• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kariņš neesot zinājis, cik izmaksājusi pārvietošanās ar speciālajiem reisiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:15, 15.04.2024


Bijušais Ministru prezidents un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) neesot zinājis, cik izmaksājusi pārvietošanās ar speciālajiem reisiem, pirmdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" uzsvēra politiķis.


Foto: LETA

Kariņš akcentēja, ka Valsts kontroles ziņojums ir gana juridisks un viņš ne līdz galam visu saprot, taču viens esot skaidrs, ka notikusi kolīzija starp Valsts kanceleju no vienas puses un Valsts kontroli un ģenerālprokuratūru no otras.

"Runa ir par interpretāciju, sapratni, ko likums atļauj. Valsts kancelejas ieskatā likums pieļauj šādā veidā organizēt premjera darbu," pauda bijušais Ministru prezidents.

Kariņš norādīja, ka laikā, kad izmantoti speciālie reisi, viņš neesot zinājis izmaksas, taču tagad, to noskaidrojot, "paceļas uzacis". Viņš skaidroja, ka kopā ar savu biroju pieņēmis politiskus lēmumus, kādai jābūt premjera ikdienai.

"[Ministru prezidenta biroja bijušais vadītājs] Jānis Patmalnieks (JV) beidzot to ir uzrakstījis, ka viņš strādājis ar pārliecību un bijis arī informēts, ka viss ir likumīgi. Es par to tālāk nedomāju, vai tas ir likumīgi vai nelikumīgi. Ja man pasaka, ka tas ir iespējami, likumīgi un lai par to neuztraucas, tad tā arī ir," sacīja bijušais premjers.

Viņš uzsvēra, ka vēl nemaz nav skaidrs, vai likums ir pārkāpts, jo vieni uzskata, ka nav, bet otri ir pārliecināti, ka ir. Kariņš sacīja, ka Valsts kontrole katru gadu auditē Valsts kanceleju. Pēc bijušā premjera paustā, gadu no gada ir saņemti Valsts kontroles ziņojumi, kuru kopsavilkuma daļā atzīmēts, ka Valsts kancelejā viss ir kārtībā, nenorādot uz likumu nepilnībām vai procedūrām.

Taujāts, ko viņš domā par Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieces Baibas Bražes kandidatūras izvirzīšanu ārlietu ministra amatam, Kariņš sacīja, ka, ņemot vērā apstākļus, tā esot ļoti laba izvēle.

"Vienmēr ir labāk, ja amatu ieņem kāds no politiķiem," atzina Kariņš, piebilstot, ka Braže viņam ir labi zināma. Aizvadītos mēnešus abi cieši strādājuši kopā. Braže bija vēstniece bez konkrēta portfeļa, un Kariņa ieskatā, viņa ir zinīga un viņai ir duka. "Bija cerība viņu sūtīt uz ārzemēm par vēstnieci. Tagad būs jāatrod kāds cits. Tas ir sīkums, atradīs. Varu teikt tikai to labāko," teica Kariņš.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.

Lasiet arī

Sabiedrība Īpašai komisijai līdz mēneša beigām jāizvērtē Kariņa lidojumu lietas apstākļi

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) izdevusi rīkojumu par dienesta pārbaudi saistībā ar ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) lidojumu lietas apstākļu izvērtēšanu, šim mērķim sasaucot īpašu komisiju.

Sabiedrība Siliņa: Kariņš rīkojies kā kārtīgs Rietumu politiķis

Atkāpjoties no ārlietu ministra amata, Krišjānis Kariņš (JV) rīkojies kā kārtīgs Rietumu politiķis, ceturtdien pēc sarunas ar politiķi paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Kariņš nolēmis atkāpties no ārlietu ministra amata

ijušais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien pēc tikšanās ar pašreizējo premjeri Eviku Siliņu (JV) paziņoja, ka nolēmis atkāpties no ārlietu ministra amata.

Sabiedrība Saziņa ar Blinkenu palīdzēs Kariņam saglabāt amatu (+VIDEO)

Krīzes laikā Latvijas valstij ir vajadzīgs pazīstams diplomātijas vadītājs.