Vairāk nekā puse jeb 54% autovadītāju apliecina, ka ikdienā, pārvietojoties ar automašīnu, viņu maršrutā ir sabiedriskā transporta joslas. Tomēr, neraugoties uz sabiedrisko joslu neizbēgamību ceļu satiksmē un ikdienas maršrutā, teju katrs otrais (44%) autovadītājs atzīst, ka attiecībā uz to lietošanu ir saskāries ar neskaidrībām. Piemēram, kad un kā pareizi pārkārtoties uz sabiedriskā transporta joslu, ja nepieciešams veikt manevru pa labi, un kuri ceļu satiksmes dalībnieki drīkst pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu.
Aptaujas laikā noskaidrots, ka 7% autovadītāju ar šādām neskaidrībām saskaras regulāri, savukārt 44% ir pilnībā pārliecināti par savām ceļu satiksmes noteikumu zināšanām attiecībā uz sabiedriskā transporta joslu.
Lai gan lielākā daļa autovadītāju respektē sabiedriskā transporta joslas, tiek novērots, ka pa sabiedriskā transporta joslām tomēr regulāri pārvietojas ceļu satiksmes dalībnieki, kuriem tur nevajadzētu atrasties. Steidzīgākie autovadītāji mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un tomēr braukt pa sabiedriskā transporta joslu, lai apsteigtu citus ceļus satiksmes dalībniekus. Vēlāk šie autovadītāji cenšas nokļūt atpakaļ savā joslā, radot sastrēgumus un avārijas situācijas, un, kavējot sabiedriskā transporta kustību. "Sabiedriskajā transportā ik dienu pārvietojas vairāki simti tūkstoši pasažieru un ir ļoti svarīgi, lai transports būtu prognozējams un pēc iespējas mazāk tiktu pakļauts sastrēgumiem. Sabiedriskā transporta joslas ļauj autobusiem un trolejbusiem galapunktā nokļūt ātrāk, tāpēc aicinām ikvienu autovadītāju neizmantot sabiedriskā transporta joslas," skaidro "Rīgas satiksmes" sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.
Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka pārkārtoties uz sabiedriskā transporta joslu, ja nepieciešams veikt manevru pa labi, drīkst īsi pirms manevra veikšanas, šķērsojot pārtraukto līniju. Pa joslu, kas paredzēta sabiedriskajiem transportlīdzekļiem, drīkst pārvietoties arī taksometri ar dzelteno numura zīmi, elektroautomobiļi, divriteņu mopēdi un motocikli, kā arī visi operatīvie transportlīdzekļi. Savukārt ar velosipēdu un elektroskrejriteni pa sabiedriskā joslu drīkst braukt tikai gadījumos, kad ir uzstādīta papildzīme, kas to atļauj.
Lai veicinātu autovadītāju izpratni par sabiedriskā transporta joslu nozīmi galvaspilsētas satiksmē un sekmētu autovadītāju un sabiedriskā transporta vadītāju savstarpējo cieņu, maijā norisinās informatīvā kampaņa "Cieni sabiedrisko!". Tās mērķis ir skaidrot un atgādināt autovadītājiem, kāpēc Rīgā ir ierīkotas atsevišķas braukšanas joslas sabiedriskā transporta satiksmei, un kāds ir šo joslu mērķis, kā arī izglītot autovadītājus, atgādinot ceļu satiksmes noteikumus.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri