Braukšana alkohola reibumā vai divatā uz viena braucamā, pārāk ātra un agresīva manevrēšana starp citiem satiksmes dalībniekiem un nespēja savaldīt braucamo - šāda pārgalvīga elektroskrejriteņu vadītāju rīcība visbiežāk noved pie negadījumiem un traumām, liecina Valsts policijas novērojumi. Valsts policija atgādina, kādi noteikumi ir jāievēro un kā sevi pasargāt, lai brauciens ar elektroskrejriteni nebeigtos slimnīcā un būtu drošs gan vadītājam, gan citiem satiksmes dalībniekiem.
"Esam novērojuši, ka cilvēki bieži vien elektroskrejriteni neuztver kā nopietnu un potenciāli bīstamu transportlīdzekli - lielākā daļa apzinās, ka alkohola reibumā nedrīkst braukt ar automašīnu, taču pēc ballītes iereibušam doties mājās ar elektroskrejriteni gan daudziem šķiet laba doma. Patiesībā tieši šādos apstākļos - naktī, reibumā un braucot divatā uz viena elektroskrejriteņa - visbiežāk arī notiek negadījumi un braucēji gūst patiešām smagas traumas. Arī ārsti norāda, ka elektroskrejriteņu vadītāji visbiežāk slimnīcā nonāk nakts stundās un būdami alkohola reibumā. Vēlos uzsvērt, ka mēs neesam pret elektroskrejriteņiem, bet gan vēlamies izskaust braukšanu agresīvi un reibumā un tādā veidā samazināt cietušo skaitu un smago traumu gadījumus," stāsta Valsts policijas Prevencijas vadības biroja priekšnieks Andis Rinkevics.
Valsts policija atgādina būtiskākos noteikumus un ieteikumus, kas jāievēro, lai braukšana ar elektroskrejriteni būtu droša un vadītājs neapdraudētu ne sevi, ne citus satiksmes dalībniekus.
1. Nebrauc alkohola reibumā!
2. Nepārvadā pasažierus!
3. Velc ķiveri!
4. Izvēlies atbilstošu ātrumu!
5. Uz ietves gājējiem ir priekšroka
Ar mērķi samazināt elektroskrejriteņu vadītāju pārkāpumu skaitu un traumatismu Valsts policija kopā ar Stradiņa slimnīcu un "Bolt" sākusi informatīvo kampaņu "Ātrākais, kā nonākt slimnīcā". Ar kampaņas materiāliem medijos, sociālajos tīklos un pilsētvidē Valsts policija ar partneriem informē par negadījumu un traumu statistiku, tipiskajiem negadījumiem un ievainojumiem, kā arī dalās ar reāliem cietušo pieredzes stāstiem, tā uzskatāmi parādot, ka agresīva braukšana reibumā un pārkāpjot noteikumus, ir ātrākais veids, kā nonākt slimnīcā. Kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri