• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Maskavas namu nodod Finanšu ministrijas īpašumā tālākai pārdošanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:49, 26.03.2024


Valdība otrdien apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto rīkojuma projektu, kas paredz Maskavas namu nodot Finanšu ministrijas (FM) īpašumā, kura pēc tam to pārdotu izsolē.


Foto: LETA

SM skaidro, ka tā neapsaimnieko nekustamos īpašumus, kas nav saistīti ar transporta un sakaru nozares infrastruktūru, kā arī ministrijai nepietiek kapacitātes minētās ēkas apsaimniekošanai.

Savukārt VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir lielākais valsts īpašumu pārvaldītājs ar pieredzi nekustamo īpašumu apsaimniekošanā, iznomāšanā, ēku uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu sniedzēju piesaistīšanā. VNĪ veic arī FM valdījumā esošo valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.

Tādējādi rīkojums paredz Maskavas namu nodot FM, kā rezultātā tā pārvaldīšanu FM deleģēs VNĪ. Tāpat paredzēts atļaut VNĪ pārdot izsolē Maskavas namu. Savukārt gūtos ienākumus plānots ziedot palīdzības sniegšanai Ukrainai vai ukraiņiem.

Vienlaikus SM informatīvais ziņojums paredz, ka SM sagatavos un iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu par līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un apsardzības izmaksu segšanai SM, un apsardzības un kartības nodrošināšanas izmaksu segšanai Iekšlietu ministrijai (Valsts policijai) līdz nekustamo īpašumu valdītāja un pārvaldītāja maiņai vai apsardzes pārtraukšanas brīdim atbilstoši faktiski apzinātajām izmaksām.

Savukārt FM pēc valdītāja maiņas normatīvos noteiktajā kārtībā sagatavos un iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu par līdzekļu piešķiršanu no programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" nekustamo īpašumu pārvaldīšanas izmaksu segšanai līdz nekustamo īpašumu atsavināšanai atbilstoši faktiski apzinātajām izmaksām, ja tās nav iespējams segt ar citiem līdzekļiem.

Vienlaikus SM norāda, ka nekustamo īpašumu pārdošanai atkarībā no tirgus situācijas un potenciālo pircēju intereses, varētu būt nepieciešams ilgāks laiks. Attiecīgi pārdošana var arī nenotikt 2024.gadā.

Tāpat SM informē, lai būtu iespējams veikt nekustamo īpašumu atsavināšanā iegūto līdzekļu novirzīšanu noteiktam mērķim, Saeimai iesniedzams priekšlikums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma grozījumiem ar lūgumu to virzīt kā atbildīgas Saeimas komisijas priekšlikumu, paredzot tajā speciālo tiesību normu attiecībā uz nekustamo īpašumu atsavināšanas rezultātā iegūto finanšu līdzekļu ieskaitīšanu valsts budžetā un novirzīšanu noteiktam mērķim, piemēram, pasākumu plāna atbalsta sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā 2024.gadā.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) iepriekš sacīja, ka pēc Maskavas nama pārņemšanas FM vispirms veiks būves un zemesgabala apvienošanu un pēc tam virzīs īpašumu pārdošanai izsolē.

Jau ziņots, ka Saeima šogad 11.janvārī galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par rīcību ar nekustamo īpašumu, kas nepieciešama valsts drošības apdraudējuma novēršanai", kas nosaka tā dēvētā "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā.

Likuma mērķis ir garantēt Latvijas valsts drošību, tostarp nepieļaut un savlaicīgi novērst demokrātiskās valsts iekārtas apdraudējumu.

Pēc autoru - Nacionālās drošības komisijas (NDK) - paustā, likums nodrošinās, ka tiek pārtrauktas kultūras pasākumu un interešu izglītības aizsegā "Maskavas namā" notiekošās Latvijas nacionālo drošību apdraudošās politiskās aktivitātes, tiek likvidēts "Maskavas nams" kā Krievijas tautiešu politikas "zīmols" un tiek novērsts apdraudējums Latvijas valstiskumam un nacionālajai drošībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība "Dārznieku brokastis" un citas aktivitātes. Atbalstīti astoņi projekti

Rīgas Apkaimju iedzīvotāja centra izsludinātā projektu konkursa par apkaimju iniciatīvu un piederības sajūtas veicināšanu otrajā uzsaukumā finansiāls atbalsts piešķirts astoņiem projektiem par kopējo summu 25 845 eiro.

Sabiedrība Rīgā mainīs vairāku sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumus

No 1.augusta Rīgā tiks veiktas izmaiņas vairāku pieturvietu nosaukumos.

Sabiedrība Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības atlaišanu

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības domes atlaišanas likuma un Pašvaldības domes vēlēšanu likuma normu atbilstību Satversmei.

Sabiedrība Rīgā atklāj ukraiņu bēgļiem pielāgoto ēku

Ukrainas iedzīvotājiem pielāgotā ēka Rīgā, Ūnijas ielā 49, būs atbalsts bēgļu sākotnējai izmitināšanai, šodien telpu atklāšanas pasākumā norādīja pašvaldības amatpersonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Bergmanis: Grūti paredzēt Krievijas atbildes soļus uz likumu par «Maskavas namu»

Ir grūti paredzēt, kādi varētu būt Krievijas atbildes soļi uz Latvijas likumu par "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS), kura vadītā komisija šodien skatīs minēto likumprojektu.

Ekonomika Banka aicina nesteigties ar «Maskavas nama» pārņemšanu valsts īpašumā

"Rietumu banka" aicina Saeimas deputātus nesteigties ar "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā, jo šī likumprojekta sekas skaršot Latvijas komersantus, kuru aktīvi atrodas Krievijā.

Sabiedrība Valstij «Maskavas nama» pārņemšana īpašumā prasīs ap pusmiljonu eiro gadā

Valsts īpašumā pārņemot ēku "Maskavas nams" Rīgā, Marijas ielā, no budžeta būs nepieciešami aptuveni 495 395 eiro ikgadējām uzturēšanas izmaksām.

Sabiedrība «Deputātiem tiek piedāvāts konfiscēt svešu īpašumu»

Maskavas nams aicina parlamentāriešus ierasties, lai pārliecinātos, ka ēkas iemītnieki nedarbojas pret Latvijas valsti.