• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kā pareizi transportēt lielo sadzīves tehniku: speciālistu padomi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 10:13, 16.04.2024


Mūsdienu elektroniskās iekārtas prasa rūpīgu apiešanos.


Lielgabarīta priekšmetu transportēšanu labāk uzticēt profesionāļiem.

Pārvākšanās uz jaunu mājokli var būt aizraujošs un vienlaikus arī izaicinošs uzdevums, kad nepieciešams droši transportēt tādas iekārtas kā televizoru, ledusskapi un veļas mašīnu. Eksperts Andris Kalniņš skaidro, kas jāņem vērā pirms šo iekārtu transportēšanas, lai tās galamērķi sasniegtu bez bojājumiem.

Televizora transportēšana

Tādi plāno ekrānu televizori kā OLED ir ne tikai finansiāli vērtīgi, bet arī trausli. Vispirms nofotografējiet televizora aizmugurējo daļu ar pievienotiem kabeļiem, lai vēlāk būtu vieglāk saprast, kur katrs vads tika pievienots. Pēc tam sagatavojiet televizoru iepakošanai, no tā atvienojot visus vadus un kabeļus. Tad uzmanīgi satiniet katru kabeli, nostiprinot tos ar savilcējiem.

Pēc tam no televizora izskrūvējiet skrūves un noņemiet tā pamatni. Uzglabājiet visu marķētā maisiņā, lai nodrošinātu, ka pārcelšanās laikā tas netiks pazaudēts. Iepakošanai vienmēr iesakām izmantot televizora oriģinālo iepakojumu - ja tas nav saglabāts, ideāla alternatīva ir speciāla televizora kaste ar putuplasta stūru aizsargiem. Pirms televizoru uzmanīgi ievietojat kastē, ietiniet to plastmasas elastīgajā plēvē. Aizpildiet visas spraugas ar mīkstu polsterējumu, lai novērstu televizora pārvietošanos transportēšanas laikā. Turklāt ir svarīgi, lai televizoru, izņemot no iepakojuma, pārnēsājot un tamlīdzīgi, to ar plaukstām turēti vismaz divi cilvēki.

Transportēšanas laikā izvairieties no OLED novietošanas guļus (uz aizmugures) - tā vietā atbalstiet to stāvus, lai saglabātu pareizu svara sadalījumu un samazinātu pastāvīgu ārēju bojājumu risku.

Veļas mašīnas transportēšana

Veļas mašīnas transportēšanai nepieciešama rūpīga uzmanība, lai aizsargātu tās mehānismus. Pirms veļas mašīnas pārvietošanas rūpīgi iztīriet to, palaidiet mazgāšanas ciklu bez apģērbiem un ar siltu ūdeni, tādā veidā likvidējot nosēdumus. Ja iespējams, ieteicams izlasīt arī lietošanas instrukciju, kurā būs minēts, kā pareizi transportēt veļas mašīnu. Atvienojiet ūdens padeves šļūtenes un strāvas vadu un nostipriniet tos pie mašīnas, lai novērstu vadu sapīšanos transportēšanas laikā. Vislabāk, ja veļas mašīnu pārvieto divi cilvēki, pa vienam katrā pusē, kā arī ieteicams izmantot ratiņus, lai veļas mašīnu noturētu vertikālā stāvoklī.

Ja nepieciešams, stabilizējiet tvertni, izmantojot transportēšanas skrūves vai polsterējumu, lai novērstu tās izkustēšanos transportēšanas laikā. Veļas mašīnu nedrīkst novietot uz sāniem, jo tādējādi var mainīties iekšējās un ārējās tvertnes novietojums, kā rezultātā var rasties ūdens noplūdes, samazināties veiktspēja un pat pilnībā sabojāta veļas mašīna. Lai nodrošinātu papildu aizsardzību transportēšanas laikā, apsveriet iespēju ietīt veļas mašīnu segās vai izmantot putuplasta plāksnes. Tāpat centieties nepakļaut veļas mašīnu zemai temperatūrai, jo veļas mašīnas transportēšana aukstā laikā var izraisīt tās iekšpusē esošā ūdens sasalšanu un mašīnas bojājumus. Pēc ierašanās galamērķī, ieteicams pēc iespējas ātrāk ienest veļas mašīnu iekštelpās, lai samazinātu tās pakļaušanu aukstumam. Pirms lietošanas veļasmašīnai ieteicams ļaut aklimatizēties istabas temperatūrā, lai novērstu iespējamus bojājumus, ko var radīt temperatūras maiņa.

Pēc ierašanās galamērķī atcerieties izņemt transporta skrūves un pirms mašīnas ieslēgšanas to nostādīt uz līdzenas pamatnes.

Ledusskapja transportēšana

Pirms pārvietošanas iepazīstieties ar ražotāja norādījumiem par saldētavas atkausēšanu, jo katra ledusskapja modeļa lietotāja rokasgrāmatā var būt norādītas īpašas vadlīnijas. Pārvadāšanas laikā uzraugiet temperatūru, jo īpaši aukstā laikā, lai novērstu ledusskapja ilgstošu pakļaušanu ekstremāliem laikapstākļiem.

Pirms iekraušanas noņemiet visas vaļīgās detaļas un apsveriet iespēju izņemt plauktus, ja ledusskapis tiek piegādāts bez oriģinālā iepakojuma. Iekraujot ledusskapi kravas automašīnā, ieteicams to nofiksēt, lai pārvadāšanas laikā tas neapgāztos. Tāpat pārliecinieties, ka ledusskapis visā pārvadāšanas laikā atrodas vertikālā stāvoklī. Lai gan dažos gadījumos pieļaujama ledusskapja neliela sagāšana, obligāti jāizvairās no ledusskapja novietošanas uz sāniem.

Kad ledusskapis nogādāts jaunajā mājvietā, novietojiet to vertikāli un ļaujiet tam vismaz dažas stundas pastāvēt, pirms to pieslēdzat pie elektrības. Tas ļauj nosēsties iekšā esošajiem šķidrumiem un nodrošinās tā optimālu darbību. Pirms ledusskapja pieslēgšanas pie elektrības pārbaudiet, vai tas ir uz līdzenas pamatnes, lai novērstu kompresora bojājumus un saglabātu tā efektivitāti. Gadījumā, ja ledusskapis tiek transportēts horizontāli, pirms pieslēgšanas pie elektrības ieteicams ļaut tam pastāvēt vismaz 72 stundas, lai visi iekšējie komponenti varētu pienācīgi nostabilizēties. Pārvietošanas laikā pasargājiet grīdas no skrāpējumiem, izmantojot mēbeļu slīdņus vai gumijas paklājiņus zem ledusskapja.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi

Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi, 1 719 396 pilsoņi un 141 702 ārzemnieki, liecina Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē prezentētā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informāciju.

Sabiedrība Policija aicina pieteikties pretterorisma vienībā «Omega» (VIDEO)

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība "Omega" aicina pieteikties pretendentus, kuri nākotnē sevi redz drosmīgā profesijā un vienības sastāvā.

Lasiet arī

Sabiedrība Ceturtdien karsēs saule, pēcpusdienā un vakarā vietām plosīsies negaiss

Ceturtdien Latvijā saule gaisu sakarsēs līdz +26..+30 grādiem, nedaudz zemāka temperatūra saglabāsies dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Kultūra Adatainie skaistuļi: Dabas muzejā skatāma kaktusu izstāde (+FOTO)

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, Rīgā, līdz 2.jūnijam būs aplūkojama izstāde "Kaktusi un citi sukulenti 2024", kas tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

Ekonomika Volkswagen plāno Eiropas tirgū piedāvāt lētāku elektrisko automobili

ācijas autobūves koncerns "Volkswagen" otrdien paziņoja par plāniem Eiropas tirgū piedāvāt līdz šim lētāko pilnībā elektrisku automobili, ņemot vērā aizvien sīvāku Āzijas uzņēmumu konkurenci.

Pasaule Polija atjaunos ierobežotas piekļuves zonu pie Baltkrievijas robežas

Pēc nelegālā imigranta uzbrukuma Polijas robežsargam uz robežas ar Baltkrieviju, Polija vēlas atjaunot ierobežotas piekļuves zonu pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas.