• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


No nākamā mācību gada likvidēs Stalbes pamatskolu Cēsu novadā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 21:08, 21.03.2024


No nākamā mācību gada likvidēs Stalbes pamatskolu Cēsu novadā, ceturtdien nolēma pašvaldības deputāti.


Foto: LETA

Lēmums paredz Stalbes pamatskolas 1.-9.klašu programmu un pirmsskolas izglītības programmu, kas tiek īstenota "Iktēs", Stalbes pagastā nodot Straupes pamatskolai. Savukārt Stalbes pamatskolas struktūrvienību, kas realizē pirmsskolas izglītības programmu Alejas ielā 2a, Auciemā, Raiskuma pagastā, nodos Cēsu pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādei.

Izglītības iestādes reorganizācija jāpabeidz līdz šā gada 31.augustam.

Straupes pamatskola būs Stalbes pamatskolas saistību pārņēmēja. Savukārt Stalbes pamatskolas bērnudārza struktūrvienības Alejas ielā 2a, Auciemā, Raiskuma pagastā saistības pārņems Cēsu pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestāde.

Kā pauž pašvaldība, lēmums paredz, ka Straupes pamatskola būs ar vienu administratīvo vadību, taču tiks saglabātas divas izglītības īstenošanas vietas to pašreizējās atrašanās vietās. Tāpat lēmums paredz, ka Stalbes pamatskolas pirmsskolas izglītības struktūrvienību Auciemā pievienos Cēsu pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādei, arī saglabājot tā pašreizējo atrašanās vietu Auciemā.

Izglītības īstenošanas vietās Stalbē un Straupē turpinās īstenot pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas izglītības programmas. Stalbes pamatskolas pievienošana Straupes pamatskolai nodrošināšot optimālu klašu piepildījumu un atbilstošu mācību saturu. Tāpat tas ļaušot nodrošināt finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu, "veidojot optimālu un kvalitatīvu izglītības sistēmu, kopīgi izmantojot esošo izglītības iestāžu materiāltehnisko bāzi un cilvēkresursus, skaidro pašvaldība".

Stalbes un Straupes pamatskolu direktore Dana Gaile skaidro, ka priekšā ir liels plānošanas darbs, lai izveidotu mācību plānu nākamajam mācību gadam, skolēnu mobilitāti un pedagogu darba slodžu sadalījumu.

Reorganizācijas procesā aizvadītas vairākas sarunas, ar audzēkņu vecākiem, skolu kolektīvu un pašvaldības pārstāvjiem. Diskusijās par skolu tīkla sakārtošanu vērtēti dažādi faktori, tostarp skolēnu skaita dinamika un novērojamās tendences, iedzīvotāju skaita dinamika, tāpat ņemti vērā arī mācību sasniegumi un citi faktori. Pēc lēmuma par Stalbes un Straupes skolu apvienošanu, tiks veidota reorganizācijas grupa, iesaistot Cēsu novada pašvaldības pārstāvjus, Straupes pamatskolas pārstāvjus, kā arī Stalbes pamatskolas kolektīva izvirzītu pārstāvi, skaidro pašvaldībā.

Pieejamie dati liecina, ka Straupes pamatskolā skolēnu skaita dinamika un prognozes ir ar pozitīvām iezīmēm pretēji Stalbes pamatskolai. Straupes pagasta bērni apgūst pamatizglītību vietējā Straupes pamatskolā. Turpretī Stalbes pagasta bērni izvēlas mācīties citās skolās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Vairāku galvaspilsētas izglītības iestāžu nosaukumos iekļaus Rīgas vārdu

Rīgas domes šodien nolēma vairāku galvaspilsētas izglītības iestāžu nosaukumos iekļaut vārdu Rīga.

Kultūra Latvijas studenti var pieteikties stipendijām studijām Itālijā un Slovākijā

Latvijas studenti var pieteikties stipendijām, lai studētu Itālijā vai Slovākijā 2024./2025.akadēmiskajā gadā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ekonomika Zems izglītības līmenis rada četras reizes augstāku risku kļūt par bezdarbnieku

Pērn bezdarba līmenis personām 15-74 gadu vecumā ar pamata vai zemāku izglītības līmeni bija gandrīz četras reizes augstāks nekā personām, kas ieguvušas augstāko izglītību - attiecīgi 13,3% un 3,3%, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izdotajā informatīvajā apskatā "Darbaspēka apsekojuma galvenie rādītāji 2023.gadā".