• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


IeM: Ukrainas bēgļu plūsma saglabājas mērena un stabila

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:57, 16.05.2024


Šogad četros mēnešos Latvijā pār ārējo robežu ir ieceļojuši 6457 Ukrainas pilsoņi, un bēgļu plūsma saglabājas mērena un stabila, taču ievērojami mazāka nekā 2023.gadā, kad šajā pašā laika periodā ieceļoja 40 496 Ukrainas pilsoņi, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā informācija.Fizisko personu reģistrā (FPRIS) 2024.gadā no jauna reģistrēti vidēji 476 Ukrainas iedzīvotāji mēnesī. 2023.gadā kopā FPRIS no jauna tika reģistrētas 9445 personas, bet 2024.gadā pirmajos četros mēnešos - 1904 personas, kas ir 62% no šajā pašā periodā reģistrētajiem 2023.gadā.

Šā gada 1.maijā FPRIS bija iekļauts 44 961 Ukrainas iedzīvotājs, kam ir noteikts Latvijas pagaidu aizsardzības statuss. No tiem 61% ir sievietes un 39% - vīrieši.

IeM norāda, ka būtiski kļūst ilgtermiņa atbalsta pasākumi, kas veicina personu iekļaušanos un patstāvību, īpaši - integrācija darba tirgū un Latvijas izglītības sistēmā, ilgtermiņa mājokļa atrašana un valodas apgūšana.

Vienlaikus situācija frontē ir nestabila un grūti prognozējama, kas nozīmē gan to, ka liela daļa Latvijā esošo ukraiņu tuvākajā laikā nevarēs atgriezties Ukrainā, gan to, ka Ukrainas iedzīvotāji turpinās ieceļot, un atkarībā no situācijas attīstības Ukrainā nav izslēgta bēgļu plūsmas palielināšanās, skaidro ministrija.

Trešdien IeM notika pieredzes apmaiņas pasākums par Ukrainas iedzīvotāju uzņemšanu Latvijā. Tikšanās norisinājās jau ceturto reizi.

Lai 2024.gadā realizētu pērn decembrī valdībā apstiprināto pasākumu plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas bēgļiem, varētu būt nepieciešami ap 80 miljoni eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī

Pasaule ASV atļauj Ukrainai izmantot tās piegādātos ieročus triecieniem jebkur Krievijā

Ukrainas armija var izmantot ASV piegādātos ieročus, lai uzbruktu jebkuriem militārajiem objektiem Krievijas teritorijā, nevis tikai tiem, kas atrodas netālu no Harkivas apgabala, ceturtdien paziņojis Pentagona preses sekretārs ģenerālis Patriks Raiders.

Pasaule Ukrainas droni uzbrūk Krasnodaras novadam

Krievijas Krasnodaras novadam naktī uz piektdienu uzbrūk Ukrainas droni.

Pasaule Ukrainas droni uzbrūk naftas pārstrādes rūpnīcai un naftas bāzei Krievijā

Ukrainas droni ceturtdien uzbrukuši naftas pārstrādes rūpnīcai un naftas bāzei Krievijas dienvidrietumos, vēsta "Telegram" kanāli.

Pasaule Krievijas agresijas rezultātā Ukrainā nogalināti un ievainoti teju 2000 bērnu

Krievijas bruņotās agresijas rezultātā Ukrainā nogalināti un ievainoti teju 2000 bērnu, paziņoja Ukrainas Ģenerālprokuratūra.