• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:27, 22.04.2024


Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.Jaunākajā aptaujā 38,7% respondentu ir norādījuši, ka ir ziedojuši Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam, kamēr pērn aprīlī šādu atbildi sniedza 41,9%, bet 2022.gadā - 39,2% aptaujas dalībnieku.

No latviešu tautības aptaujas dalībniekiem ziedojumus bija veikuši 52,4%, bet no citu tautību aptaujas dalībniekiem - 19,1%. Salīdzinot ar aptauju, kas tika veikta pirms gada, latviešu īpatsvars, kuri ir ziedojuši, ir sarucis par 3,9 procentpunktiem, bet citu tautību pārstāvju - samazinājies par 2,2 procentpunktiem.

Pēdējo trīs gadu laikā veiktās aptaujas arī liecina, ka nemainīgi aktīvākie ziedotāji Ukrainai un tās iedzīvotājiem ir jauni cilvēki.

No šogad aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem ziedojumus veikuši 52,9%, bet vecumā no 25 līdz 34 gadiem - 47,8%. Savukārt citās vecuma grupās ziedotāju īpatsvars svārstās no 30% līdz 38%.

Tāpat aktīvākie ziedotāji ir cilvēki ar augstāko izglītību - 46,8%.

Ukrainas vai bēgļu atbalstam visvairāk ziedojuši Vidzemes iedzīvotāji - 46,8% aptaujāto. Seko Zemgale ar 41,1% un Rīgas reģions ar 41% ziedotāju.

Gada laikā praktiski nav mainījies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri politisku iemeslu dēļ ir atteikušies no kādu preču iegādes, proti, atteikušies no kādu preču iegādes vai nu ražotājvalsts dēļ vai arī tādēļ, ka ražotājs nav pārtraucis sadarbību ar Krieviju. Uz šādu rīcību ir norādījuši 31,8% šā gada aptaujas dalībnieku, kas ir par 0,1 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada. Tostarp tā ir rīkojušies 46,1% latviešu tautības aptaujas dalībnieku un 11,2% citu tautību Latvijas iedzīvotāju.

Arī no preču iegādes politisku iemeslu dēļ visbiežāk mēdz atteikties jaunāka gadagājuma cilvēki. Uz šādu rīcību norādījuši 53,8% aptaujas dalībnieku vecumā no 18 līdz 24 gadiem un 44,4% vecumā no 25 līdz 34 gadiem.

Aptauja veikta 2024.gada aprīlī, un tajā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju. Ar pilniem aptaujas rezultātiem var iepazīties LETA "Banku apskats. Aprīlis 2024".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.

Lasiet arī

Sabiedrība Akcijā ukraiņiem saziedoti 4302 adītu zeķu pāri

Biedrības "Tavi draugi" akcijā "Adījumi Ukrainas atbalstam", kas tika īstenota kopā ar VAS "Latvijas pasts", kopumā saziedoti 4302 zeķu pāri un 250 kilogrami cepuru, cimdu un šaļļu, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Agnese Ruberte.

Sabiedrība Austrumu slimnīca turpina uzņemt smagi cietušos ukraiņu kareivjus

Tālo ceļu līdz Latvijas lielākajai slimnīcai šoreiz mērojuši kopskaitā 11 karā cietušie.

Sabiedrība Ukrainai nodos 14 Latvijā konfiscētās automašīnas

Valdība otrdien nolēma bez atlīdzības nodot Ukrainai vēl 14 dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus.

Sabiedrība Zelenska vizītes laikā izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 11.janvārī, preses konferencē pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai, paziņojis prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.