• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


CSDD aicina līdz marta beigām reģistrēt elektroskrejriteņus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:40, 25.03.2024


Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz šī gada 31.martam aicina reģistrēt elektroskrejriteņus.


Foto: LETA

Direkcijā uzsver, ka ceļu satiksmē no 1.aprīļa drīkstēs pārvietoties tikai ar CSDD reģistrētiem elektroskrejriteņiem.

Elektroskrejritenis ir pārvietošanās līdzeklis, kurš atbilst šādiem nosacījumiem: maksimālais konstrukcijā paredzētais braukšanas ātrums nepārsniedz 25 kilometrus stundā (km/h), elektromotoru kopējā jauda nepārsniedz 1000 vatu (W), kā arī, ja ir uzstādīta sēdvieta, tā ir zemāka par 54 centimetriem, norāda CSDD.

Reģistrējot elektroskrejriteni, CSDD tam piešķir reģistrācijas numuru un izsniedz atbilstošu reģistrācijas uzlīmi izvietošanai redzamā vietā - elektroskrejriteņa priekšpusē uz stūres statņa.

CSDD uzsver, ka jauna uzlīme jāsaņem arī tiem elektroskrejriteņiem, kuri reģistrēti CSDD līdz 2024.gada 1.janvārim.

Savukārt elektroskrejriteņus, kuriem nebūs iespējams noteikt tehniskos datus, tostarp maksimālo ātrumu un motoru jaudu, CSDD nereģistrēs.

Elektroskrejriteni ir iespējams reģistrēt attālināti CSDD e-pakalpojumu platformā "e-CSDD" vai CSDD klientu apkalpošanas centros klātienē. Ja elektroskrejritenim nav sērijas vai produkcijas numura, elektroskrejriteni reģistrē CSDD klientu apkalpošanas centrā.

Reģistrējot elektroskrejriteni platformā "e-CSDD", jānorāda elektroskrejriteņa tehniskos datus un jādeklarē lietošanas tiesības, jāpievieno elektroskrejriteņa kopskata fotoattēlu, kā arī izgatavotāja uzlīmes fotoattēlu, kurā norādīti elektroskrejriteņa tehniskie dati. Ja izgatavotāja piešķirtais sērijas vai produkcijas numurs nav norādīts uz izgatavotāja uzlīmes, papildus jāpievieno arī šī numura fotoattēlu. Fotoattēlus var nepievienot, ja elektroskrejritenis iepriekš ir reģistrēts CSDD un nepieciešamie fotoattēli jau ir pievienoti.

Tāpat jāapliecina, ka elektroskrejriteņa elektromotoru kopējā jauda nepārsniedz 1000 W un maksimālais ātrums nepārsniedz 25 km/h, kā arī tam nav pedāļu, nav sēdvietas, kuras augstums pārsniedz 54 centimetrus no zemes, tas paredzēts vienam cilvēkam un aprīkots ar stūri vai roku atbalstu, kas ir mehāniski savienots ar kāju atbalsta virsmu.

Savukārt, reģistrējot elektroskrejriteni CSDD klientu apkalpošanas centrā, jāuzrāda elektroskrejriteni CSDD, lai varētu noteikt reģistrācijai nepieciešamos tehniskos datus un uzņemt fotoattēlus. Iepriekš reģistrētu elektroskrejriteni varēs neuzrādīt, ja tas iepriekš ir reģistrēts CSDD un ir fiksēti visi nepieciešamie dati.

Tāpat jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu. Ja elektroskrejriteni reģistrē citas personas tiesīgā lietojumā, jāuzrāda arī šīs personas izsniegtais pilnvarojums elektroskrejriteņa reģistrācijai un jādeklarē elektroskrejriteņa lietošanas tiesības.

Ja elektroskrejriteņa reģistrācijas uzlīmes saņemšanu piesaka elektroniski "e-CSDD", tad klientam uzlīmi sagatavo un nosūta pa pastu divu darba dienu laikā. Savukārt, veicot reģistrāciju klātienē, uzlīmi klients saņem uzreiz, piebilst direkcijā.

Šī gada februārī valdība apstiprināja SM sagatavotos grozījumus Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos, kuros noteikta kārtība un prasības elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, kas no 2024.gada ir obligāta.

Savukārt no šī gada 1.janvāra stājas spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un pie to konstrukcijas jābūt pielīmētai valsts reģistrācijas uzlīmei. Savukārt esošie transportlīdzekļi jāreģistrē līdz 2024.gada 31.martam, pēc minētā datuma ar nereģistrētiem šiem transporta līdzekļiem būs aizliegts piedalīties ceļu satiksmē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība CSDD reģistrēti kopumā 8330 elektroskrejriteņu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz otrdienai 2.aprīlim, bija reģistrējusi kopumā 8330 elektroskrejriteņu.

Sabiedrība Turpmāk Latvijā aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem

Latvijā no šodienas ceļu satiksmē ir aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Sabiedrība Rīgā ieviesīs jaunus koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātruma ierobežojumus

Rīgas centrā tiks jauni koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātruma ierobežojumi, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošo noteikumu projekts, kuru akceptējusi Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja.

Sabiedrība Rīgas centrā ierobežos koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrumu

Rīgas centrā tiks ierobežots koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrums, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošos noteikumu projekts, kuru akceptēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.