• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ministrs: Šogad situācija slimnīcās «būs ok»

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:39, 18.04.2024


Pagājušajā gadā finanšu situācija slimnīcās bija smaga, bet šogad tā, lai arī nebūs ideāla, bet "būs ok", ceturtdien intervijā LTV "Rīta panorāmai" izteicās veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).


Foto: LETA

Politiķis klāstīja - lai slimnīcās vēl šogad nonāktu vairāk naudas, esot gana raiti jāvirzās uz priekšu ar Veselības ministrijas (VM) piedāvāto ziņojumu par slimnīcu tīkla pirmajām reformām, kura apstiprināšana ļaušot slimnīcām papildus saņemt kopumā vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Pret šīm iecerēm ir iebildusi Latvijas Slimnīcu biedrība, tomēr Abu Meri uzskata, ka kopumā sadarbība ar partneriem VM ir laba, lai arī ir skaidrs, ka nekad nebūs tā, ka ieceres apmierina pilnīgi visus. Viņš iecerējis, ka ministrijas piedāvātās izmaiņas būtu jāpieņem līdz jūnija sākumam.

Abu Meri vērtēja, ka, saņemot šos papildu 25 miljonus eiro, situācija slimnīcās nebūs ideāla, bet "būs ok", jo "šogad viss paliek lētāks", budžetā jau gada sākumā ir iedoti papildu līdzekļi un tie būs pieejami vēl.

Ministrs skaidroja, ka reformu virzīšana ir svarīga, lai "valdībā nesaņemu pārmetumus", ka naudas došanai nav sekojuši efektivitātes uzlabojumi veselības aprūpes sistēmā.

Politiķis atgādināja, ka līdz nākamajam gadam VM plāno izstrādāt jaunu ziņojumu, kur reformas slimnīcu darba organizācijā izstrādātu detalizētāk.

Savukārt pēc divām nedēļām VM sākšot virzīt piedāvājumu par kompensējamo zāļu saraksta paplašināšanu, kam tikšot atvēlēti "15-20 miljoni" eiro.

Kā ziņots, VM ir izstrādājusi informatīvo ziņojumu par slimnīcu tīkla reformu, kurā ir iekļauti plānotie pasākumi stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu pilnveidē, tostarp neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā. Tāpat tajā aktualizētas prasības slimnīcu darbības profiliem un to līmeņiem, iezīmēta reģionālo slimnīcu sadarbības tīkli un noteikts to darbības principus, kā arī noteikta metodisko centru izveide un vadība, kas nodrošinās sistēmisku ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību valstī.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja VM Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, aprīlī ziņojumu plānots virzīt izskatīšanai valdībā, lai jau maijā varētu sākt tā īstenošanu. Viņa uzsvēra, ka nav svarīgi, kur tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi, taču ir svarīgi, lai būtu komanda, kas tos sniedz.

"Var jau teikt, ka mums [slimnīcām] nav tik daudz pacientu, visu var izdarīt viens ārsts, bet ārstam ir sava kompetence, māsai - sava. Pacientam ir svarīgi, lai tas pakalpojums kopumā ir. Mēs nevaram pieļaut, ka, teiksim, lielā slimnīcā pacientu apkalpo komanda, bet laukos tikai māsa vai ārsts. Tas nebūtu godīgi pret pacientiem," uzsvēra Janka.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Abu Meri: divu grozu veselības aprūpes pakalpojumu modelis ir novecojis

Tā saucamais "divu grozu" veselības aprūpes pakalpojumu modelis ir novecojis, un tam nav politiskā atbalsta, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV), komentējot lēmumu minēto modeli atlikt vēl uz pusotru gadu.

Veselība Rīgas Dzemdību nams noraida veselības ministra apgalvojumus

Rīgas Dzemdību nams noraida veselības ministra Hosama Abu Meri (JV) apgalvojumus par tā neatbilstību mūsdienu prasībām, aģentūru LETA informēja Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja, ārste Santa Markova.

Sabiedrība Abu Meri: lielās aptieku ķēdes publiski biedē sabiedrību

Lielās aptieku ķēdes publiski biedē sabiedrību, ka mazās aptiekas neizdzīvos, kamēr Veselības ministrija (VM) ar mazo aptieku pārstāvjiem jau konstruktīvi strādā, lai pārmaiņu rezultātā aptiekas, īpaši mazās, ne tikai pastiprinātu savu neatkarību, bet arī veicinātu farmaceita lomas vietu un nozīmi visā veselības aprūpes sistēmā, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Veselība Meri: Neredzu iespēju, ka ģimenes ārsti varētu strādāt vien četras dienas nedēļā

Pašlaik nav iespējams iedomāties, ka ģimenes ārsti varētu strādāt četras dienas nedēļā, jo jau tagad ir redzams ārstu trūkums, Latvijas Televīzijas radījumā "Šodienas jautājums" pirmdienas vakarā sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).