• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kurzemē šovasar pulcēsies Eiropas arhitekti (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 15:52, 29.04.2024


Liepājas centrs iegūs arī starptautisku dimensiju.


Mūsdienu arhitektūras pamatā ir ilgtspējīga attīstība.

Liepājas Restaurācijas centrs ir kļuvis par Jaunā Eiropas Bauhaus (JEB) programmas oficiālo partneri Latvijā un virza projektu “From Know-how to Do-how”. Centrs jau trešo sezonu īstenos restaurācijas meistarklašu ciklu “Zināt / novērtēt / saglabāt” un šogad uzņems starptautiskus restaurācijas rezidentus, ieviešot pirmo restaurācijas rezidentūras programmu Liepājā.

Liepājas Restaurācijas centrs kopš 2023. gada ir JEB programmas oficiālais partneris Latvijā, kas vienlaikus uzliek par pienākumu un pastiprina jau iesāktās restaurācijas vadlīniju realizēšanu atbilstoši JEB pamatprincipiem — ilgtspējīgi, kopā un skaisti. Šīs vadlīnijas paredz iekļaujošu līdzdalības procesu, starpdisciplināru pieeju apmācību procesiem un daudzslāņainu sabiedrības iesaisti projektu realizācijā. To visu Liepājas Restaurācijas centrs jau trešo sezonu īsteno, organizējot restaurācijas meistarklašu ciklu, kas šogad iegūs arī starptautisku dimensiju, Liepājā uzņemot starptautiskus restaurācijas rezidentus un realizējot pirmo restaurācijas rezidentūras programmu Liepājā.

Šī gada programma norisināsies no 8. līdz 28. jūlijam ar starptautisku rezidentu praktisku darbību Restaurācijas centrā, bet vietējie restaurācijas interesenti īpaši aicināti uz nedēļas nogaļu pasākumiem 12.–14., 19.–21. un 26.–28. jūlijā, kad tiks apspriestas un risinātas dažādas tēmas: koka karkasa būvēšanas vēsturiskie paņēmieni, pildrežģu ēka, vēsturiskā dakstiņu jumta ieklāšana, vēsturiskā mūra būvniecība un materiālu izmantošanas specifikas apgūšana, izmantojot 18. gadsimta ēku.

Liepājas Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips-Matisons uzskata, ka restaurācijas sektors Liepājā ir iegūlies pašapmierinātā un snaudošā stadijā, kurā pilsēta piedāvā savu finansiālu atbalstu ēku atjaunošanā un restaurācijā, bet vairums ēku īpašnieku nemaz nezina, vai viņu īpašums atbilst konkrētajiem kritērijiem, lai saņemtu līdzfinasējumu pašvaldības atbalsta programmā.

Tieši tāpēc, ir nepieciešama izglītojoša programma, kas māca, stāsta un informē sabiedrību par iespējam piesaistīt finansējumu lokālā un nacionālā līmenī. Tāpat, viņaprāt, ir nepieciešams veidot datubāzi, kas apkopo restaurācijas profesionāļu pieejamību, un nepieciešams veidot vēsturisko ēku īpašnieku apziņu, ka tieši viņi ir tie, kas veido pilsētas vaibstus un tēlu, ka tieši viņu rīcība ir tā, kas var mūsu dzīves vidi padarīt skaistu un ilgtspējīgu. Restaurācijas centra šīgada mērķis ir izveidot platformu — reālu vietu Jaunā Eiropas Bauhaus vērtību īstenošanai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vidzeme prasa lauku tualešu reģistrāciju līdz augustam (+VIDEO)

Noteikumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuru īpašumā vai valdījumā ir decentralizētās kanalizācijas sistēmas.

Sabiedrība Lāce: Loginas atkāpšanās no amata bija viņas pašas lēmums

Kultūras ministre Agnese Logina (P) lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi pati, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica partijas "Progresīvie" virzītā ministres amata kandidāte Agnese Lāce, komentējot izskanējušo informāciju, ka lēmums par Loginas atkāpšanos neesot bijis viņas pašas.

Sabiedrība Otrdien daudzviet īslaicīgi līs un vietām dārdēs pērkons

Otrdien daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām līs intensīvi un pērkona pavadībā, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Valsts policijas koledža meklē pasniedzējus

Valsts policija izsludinājusi konkursu uz vairākām pasniedzēju amata vietām, liecina sludinājumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

Ekonomika Nosaukti Rīgas Filharmonijas arhitektūras metu konkursa uzvarētāji

Rīgas Filharmonijas arhitektūras metu konkursā uzvarējusi personu apvienība SIA "Mark arhitekti", SIA "Mailītis A.I.I.M." un SIA "Labie koki", otrdien paziņoja konkursa žūrija.

Sabiedrība Pašvaldību vadītāji aicina nodrošināt starptautiskos lidojumus no Liepājas

Lai veiksmīgi īstenotu projektu "Liepāja - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027.gadā" ("Liepāja 2027") Liepājas un Dienvidkurzemes novada pašvaldību vadītāji aicina nodrošināt starptautiskos lidojumus no Liepājas lidostas.

Kultūra Azerbaidžānas paklāji rotā Liepājas muzeju (+VIDEO)

Aušanai tiek izmantots tikai roku darbs.