmējiem pašvaldība piešķir kopš 2017.gada. Sākotnēji tas bija 50 eiro, no 2020.gada - 100 eiro. No 2022.gada Jūrmalā deklarētie seniori saņem veselības aprūpes pabalstu 150 eiro apmērā. 2023.gadā pabalsts piešķirts 9731 senioram.

Pabalstu piešķiršanas kārtība noteikta Jūrmalas domes saistošajos noteikumos "Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā". Noteikumi būs spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pozitīva atzinuma saņemšanas un publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Kultūra Jūrmala ir sagatavojusi plašu piedāvājumu uz Muzeju nakti (+VIDEO)

Nākamsestdien ieeja visās ikoniskajās vietās būs bez maksas.

Interesanti fakti Jūrmalas kūrorta oficiālais statuss pagarināts vēl uz diviem gadiem

Kūrorta statuss Jūrmalas pilsētas administratīvajai teritorijai, izņemot Vārnukrogu, Priedaini un Bražciemu, sākotnēji tika piešķirts 2013.gadā.

Sabiedrība Jūrmalā tiek pārdota vēsturiskā Majoru muiža (+VIDEO)

Šeit atradās Baltijas baronu vasaras rezidence.

Sabiedrība Jūrmalā sāk Dzintaru dzelzceļa pārvada pārbūvi

Šodien Jūrmalā sāks Dzintaru dzelzceļa pārvada pārbūvi, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Zane Leite.