• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mediju ētikas padome novērtējusi «Cūku komiksu» par karu Ukrainā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:37, 16.04.2024


Latvijas Mediju ētikas padome (LMĒP) sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto "Cūku komiksu" vērtē kā "paviršības un neiejūtības sekas".Vērtējot konkrēto "Cūku komiksa" publikāciju, kas veltīta kara Ukrainā otrajai gadadienai, Ētikas padome atzinusi, ka jau sākotnēji cūku kā tēlu izvēle komiksā ir bijis riskants lēmums, jo latviešu un daudzās citas kultūrās šim tēlam ir pretrunīgs, pārsvarā negatīvs vērtējums. Tiesa, tam ir arī izņēmumi, piemēram, līdz ar "Cūkmena" kā populāra vides aizstāvja parādīšanos, Latvijā cūkas tēlam parādījušās arī pozitīvas nozīmes.

LMĒP atzīst, ka komiksam un karikatūrai kā žanram tradicionāli ir augstāks tolerances līmenis - komiksi drīkst provocēt, būt satīriski. Tā kā māksliniece un "lsm.lv" redakcija atzinuši, ka provocēt nebija mērķis, LMĒP secina, ka provokācija un aizskārums bija noticis nevilšus un nevietā, un raugās uz to kā paviršības un neiejūtības sekām.

"Lai arī mākslinieces radošā brīvība nav apstrīdama, redakcijas pienākums ir rēķināties ar laiku, kurā dzīvojam, ar publikācijas izmantošanas kontekstiem, un to, ka pretrunīgos tēlos ietērpts vēstījums par tik jūtīgu tēmu kā Ukrainas aizstāvji tiks uztverts nepilnīgi vai pat pretēji autores iecerētajam," norāda LMĒP pārstāvji.

LMĒP uzskata, ka šādi gadījumi medijiem kalpo kā atgādinājums, ka mediju tiesības pastāv saistībā ar mediju atbildību, un cer, ka šī notikuma raisītā diskusija dos lielāku labumu, nekā ar publikāciju nodarītais kaitējums.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.

Lasiet arī