• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rosina izveidot atskaites mehānismu valsts kapitālsabiedrībām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 15:16, 11.04.2024


Pastāvošais normatīvais regulējums un tā piemērošanas prakse nereti noved pie grūtībām caur kapitālsabiedrībām īstenot mērķtiecīgu valsts politiku konkrētos jautājumos. Uzskatāms piemērs tam ir ātrgaitas dzelzceļa "Rail Baltica" projekts.Ekonomikas ministrs Viktors Valainis šodien tikās ar Valsts kontrolieri Edgaru Korčaginu, lai pārrunātu jautājumus par valsts kapitālsabiedrību pārvaldību un iespējamajām izmaiņām to normatīvajā regulējumā. Abas puses atzina, ka pastāvošais normatīvais regulējums un tā piemērošanas prakse nereti noved pie grūtībām caur kapitālsabiedrībām īstenot mērķtiecīgu valsts politiku konkrētos jautājumos. Uzskatāms piemērs tam ir ātrgaitas dzelzceļa "Rail Baltica" projekts.

V. Valaiņa ieskatā, lai situāciju uzlabotu, pirmais solis ir panākt regulāras atskaites sistēmas izveidošanu par būtiskākajiem jautājumiem valsts kapitālsabiedrību darbā - piemēram, stratēģisko mērķu īstenošanu, lielu investīciju projektu virzību, potenciālu krīžu veidošanos. Valsts kontrolieris atzina, ka tieši šādā aspektā arī Valsts kontrole vērtētu, vai valsts kapitāla daļu turētājs ir pienācīgi veicis savu kā uzņēmuma pārrauga darbu - kā tiek pildīti stratēģijā definētie mērķi, vai tie izmērāmi, kādi ir definēti kapitālieguldījumu mērķi, vai tie tiek sasniegti, kā īstenota risku vadība.

"Svarīgi, lai valsts kapitālsabiedrībām būtu automātisks pienākums ziņot nozares ministrijai un ministram par svarīgākajiem notikumiem to darbā un sasniegtajiem rezultātiem, un vienota sistēma, kā to darīt. Pretējā gadījumā ministram ir ļoti sarežģīti pildīt ar likumu noteikto politisko uzraudzību pār kapitālsabiedrībām, kā arī nodrošināt valsts politikas mērķu īstenošanu. Tādēļ Ekonomikas ministrija plāno izstrādāt kapitālsabiedrību, kurās Ekonomikas ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja, pārvaldības kārtību, kas varētu noderēt kā paraugs arī citām ministrijām. Man ir gandarījums, ka Valsts kontrole šo soli atbalsta un ir gatava dot savu novērtējumu dokumentam, kad tas būs gatavs," uzsver V. Valainis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ūdens jūrā daudzviet kļuvis ledaini auksts

Austrumu vēja dēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā kļuvis auksts, siltāks tas ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Sabiedrība Ceturtdien vietām būs pērkona negaiss, ziemeļaustrumos saglabāsies sauss laiks

Ceturtdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā - galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā - gaidāms īslaicīgs lietus, vietām būs pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LTV atceļ plānotās EP priekšvēlēšanu debates krievu valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) galvenā redaktore Sigita Roķe, konsultējoties ar LTV Redakcionālo padomi, nolēmusi atcelt Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā, informēja LTV.

Lasiet arī