• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:32, 15.04.2024


No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).


Foto: LETA

LVC norāda, ka darbus plānots pabeigt līdz šā gada septembra beigām.

Būvniecība notiks ceļa nodalījuma joslā, tomēr darbu zonās uz autoceļa (A11) būs atsevišķi luksoforu posmi, kā arī satiksmi regulēs ar ceļazīmēm un maksimālo braukšanas ātrumu ierobežos līdz 70 un 50 kilometriem stundā (km/h).

Apvienoto gājēju un velo ceļu būvēs šosejas (A11) labajā pusē, un tas būs atdalīts no brauktuves. 2,5 metru platais ceļš būs ar asfaltbetona segumu, informē LVC.

Darbu sāks ceļa nodalījuma joslā, atbrīvojot trasi no kokiem un krūmiem. Savukārt, lai ceļu remontdarbu laikā gar ceļu varētu cirst kokus, LVC ir jāsaņem atļauja no pašvaldības, kuras administratīvajā teritorijā atrodas ceļš. To nosaka Ministru kabineta noteikumi par koku ciršanu ārpus meža.

LVC atzīmē, ka par papildu speciālistu, piemēram, Dabas aizsardzības pārvaldes vai arboristu piesaisti, kā arī publiskās apspiešanas rīkošanu lemj pašvaldība.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība būvniecības ieceri, tostarp koku un krūmu ciršanu, saskaņojusi pērn aprīlī. Visā desmit kilometru posmā paredzēts izcirst 220 atsevišķus, tostarp 11 augļu kokus, kā arī krūmus 419 metru garumā.

Gājēju un velobraucēju infrastruktūras izbūvei no citām personām bija nepieciešams atsavināt 24 zemes gabalu daļas. Tāpat projektēšanas laikā konstatēts, ka ceļa zemes nodalījuma joslā atsevišķās vietās bez saskaņojuma ir izbūvēti žogi un citi labiekārtojuma elementi, kurus būvdarbu laikā demontēs.

Darbus veiks SIA "CTB" par 2,289 miljoniem eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), būvuzraudzību nodrošina SIA "Ceļu inženieri", bet projekta autors ir SIA "Projekts 3".

Gājēju un velobraucēju infrastruktūras būvdarbus Liepājas administratīvās teritorijas robežās, tostarp gar valsts galveno autoceļu (A11), pasūtīs Liepājas pašvaldība. Abi jaunās infrastruktūras posmi būs savstarpēji savienoti, norāda LVC.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā arvien populārāka kļūst velosipēdu noma (+VIDEO)

Uzlabojoties pilsētas infrastruktūrai, palielinās iespēja, ka savu nepieciešamo mērķi sasniegsi ātrāk.

Interesanti fakti Vairākums Latvijas iedzīvotāju atbalsta obligātu ķiveru lietošanu

Vairākums jeb 55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka visiem velosipēdu un skrejriteņu vadītājiem būtu obligāti jāvelk ķiveres, vienlaikus 39% atzīst, ka paši ķiveres nevelk nekad, noskaidrots apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma aptaujā.

Sabiedrība Liepājas apkārtnē tiks ierīkots veloceliņš 17 km garumā (+VIDEO)

Iepirkuma uzvarētājs piedāvāja zemāko līgumcenu – 1 891 743,64 eiro.

Sabiedrība Turpmāk būs jāmaksā par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu

Valdība otrdien apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto noteikumu projektu, kas paredz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pakalpojumu cenrādī pilngadīgām personām ieviest maksu par teorijas eksāmenu velosipēda vadītāja tiesību iegūšanai, kā arī noteikt maksu par velosipēda vadītāja apliecību.