• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Agresīvie autovadītāji Latvijā tiks sodīti ar dārgu apdrošināšanu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:31, 05.05.2024


Ar huligānismu uz ceļa ir saskārušies lielais vairums Latvijas iedzīvotāju.


Dažreiz tērauda zirgs vienkārši izraisa saviļņojumu.

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka agresīvākie satiksmes dalībnieki ir autovadītāji, bet otrajā vietā ierindojas motociklisti, secināts Latvijā veiktajā iedzīvotāju aptaujā. Eksperts Edgars Korzāns norāda, ka agresīva braukšana ne vien apdraud pašu autovadītāju un citus satiksmes dalībniekus, bet var arī palielināt automašīnas vai motocikla OCTA un KASKO cenu.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem absolūti lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar agresīvu braukšanu - 39% norādīja, ka agresīvu braukšanu pieredzējuši galvenokārt no autovadītājiem, bet 8% - no motociklistiem. Teju katrs desmitais agresiju piedzīvojis no skrejriteņu vadītājiem, bet 5% nācies sastapt dusmīgi noskaņotus velosipēdistus. Tikmēr 30% norādīja, ka saskārušies ar agresīvu braukšanu no visiem iepriekšminētajiem transportlīdzekļu vadītājiem, un tikai 6% atbildēja, ka ar šādu rīcību uz ceļa nav saskārušies.

Agresīviem braucējiem - dārgāka apdrošināšana

"Ātruma pārsniegšana, strauju un bīstamu manevru veikšana, distances neievērošana un cita veida agresīva braukšana, pirmkārt, ir apdraudējums gan pašam automašīnas vai motocikla vadītājam un viņa pasažieriem, gan citiem satiksmes dalībniekiem, taču jāatceras, ka šāds braukšanas stils var novest arī pie dārgākas apdrošināšanas polises. Agresīva uzvedība uz ceļa ļoti bieži rezultējas ar negadījumiem, un jo vairāk negadījumu vadītājs izraisa, jo zemāka viņa transportlīdzekļa Bonus-Malus klase un līdz ar to - dārgāka apdrošināšana," stāsta eksperts Edgars Korzāns.

Viņš atgādina, ka tas attiecas ne tikai uz automašīnām, bet arī citiem transportlīdzekļiem, tostarp motocikliem, kuru vadītāji nereti brauc īpaši agresīvi un iekļūst patiešām smagos negadījumos: "Līdz ar pavasara iestāšanos diemžēl arvien biežāk gan ielās, gan sociālajos tīklos publicētos video redzam, cik pārgalvīgi mēdz braukt motociklisti, ievērojami pārsniedzot atļauto ātrumu un bīstami manevrējot starp citiem transportlīdzekļiem. Gribu atgādināt, ka šādiem braucējiem ir daudz lielāka iespējamība nākamajā sezonā šķirties no augstākas summas par OCTA vai KASKO polisi, nemaz nerunājot par apdraudējumu citiem satiksmes dalībniekiem."

Par agresīvākajiem uzskata autovadītājus

44% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka autovadītāji ir agresīvākie braucēji no visiem satiksmes dalībniekiem, bet 22% uzskata, ka agresīvākie ir motociklisti. Vēl 18% iedzīvotāju par agresīvākajiem uzskata skrejriteņu vadītājus, bet 8% - velosipēdistus.

Aptaujas dati atklāj interesantas uzskatu atšķirības pēc dzimuma un vecuma - piemēram, vīriešiem biežāk šķiet, ka agresīvākie ir autovadītāji (48%), bet sievietes biežāk satrauc skrejriteņu vadītāji (22%), kurus viņas ierindo otrajā vietā pēc autovadītājiem. Savukārt jaunāki cilvēki vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem izteikti par agresīvākajiem uzskata autovadītājus (59%), bet cilvēki vecumā virs 60 gadiem pirmajā vietā pēc agresivitātes satiksmē ierindotu motociklistus (42%).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Sabiedrība Tiesa: Rīgas domei būs jāatjauno gāzes sprādzienā Āgenskalnā cietušais nams

Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020.gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu.

Lasiet arī

Sabiedrība LVC: Būvdarbi notiek 21 valsts ceļu posmā

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi sākušies 21 posmā, no tiem deviņi ir uz reģionālajiem autoceļiem, trīs - uz vietējiem, kā arī darbi notiek uz septiņiem tiltiem, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Valsts ceļu tīkla remontos šogad plāno ieguldīt 163 miljonus eiro

Šogad dažādu veidu darbi plānoti aptuveni 450 kilometros valsts autoceļu, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Kopumā valsts ceļu tīklā šogad tiek plānoti kapitālieguldījumi 163 miljonu eiro apjomā, tai skaitā 47 miljoni eiro ir prognozētais Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējums.

Sabiedrība Aicina ieplānot papildu laiku ceļā, braucot uz Kurzemes pusi

Dodoties uz Kurzemes pusi, autovadītājiem jārēķinās, ka tur vairākos ceļu posmos jau ir sākušies būvdarbi un ieviesti satiksmes ierobežojumi, tāpēc vajadzētu ieplānot papildu laiku ceļā, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Rīgā nakts stundās šonedēļ slēgs satiksmi Lāčplēša ielas tunelī zem dzelzceļa

Rīgā nakts stundās šonedēļ slēgs satiksmi Lāčplēša ielas tunelī zem dzelzceļa, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.