• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā gada sākumā bija nodarbināti 8700 Ukrainas valstspiederīgo

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:18, 16.04.2024


Latvijā šā gada sākumā kā darba ņēmēji bija reģistrēti 8700 Ukrainas valstspiederīgo, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem.


Foto: LETA

Visbiežāk Ukrainas valstspiederīgie strādā rūpniecībā - 22,8%, izmitināšanā un ēdināšanā - 13,3%, kā arī tirdzniecības, automobiļu un motociklu remonta nozarēs - 13%. Vienlaikus 11,1% ir nodarbināti finanšu, apdrošināšanas, zinātnisko, administratīvo pakalpojumu un operāciju ar nekustamo īpašumu jomās, bet 9% strādā būvniecībā.

Statistikas pārvaldē arī norāda, ka 38,7% nodarbināto strādā vienkāršajās profesijās, kā biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, virtuves strādnieki, preču izvietotāji un citi, kamēr 16,1% ir kvalificēti strādnieki un amatnieki, 14,8% ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, 12,7% - vecākie speciālisti un speciālisti, bet 0,9% - vadītāji.

Izglītības iestādēs 2024.gada 1.janvārī bija reģistrēti 4000 Ukrainas valstspiederīgo ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā.

2024.gada sākumā Latvijas pirmsskolas un vispārizglītojošās izglītības iestādēs bija reģistrēti apmēram 3700 bērnu, profesionālās izglītības iestādēs - apmēram 140 audzēkņu, savukārt augstākās izglītības iestādēs - nedaudz vairāk par 100 studējošo Ukrainas valstspiederīgo, kuriem bija pagaidu aizsardzības statuss Latvijā.

Statistikas pārvalde šogad 3.jūnijā iepazīstinās ar ikgadējo iedzīvotāju skaita novērtējumu 2024.gada sākumā un iedzīvotāju skaita izmaiņām pagājušajā gadā, tostarp par Ukrainas valstspiederīgo ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā skaitu.

2023.gada sākumā, pēc Centrālās statistikas pārvaldes novērtējuma, 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijā 39% uzņēmumu nav ieviesuši darbinieku labbūtības aktivitātes

Latvijā 39% uzņēmumu nav ieviesuši darbinieku labbūtības aktivitātes, liecina AS "Eco Baltia" un sabiedriskās domas pētījumu centra "Norstat" veiktā uzņēmēju aptauja.

Sabiedrība Vairāk nekā 50% darba pretendentu interesējas par priekšrocībām (+VIDEO)

Uzņēmumi Latvijā, kas piedāvās plašāku labumu grozu un jēgpilnus projektus būs konkurētspējīgāki un pievilcīgāki.

Sabiedrība LDDK: darbnespējas lapu apmaksas apmēri Latvijā - 5 reizes lielāki, nekā Lietuvā

Darba devējam ir jāvelta laiks, lai uzlabotu vidi un rūpētos par to, lai apstākļi veicinātu produktivitāti.

Sabiedrība Aptauja: daudzi darbinieki Latvijā nesaņem emocionālu atlīdzību (+VIDEO)

"Vadītājiem nav jāgaida kāds īpašs brīdis vai pārrunu process, lai sniegtu konstruktīvu atgriezenisko saiti".