• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vecrīgā ekumeniskajā krustaceļā piedalās aptuveni tūkstotis cilvēku

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 16:48, 29.03.2024


Lielajā piektdienā Vecrīgas ielās tradicionālajā ekumeniskajā krustaceļā devušies aptuveni tūkstotis dažādu kristīgo konfesiju garīdznieki un ticīgie, novēroja aģentūra LETA.


Foto: LETA

Pasākumā pulcējušies dažāda vecuma ļaudis, sabiedrībā zināmi cilvēki, kā arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri, kā arī NATO valstu karavīri. Lūgšana sākās pie Rīgas Sv.Jēkaba katedrāles.

Atklājot krustaceļu, Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs atgādināja, ka arī šajā īpaši grūtajā laikā, kad ejam cauri daudziem pārbaudījumiem un ārēji pastāv zināmi riski, ciešanas ir neizbēgama mūsu dzīves sastāvdaļa un nav neviena, kurš neietu cauri ciešanām.

Krusta ceļš palīdz saskatīt ciešanu jēgu un katra no stacijām palīdz ieraudzīt sevi tajā stacijā, kā arī palīdz ieraudzīt dzīves reālijas, teica Stankevičs.

"Patiesībā krusta ceļu mēs varam ieraudzīt mūsu dzīves centrā un ieraudzīt, ka Dievam nav vienaldzīgas mūsu ciešanas, jo visām tām stacijām, kurām ejam cauri, cauri gāja arī Jēzus Kristus, kurš aiz mīlestības uz cilvēkiem uzņēmās mūsu grūtības, sāpes un grēka sekas. Caur vienotību ar viņu un krusta uzlūkošanu ticībā mums ir pieeja dievišķajai realitātei, Dieva spēkam, kā arī piedošanai un uzvarai pār ļaunuma spēku un grēku," norādīja Stankevičs.

Jau ziņots, ka šāda lūgšana Rīgas ielās norisinās 19.reizi, astoņās apstāšanās vietās mudinot kopīgi pārdomāt Lielās piektdienas notikumus, kad Kristus devās savā sāpju ceļā un pēc tam mira pie krusta Golgātā.

Šogad kā lūgšanas moto ir izvēlēti vārdi no Jāņa evaņģēlija: "Iesākumā bija vārds un vārds bija pie Dieva." Lūgšanas rīkotāji pauž, ka Jāņa evaņģēlija teksts aicina uz pārdomām "gan par vārdu, kas kļuva par miesu un dzīvoja cilvēku vidū, gan par katra mūsu domās ienākuša un izrunāta vārda nozīmi. Evaņģēlija vārdi liek pievērst uzmanību tam, kādas sekas ir katram vārdam, ko sakām saviem līdzcilvēkiem".

Katrā apstāšanās reizē izskanēs svēto rakstu fragmenti, atsevišķās vietās būs pārdomas, cilvēku liecības, dziesmas, aizlūgumi par dziedināšanu. Būs arī reizes, kad uz aktīvu līdzdalību tiks aicināti visi lūgšanas dalībnieki.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par LBTU rektori ievēlēta līdzšinējā prorektore Arhipova

Par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) rektori ievēlēta līdzšinējā LBTU zinātņu prorektore Irina Arhipova.

Sabiedrība Pļaujas laikā zemnieki tiek mudināti saudzēt dzīvnieku pasauli (+VIDEO)

Vēlams zālājā atstāt nenopļautus laukumus – drošības salas.

Sabiedrība Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Sabiedrība Siliņa: Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai

Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība Kristīgā pasaule svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos

Šodien kristīgā baznīca svin Lieldienas - Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Sabiedrība Kurzemē Lieldienās krāsos olas, šūposies un izzinās tradīcijas

Kurzemē Lieldienās krāsos olas, šūposies un izzinās tradīcijas.

Veselība Farmaceite Lieldienās iesaka ievērot mērenību (+VIDEO)

Gremošanas sistēmas darbības uzlabošanai noderēs gremošanas fermentu preparāti.

Kultūra Rīgā sāksies Lieldienu kultūras un izklaides pasākumi

Šodien Rīgā sāksies Lieldienu kultūras un izklaides pasākumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.