• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


3/4 Latvijas iedzīvotāju EP vēlēšanas uzskata par svarīgu lietu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:48, 22.05.2024


Diemžēl mazāk cilvēku balso.


Latvijas pilsoņi uz Briseli sūtīs savus cienīgos pārstāvjus.

Laikā no 2024.gada 6. līdz 9.jūnijam vairāk nekā 370 miljoni cilvēku 27 dalībvalstīs ir aicināti balsot Eiropas vēlēšanās. Latvijā vēlēšanas notiks sestdien, 8.jūnijā.

"Balso! Neļauj citiem lemt tavā vietā." Ar šādu vadmotīvu kampaņā akcentēta demokrātijas nozīme. Kampaņa ir ļoti daudzveidīga: tiek rīkoti dažādi pasākumi, digitāli informatīvie pasākumi, tiek piesaistīti publiskā un privātā sektora partneri, īstenotas ierosmes sabiedrības iesaistei, kā arī izglītojošas programmas, kas ir īpaši izstrādātas, lai uzrunātu iedzīvotājus visā Eiropas Savienībā.

2019.gada vēlēšanās nobalsoja vairāk nekā puse balsstiesīgo Eiropas vēlētāju (50,6%). 2024.gada pavasara Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 26 000 respondentu visās ES dalībvalstīs, liecina, ka 60% eiropiešu interesējas par 2024.gada 6.-9.jūnijā gaidāmajām vēlēšanām (Latvijā - 47%). Visā ES tas ir par 11 procentpunktiem vairāk nekā 2019.gada pavasarī (trīs mēnešus pirms iepriekšējām Eiropas vēlēšanām), Latvijā pieaugums ir vēl lielāks - 14 procentpunkti. Turklāt 71% (Latvijā - 65%) apgalvo, ka, visticamāk, balsos, un arī tas ir par 10 procentpunktiem (Latvijā - 17 procentpunktiem) vairāk nekā iepriekšējā reizē.

Spriežot pēc šiem rezultātiem, vairāk nekā četri no pieciem eiropiešiem piekrīt, ka "balsot ir svarīgi, lai saglabātu spēcīgu demokrātiju" (86%, Latvijā - 78%) un ka "balsot ir svarīgi, lai nodrošinātu labāku nākotni nākamajām paaudzēm" (84%, Latvijā - 80%). Vairāk nekā astoņi no desmit eiropiešiem (81%) uzskata, ka balsot ir vēl jo svarīgāk tieši aktuālās ģeopolitiskās situācijas kontekstā (Latvijā - 76%).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī

Pasaule Eksperti: Nākamajā EP sasaukumā saglabāsies līdzšinējā ideoloģija

Spriežot pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātiem, nākamajā EP sasaukumā saglabāsies "centriski konservatīvi labēja" ideoloģija, šādu prognozi aģentūrai LETA izteica aptaujātie politikas eksperti.

Ekonomika Kazāks: Spēcīga Eiropa ir spēcīga Latvija

Spēcīga Eiropa ir arī spēcīga Latvija, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, komentējot Eiropas Parlamenta vēlēšanu kopējos rezultātus.

Sabiedrība Viens EP deputāta mandāts visdārgāk varētu būt «izmaksājis» AS. Kam vismazāk?

Eiropas Parlamenta (EP) viena deputāta mandāta iegūšana vislielākos priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus varētu būt prasījusi "Apvienotajam sarakstam" (AS), savukārt vismazākos tēriņus - "Progresīvajiem", liecina aģentūras LETA aprēķini, balstoties uz pēdējiem Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojam (KNAB) sniegtajiem partiju provizoriskajiem priekšvēlēšanu tēriņiem.

Sabiedrība Eksperti: EP vēlēšanu rezultāti Latvijā nav nesuši lielus pārsteigumus

Provizoriskie Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti Latvijā ir bez lieliem pārsteigumiem un atspoguļo personību nozīmi, šādu vērtējumu aģentūrai LETA izteica aptaujātie politikas eksperti.