• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par LBTU rektori ievēlēta līdzšinējā prorektore Arhipova

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:41, 22.05.2024


Par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) rektori ievēlēta līdzšinējā LBTU zinātņu prorektore Irina Arhipova.


Foto: LETA

Par viņu nobalsoja 104 Konventa locekļi, bet pret bija 75.

Balsošana notika trīs kārtās, pirmajā Arhipova saņēma 87 balsis, bet 94 bija pret viņas kandidatūru. Savukārt par otru kandidāti, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāni Andru Zvirbuli, balsoja 59 LBTU pārstāvji, bet 122 izdarīja atzīmi "pret". Viens biļetens bija nederīgs.

Otrajā kārtā Arhipovu atbalstīja 94, bet pret bija 87 no Konventa locekļiem. Zvirbule guva 66 klātesošo atbalstu, bet pret viņu balsoja 115 cilvēki.

Trešajā kārtā balsojums notika tikai par Arhipovu.

Konventa sēdē abām kandidātēm netika uzdots neviens jautājums.

Arhipova LBTU strādā kopš 1991.gada. No 2008. līdz 2012.gadam viņa vadījusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju departamentu. Jaunievēlētajai rektorei ir inženierzinātņu doktora grāds.

Arhipova ir valdes locekle Latvijas Ekonometristu asociācijā, Latvijas Augstskolu profesoru asociācijā, Augstākās izglītības un zinātnes informācijas tehnoloģijas koplietošanas pakalpojumu centrā. Viņa ir arī LBTU APP Agroresursu un ekonomikas institūta Zinātniskās padomes locekle.

Savā redzējumā par LBTU attīstību Arhipova universitāti raksturoja kā vadošo bioekonomikas un saistīto nozaru inovācijās un dabas resursu ilgtspējā Baltijas jūras reģionā. Viņa atsaucās uz Eiropas universitāšu asociācijas vīziju par augstskolām bez sienām jeb "atvērtas, pārveidojošas, pārnacionālas, ilgtspējīgas, daudzveidīgas un iesaistītas, spēcīgas, autonomas un atbildīgas".

Kā prioritātes, kas jāīsteno, lai to sasniegtu, viņa min akadēmiskās karjeras ceļu reformēšanu, starpdisciplinaritāti un pilsoniskās iesaistes stiprināšanu.

Arhipova izvirzījusi arī mērķi starptautiskajā augstskolu reitingā "Times Higher Education World University Rankings" sasniegt 601.+ vietu biozinātnēs un sociālajās zinātnēs, kā arī 801.+ vietu inženierzinātnēs un tehnoloģijās.

Atklāts konkurss uz LBTU rektora amatu tika izsludināts pērn decembrī. Jauna rektora vēlēšanas tiek organizētas, jo pašreizējās rektores Irinas Pilveres divu amata pilnvaru laiks noslēgsies 30.jūnijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī

Sabiedrība Jaunā doktorantūras modeļa ieviešanu virza skatīšanai galīgajā lasījumā

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz ieviest jaunu doktorantūras modeli. Pie grozījumiem Saeima darbu sāka vēl 2023.gada sākumā.

Sabiedrība Fakultāšu skaitu samazinās arī Rīgas Stradiņa universitātē

Apvienojot vairākas fakultātes un izveidojot jaunu struktūru, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) deviņu fakultāšu vietā turpmāk būs piecas, informē RSU.

Sabiedrība RTU sākas ziemas uzņemšana (+VIDEO)

Programmās ir gan budžeta, gan maksas studiju vietas.

Sabiedrība Rektore: Budžeta vietām būtu jāseko darba tirgū pieprasītām profesijām

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmums piesaistīt augstākās izglītības iestāžu finansējumu to absolventu skaitam un viņu nodarbinātības līmenim ir signāls ne tikai augstskolām vētīt un uzlabot savas programmas, bet arī sabiedrībai, ka valstij rūp cilvēku un tautsaimniecības nākotne, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece.