• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektroenerģijas vidējā cena aprīlī Latvijā samazinājusies par 9%

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:14, 07.05.2024


Elektroenerģijas vidējā cena šogad aprīlī Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 60,25 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 12% mazāk nekā martā un par 9% mazāk nekā 2023.gada aprīlī, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.


Foto: LETA

Lietuvā elektroenerģijas cenu līmenis aprīlī bija identisks Latvijai, bet Igaunijā mēneša vidējā cena bija nedaudz augstāka - 60,39 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu kritumu sekmējusi augsta saules, vēja un hidroelektrostaciju izstrāde, kā arī siltāki laikapstākļi, kas veicināja elektroenerģijas patēriņa samazinājumu. Mēneša pirmajās nedēļās Baltijas un Ziemeļvalstīs bija novērojama arī negatīva elektroenerģijas cena lielas saules, vēja un hidroģenerācijas prognozes dēļ.

Apskatā teikts, ka Baltijas valstu starpsavienotajos elektroenerģijas tirdzniecības apgabalos aprīlī bija vērojamas atšķirīgas tendences attiecībā pret vidējo elektroenerģijas cenu, tostarp Somijā cena samazinājās par 18% salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi un par 19,2% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli un bija 48,92 eiro par MWh. Zviedrijas ceturtajā apgabalā elektroenerģijas cena bija 53,79 eiro par MWh, kas ir par 4% mazāk nekā martā un par 17,4% mazāk nekā 2023.gada aprīlī. Savukārt Polijā elektroenerģijas cena bija 80,87 eiro par MWh, kas ir par 7% vairāk nekā martā un par 33,8% mazāk nekā 2023.gada aprīlī.

Aprīlī salīdzinājumā ar martu elektroenerģijas imports uz Baltijas valstīm samazinājies par 2,5%, bet salīdzinājumā ar 2023.gada aprīli imports pieaudzis par 1,9%. Imports no Polijas palielinājies par 1,3% salīdzinājumā ar martu un 11 reizes salīdzinājumā ar 2023.gada aprīli. Imports no Somijas aprīlī bija par 19,1% lielāks nekā martā un par 45,7% mazāks nekā 2023.gada aprīlī. Imports no Zviedrijas ceturtās cenu zonas aprīlī bija par 12,7% mazāks nekā martā, bet par 25,7% lielāks nekā gadu iepriekš.

Jau ziņots, ka 26.janvārī bojājuma dēļ neplānoti tika atslēgts "EstLink 2" elektroenerģijas savienojums starp Somiju un Igauniju, tādējādi pārvades jauda starp Somiju un Igauniju ir samazināta par 650 megavatiem (MW). Vienlaikus kopējā pārvades jauda samazinājusies līdz 350 MW, ko nodrošina "Estlink 1".

Latvijas energosistēmas ģenerējošās jaudas ir pietiekamas, lai nosegtu Latvijas patēriņu, kā arī eksportētu elektroenerģiju uz Lietuvu un Igauniju. Papildus tam, atslēgums nav ietekmējis "Nord Pool" biržas elektroenerģijas cenas, un tās turpina būt stabilas. Patlaban tiek prognozēts, ka starpsavienojuma remonts varētu ilgt līdz 2024.gada augusta beigām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Ekonomika Saražotās elektroenerģijas daudzums četros mēnešos Latvijā sarucis par 3,5%

Saražotās elektroenerģijas daudzums šogad četros mēnešos Latvijā sarucis par 3,5% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 3337 gigavatstundu (GWh), liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā palielinājās par 63%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieauga par 63% un bija 81,45 eiro par megavatstundu (MWh) jeb 0,08 eiro par kilovatstundu (KWh), aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Ekonomika Būtiski mainīti principi, pēc kādiem mājsaimniecības nodod elektrību tīklā

Atbilstoši grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā ar maiju sāks darboties neto norēķinu sistēma, kas paredz mājsaimniecību ar saules paneļiem savstarpējos norēķinus naudas izteiksmē.

Ekonomika Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums

Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums, un no 2030. līdz 2035.gadam patēriņa pieaugums var sasniegt līdz pat 100%, liecina AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) uzdevumā veiktā starptautiskās auditoru kompānijas "KPMG" pētījuma rezultāti par patēriņa attīstības tendencēm Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.