• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Atbalsta 10,7 miljonu eiro valsts līdzfinansējumu Salacgrīvas tilta pārbūvei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:35, 07.05.2024


Valdība otrdien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumu nodrošināt 10,718 miljonu eiro valsts budžeta līdzfinansējumu Salacgrīvas tilta pārbūvei.


Foto: LETA

SM atgādina, ka Eiropas Komisija šogad janvārī atbalstīja līdzfinansējumu Limbažu novada domes projektam "Tilta pār Salacu rekonstrukcija divējāda pielietojuma nodrošināšanai" 7,548 miljonu eiro apmērā.

Tādējādi atbilstoši informatīvajam ziņojumam, kas valdība skatīts pērn septembrī, finansējuma apstiprināšanas gadījumā no valsts budžeta ir paredzēts līdzfinansējums 50% apmērā no attiecināmajām izmaksām, kā arī līdzfinansējums pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmaksai.

Attiecīgi valsts budžeta līdzfinansējums no projekta kopējām attiecināmām izmaksām nepieciešams 7,548 miljonu eiro apmērā, bet no projekta neattiecināmām izmaksām 3,17 miljonu eiro apmērā.

Savukārt projekta kopējais budžets, ieskaitot Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) finansējumu, būs 18,267 miljoni eiro.

Informatīvais ziņojums paredz SM projekta īstenošanas laikā pieprasīt finansējumu no "Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmas "Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai".

Paredzēts, ka papildu 10,718 miljonu eiro valsts līdzfinansējumam 3,774 miljonus eiro piešķirs priekšfinansējuma nodrošināšanai projekta īstenošanas laikā, lai nodrošinātu finanšu plūsmas nepārtrauktību, ņemot vērā EISI līdzfinansējuma maksājumu plānotos saņemšanas termiņus.

Pēc projekta īstenošanas būs jānodrošina, ka pēc EISI otrā maksājuma (noslēguma) saņemšanas valsts budžetā tiek atgriezts no valsts budžeta piešķirtā priekšfinansējuma apmērs.

Ziņojumā arī norādīts, ka VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) izsludinātajā iepirkumā tiesības slēgt līgumu ieguvusi piegādātāju apvienība "NB&Tilts", kuras piedāvājums bija saimnieciski izdevīgākais - 18,116 miljoni eiro ar PVN. LVC noslēgs līgumu ar uzvarētāju pēc Ministru kabineta lēmuma par valsts budžeta līdzfinansējuma nodrošināšanu projekta īstenošanai.

Tāpat Limbažu pašvaldība, LVC un SM ir panākušas vienotu izpratni par nepieciešamību mainīt projekta finansējuma saņēmēju no pašvaldības uz LVC. Pamatojoties uz SM doto atļauju, LVC sadarbībā ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru (CINEA) ir veikusi projekta pieteikuma izmaiņas kā priekšdarbus piešķīruma līguma noslēgšanai, tostarp nomainot pašvaldību kā labuma saņēmēju pret LVC un kā projekta uzsākšanas datumu norādot šī gada 1.aprīli.

SM un LVC vienosies ar pašvaldību par projekta turpmākajiem īstenošanas nosacījumiem - būvprojekta pārņemšanas kārtību, autoruzraudzības jautājumiem, infrastruktūras uzturēšanas jautājumiem, tilta nodošanu atpakaļ un citiem nosacījumiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Tiltu pār Salacu pēc pārbūves nodos atpakaļ Limbažu novada pašvaldībai

Tiltu pār Salacu Salacgrīvā pēc tilta būvniecības un garantijas perioda plānots nodot atpakaļ Limbažu novada pašvaldības īpašumā, norādīja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Ekonomika Limbažu novads nodos valstij Salacas tiltu un tā pārbūves projektu Salacgrīvā

Ceturtdien Limbažu novada domes ārkārtas sēdē ar 14 deputātu balsīm tika nolemts nodot valstij Satiksmes ministrijas (SM) personā tiltu pār Salacu Salacgrīvā, kā arī būvprojektu "Tilts pār Salacu autoceļu A1 (E67) Rīga-Ainaži 91,10 km".

Sabiedrība Latvija ieguvusi naudu Salacas tilta remontam

Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra (CINEA) Militārās mobilitātes (MM) trešajā uzsaukumā apstiprinājusi finansējumu 78,8 miljonu eiro apmērā trīs transporta infrastruktūras projektu īstenošanai Latvijā, informē Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Ekonomika Izsludināts konkurss par Salacgrīvas tilta pārbūvi

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) izsludinājis konkursu par tilta pār Salacu pārbūvi uz Tallinas šosejas (A1) Salacgrīvā, liecina informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS).