• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Seksuālā izglītība Saeimā: erekcija un slapji sapņi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:05, 24.03.2024


Par skolas partneriem kļūs aktīvisti no nevalstiskajām organizācijām, piemēram, "Papardes zieds".


Pamats paliek higiēnas mācīšana skolēniem.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija Leilas Rasimas (Progresīvie) vadībā ķērusies pie svarīgas tēmas - par darbu pie bērna vecumam atbilstošas seksuālās un reproduktīvās veselības izglītības izstrādes.

Par jaunu pieeju izglītībai Seima deputātiem stāstīja Ieva Štokenberga Dr.psych., asociētā profesore, vadošā pētniece LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultāte.

Visaptveroša seksuālā izglītība ir uz mācību programmu balstīts mācīšanas un mācīšanās process par seksualitātes kognitīvajiem, emocionālajiem, fiziskajiem un sociālajiem aspektiem. Tās mērķis ir nodrošināt bērnus un jauniešus ar zināšanām, prasmēm, attieksmi un vērtībām, kas dos viņiem iespēju: rūpēties par savu veselību, labklājību un cieņu; veidot cieņpilnas sociālās un seksuālās attiecības; apzināties, kā viņu izvēle ietekmē viņu pašu un citu labklājību; izprast un nodrošināt savu tiesību aizsardzību visa mūža garumā.

Skolotājiem Latvijā jaunajā mācību gadā būs jāpapildina zināšanas par dzimumaudzināšanu:

-Tiešsaistes kurss moodle vidē (video, mācību materiāli, interaktīvi uzdevumi);

-Zināšanas par seksuālās izglītības pieejām, saturu, starptautiskām rekomendācijām un vadlīnijām.

Rezultātā, Štokenbergas kundze uzskata, viņiem būs "мienota izpratne par seksuālās izglītošanas mērķiem un saturu".

Izglītības satura atbalsta nodaļas vadītāja Liene Zeile uzskata par svarīgu "lai visām meitenēm būtu piekļuve pie higiēniskajiem ieliktnīšiem un citiem menstruāciju palīglīdzekļiem, tīrs ūdens un privātas tualetes telpas menstruāciju laikā". No otras puses, zēniem "erekcija, slapjie sapņi un citas seksuālas reakcijas ir normāla pubertātes perioda sastāvdaļa".

Par skolas partneriem kļūs aktīvisti no nevalstiskajām organizācijām, piemēram, "Papardes zieds". Apspriešanas laikā daži komisijas deputāti, piemēram, Linda Liepiņa ("Latvija pirmajā vietā") un Aleksandrs Kiršteins (deputāts, kurš nepieder pie frakcijām), pauda skepsi par jaunajiem raidījumiem, kurus plānots sākt no plkst. 4., nevis no 9. klases, kā tas bija agrāk. Komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima ("Progresīvie") pateicās IZM pārstāvjiem par ieguldīto darbu un sacīja, ka pie šī jautājuma deputāti atgriezīsies maija beigās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība "Dārznieku brokastis" un citas aktivitātes. Atbalstīti astoņi projekti

Rīgas Apkaimju iedzīvotāja centra izsludinātā projektu konkursa par apkaimju iniciatīvu un piederības sajūtas veicināšanu otrajā uzsaukumā finansiāls atbalsts piešķirts astoņiem projektiem par kopējo summu 25 845 eiro.

Sabiedrība Rīgā mainīs vairāku sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumus

No 1.augusta Rīgā tiks veiktas izmaiņas vairāku pieturvietu nosaukumos.

Sabiedrība Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības atlaišanu

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības domes atlaišanas likuma un Pašvaldības domes vēlēšanu likuma normu atbilstību Satversmei.

Sabiedrība Rīgā atklāj ukraiņu bēgļiem pielāgoto ēku

Ukrainas iedzīvotājiem pielāgotā ēka Rīgā, Ūnijas ielā 49, būs atbalsts bēgļu sākotnējai izmitināšanai, šodien telpu atklāšanas pasākumā norādīja pašvaldības amatpersonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima noraida pieprasījumu Čakšai par seksuālās izglītības mācību materiāliem

Saeima šodien noraidīja "Apvienotā saraksta" (AS) deputātu pieprasījumu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV) par Valsts izglītības satura centra (VISC) metodisko materiālu "Seksuālā izglītība - jautājumi un atbildes" nokļūšanu izglītības sistēmā.

Sabiedrība Kur ir brīvas vietas nākamā mācību gada 10. klasē?

Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments ir apkopojis informāciju par brīvajām vietām galvaspilsētas vidusskolās. Informācija par skolām, kurās ir brīvas vietas nākamā mācību gada 10. klasē, tiks aktualizēta katru piektdienu mājaslapā www.iksd.riga.lv.

Šobrīd valsts ģimnāzijās un vidusskolas kopā uzņemti jau 4052 skolēni. Lielākajā daļā Rīgas pašvaldības skolu 10. klašu komplektēšana ir noslēgusies, un izmaiņas notiek gadījumos, ja kāds no uzņemtajiem skolēniem pāriet mācīties citā skolā.

Sabiedrība Vidējās izglītības dokumentus ātrāk varētu izsniegt ap 100 skolēniem

Valsts izglītības satura centrs (VISC) saņēmis iesniegumus no aptuveni 100 skolēniem, kuri vēlas ātrāk saņemt centralizēto eksāmenu sertifikātus, jo tie nepieciešami iesniegšanai ārvalstu augstskolās.

Sabiedrība Reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes!

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.