• Jānis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izglītības nodrošināšana ukraiņu bēgļu bērniem varētu izmaksāt 2 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:17, 02.05.2024


Lai nodrošinātu mācības visiem ukraiņu bēgļu bērniem, no septembra līdz decembrim būs nepieciešami kopā 2 356 507 eiro, bet 2025.gadā - 4 316 027 eiro, liecina likumprojekts, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodevusi saskaņošanai.


Foto: LETA

IZM plāno noteikt obligātu prasību no nākamā mācību gada visiem Ukrainas bēgļu bērniem apgūt pirmsskolas izglītības vai vispārējās pamatizglītības programmu Latvijas izglītības iestādēs klātienē.

Prasība attieksies uz Ukrainas bēgļu bērniem, kuri sasnieguši obligātās izglītības vecumu. Pēc IZM aplēsēm, tie ir 1842 izglītojamie.

Līdz 31.augustam prasības nepiemēros attiecībā uz tiem obligātās izglītības vecumu sasniegušajiem bērniem, kuriem pagaidu aizsardzības statuss piešķirts līdz dienai, kad likumprojekts stāsies spēkā.

Ukrainas bēgļu bērniem būs jāuzsāk mācības Latvijas izglītības iestādēs trīs mēnešu laikā no pieteikšanās brīža pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai.

Likumprojekts šogad neradīs papildu ietekmi uz valsts budžetu. To īstenos apstiprinātā pasākumu plāna atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā ietvaros, jo šī gada pirmajos trīs mēnešos vispārējās izglītības iestādēs uzņemts mazāk skolēnu nekā plānots.

2025.gadam būs papildus nepieciešami 7 823 158 eiro, 2026.gadam un turpmāk - 4 653 573 eiro. Jautājumu par papildus nepieciešamo finansējumu skatīs valdībā, sagatavojot un izskatot likumprojektu par vidējā termiņa budžeta ietvaru un par valsts budžetu kārtējam gadam.

Saskaņā ar civiliedzīvotāju datu analīzi, ko IZM veica sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, 2354 skolēniem nav norādīta Latvijā reģistrēta izglītības iestāde. No tiem 512 personas nepretendē uz izglītības apguvi, jo uzturēšanās atļauja ir anulēta, tiks anulēta tuvākajā laikā vai izsniegta citu iemeslu dēļ.

Pašlaik Ukrainas bēgļu bērni, atrodoties Latvijā, var izvēlēties atbilstošāko mācību veidu - mācības klātienē vai attālināti. Daudzi Ukrainas bērni izvēlas tālmācību, taču šāda pieeja nesniedz dokumentētu informāciju par to, vai bērni ir iekļauti Ukrainas izglītības sistēmā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vismaz viens Jānis aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās ievēlēts 31 domē

Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās vismaz viens Jānis ievēlēts 28 novadu un trijās valstspilsētu domēs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtā informācija.

Sabiedrība PMLP jaunajai vīzu sistēmai tērēs 4 miljonus eiro (+VIDEO)

Projekta laikā tiks pilnveidota programmatūra, lai tā atbilstu Eiropas Komisijas noteiktajām tehniskajām prasībām.

Sabiedrība Lielākajās pilsētās medicīniskās konsultācijas var saņemt pie dežūrārstiem

Jāņu brīvdienās Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīniskās konsultācijas iedzīvotāji var saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences robežās, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Sabiedrība Jāņu diena Latvijā gaidāma apmākusies un vējaina

Jāņu diena Latvijā gaidāma apmākusies un vējaina, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lasiet arī

Pasaule Kopš kara sākuma Ukrainas iedzīvotāju skaits sarucis par desmit miljoniem

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma 2022.gada februārī Ukrainas iedzīvotāju skaits ir samazinājies par vairāk nekā desmit miljoniem, liecina ANO dati.

Pasaule ANO: no Libānas uz Sīriju aizbēguši 100 000 cilvēku

Glābjoties no Izraēlas gaisa triecieniem, no Libānas uz Sīriju aizbēguši aptuveni 100 000 Libānas un Sīrijas pilsoņu, pirmdien pavēstīja ANO augstais bēgļu komisārs Filipo Grandi.

Sabiedrība Ukraiņu bēgļi saskaras ar atbalsta trūkumu, valodas problēmām un diskrimināciju

Ukraiņu bēgļi Latvijā saskaras ar atbalsta trūkumu bērniem, valodas problēmām un diskrimināciju, secināts Sabiedriskās politikas centra "Providus" pētījumā par Ukrainas iedzīvotājiem un to vajadzībām Latvijā.