• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ragu meklētāju sarunas aizbaida jūras ērgļus no ligzdas Durbē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:14, 14.03.2024


Ragu meklētāju sarunas aizbaidījušas jūras ērgļus no videotiešsaistē skatāmās ligzdas Durbē, apstiprināja Latvijas Dabas fonda (LDF) padomes loceklis, ornitologs Jānis Ķuze.


Ērgļu ligzda stāv tukša.
Foto: Youtube

Viņš informē, ka vakar pie Durbes jūras ērgļu ligzdas bija dzirdama cilvēku skaļa sarunāšanās.

"Durbes jūras ērgļu ligzda atrodas mikroliegumā, kas nav apmeklētājiem slēgts rezervāts. Parasti iespēja, ka mikroliegumā ienāktu cilvēki, ir diezgan maza, tāpēc mikroliegumi netiek marķēti, līdz ar to ir jārēķinās, ka ligzdas tuvumā var parādīties cilvēki," skaidro Ķuze.

Viņš norāda, ka pašlaik ir ragu meklēšanas sezona. Šī nodarbošanās pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi uzplaukumu, radot traucējumu sezonā, kad tradicionāli cilvēku klātbūtne mežā nav bijusi liela, jo ogošanas un sēņošanas sezona vēl nav sākusies.

Ja ērgļu ligzdā ir olas vai mazuļi, cilvēku klātbūtne diemžēl var novest pie nesekmīgas ligzdošanas, jo pieaugušie putni atstāj ligzdu, tādējādi pakļaujot olas vai mazuļus atdzišanas riskam vai plēsēju ietekmei, skaidro ornitologs.

Pašlaik Durbes ligzdai būtisks kaitējums no cilvēku klātbūtnes nav radies, jo ligzdā vēl nav iedētas olas, tomēr traucējumi šajā laikā noteikti nav vēlami.

"Aicinām cilvēkus, kuri dodas mežā, ievērot klusumu un nemēģināt tuvoties ligzdai, ja to ievēro, kā arī ātri atstāt teritoriju, ja tiek novēroti putni ar uztraukuma uzvedību," rosina Ķuze.

Kā vērojams videotiešsaistē, Durbē ērgļu pārim Mildai un H kungam kopš februāra vidus ir izdevies pilnīgi no jauna uzbūvēt ligzdu, kurai šajās dienās vēl tiek veikti siltināšanas darbi, lai jau tuvākajās dienās varētu sākt ligzdošanu.

Trešdienas pievakarē cilvēku sarunas izbiedēja H kungu un tas strauji pameta ligzdu. Citus rītus putni jau kopš gaismas aušanas bija vērojami ligzdā, taču šodien tie ligzdā nav atgriezušies ne reizi līdz pat dienas vidum.

Tiešraide no jūras ērgļu ligzdas Durbē ir visvairāk skatītā gan Latvijā, gan ārvalstīs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ūdens jūrā daudzviet kļuvis ledaini auksts

Austrumu vēja dēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā kļuvis auksts, siltāks tas ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Sabiedrība Ceturtdien vietām būs pērkona negaiss, ziemeļaustrumos saglabāsies sauss laiks

Ceturtdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā - galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā - gaidāms īslaicīgs lietus, vietām būs pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LTV atceļ plānotās EP priekšvēlēšanu debates krievu valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) galvenā redaktore Sigita Roķe, konsultējoties ar LTV Redakcionālo padomi, nolēmusi atcelt Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā, informēja LTV.

Lasiet arī

Interesanti fakti Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo

Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo, noskaidrots Latvijas Dabas fonda (LDF) rīkotajā aptaujā. Aptaujā piedalījās 1732 cilvēki, un ar 556 balsīm uzvarējis vārds Hugo.

Sabiedrība Aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim

Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim, kas pagaidām tiek dēvēts par H kungu, liecina LDF tviterī publiskotais aicinājums.

Interesanti fakti Dabas aizsardzības pārvalde aicina brīvprātīgos glābt krupjus

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau trešo gadu, īstenojot kampaņu "Misija - Krupis. Izglāb princi!", aicina pieteikties brīvprātīgos krupju glābējus, lai aktīvajā migrācijas laikā noteiktā ceļa posmā palīdzētu krupjiem droši šķērsot brauktuvi.

Interesanti fakti Jūras ērgļu ligzdā Durbē izdēta pirmā ola

Durbē esošajā jūras ērgļu ligzdā, kuras norises Latvijas Dabas fonds (LDF) translē videotiešraidē, sestdienas, 23.marta, pēcpusdienā ir izdēta šosezon pirmā ola.