• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Brīvprātīgie Valmieras slimnīcai sniegs hospisa pakalpojumus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:27, 05.03.2024


Mērķis ir atbalsts gan pacientiem, gan personālam.


Prezidents Rinkēvičs patronizē cēlo misiju.

Parakstot svinīgo sadarbības līgumu un organizējot projektu "Svētku galds", organizācija "Hospiss LV" un Vidzemes slimnīca, uzsāka brīvprātīgā darba projektu Hronisko pacientu aprūpes nodaļā. "Hospiss LV" šis ir pirmais sadarbības projekts, kas tiek īstenots ārpus Rīgas reģiona slimnīcām. Labdarības organizācija "Hospiss LV", kas iestājas par cieņpilnu attieksmi pret cilvēku līdz pēdējam elpas vilcienam un līdz šim aktīvi darbojās tikai Rīgā, paplašina savas darbības robežas, un ar savu labdarības projektu "Svētku galds" devās uz Vidzemes slimnīcu, lai uzsāktu aktīvu un ilglaicīgu sadarbību. "Hospiss LV" pārstāvji tikās ar pirmajiem brīvprātīgajiem, kas ir izrādījuši iniciatīvu un interesi darboties tieši Vidzemes slimnīcā.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs uzsver: "Katrs projekts, ar kura palīdzību mēs varam uzlabot savu pacientu emocionālo stāvokli un labsajūtu ir atbalstāms. Mēs esam pagodināti, ka esam pirmie, kas uzsāk sadarbību ar "Hospiss LV" ārpus Rīgas robežām. Mērķis, protams, ir īstenot kvalitatīvu un profesionālu sadarbību, lai tas būtu atbalsts gan pacientiem, gan personālam, jo dažreiz tieši emocionālā līdzdalība ir svarīgāka ārstniecības procesā kā fiziskā."

"Brīvprātīgā darbs nav iegriba, pēkšņi radies impulss izdarīt kaut ko labu. Šis darbs ir apsolījums un apņemšanās, pat pienākums. Pienākums pret vistrauslākajiem cilvēkiem, pret tiem, kam nevar pateikt, ka atnākšu citu dienu, reizi vai mēnesi. Hospiss pacienta tad var arī vairs nebūt. Brīvprātīgais ir apbrīnojams cilvēks savas nesavtības un sirds plašuma dēļ," stāsta "Hospiss LV" valdes locekle Ilze Zosule.

Pirmajā sadarbības dienā, organizācijas "Hospiss LV" apmācītie brīvprātīgie īstenoja projektu "Svētku galds" Vidzemes slimnīcas Hronisko pacientu aprūpes nodaļā. "Svētku galda" ietvaros brīvprātīgie ar svētku galda "ratiņiem" devās uz nodaļu un iepriecināja tur esošos pacientus ar dažādiem našķiem. "Hospiss LV" cienasts noteikti atšķīrās no ierastā slimnīcas ēdiena un patiešām bija kā svētku galds! Projekta "Svētku galds" pacientu pieredzes stāsti liecina, ka, pat vairāk nekā gardumi, viņu sirdis silda un aizkustina izrādītā uzmanība un klātbūtne. Šo atbalstu novērtē ne tikai paši pacienti, bet arī viņu ģimenes, kuriem tuvinieka labsajūta un prieks ir galvenais. Svarīgākais, ko brīvprātīgie nodrošina, ir - uzklausīt, būt līdzās, nesteigties.

Vidzemes slimnīca ir ceturtā līmeņa daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību un tās galvenie darbības veidi ir stacionārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitālu pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% - Valkas novada pašvaldībai un 0,9% - Rīgas Stradiņa universitātei. 2025.gadā apritēs 50 gadi kopš Vidzemes slimnīca pirmo reizi vēra durvis pacientiem Valmierā, Jumaras ielā 195.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Čakšas ienākumi pērn palielinājušies par 71 439 eiro

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pērn guvusi ienākumus 112 503 eiro apmērā, kas ir par 71 439 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, kad viņa pamatā strādāja par Saeimas deputāti, liecina valsts amatpersonas iesniegtā deklarācija par 2023.gadu.

Sabiedrība Tiesu ekspertīžu iestāžu reformu piedāvā atlikt vai vispār apturēt

Tieslietu ministrija (TM) piedāvā tiesu ekspertīžu iestāžu reformu atlikt līdz 2027.gada beigām vai apturēt to vispār, jo atbildīgās ministrijas nespēj vienoties par risinājumiem, attiecīgi 2024.gadā neizdosies iekļauties termiņos un īstenot iepriekš plānotos uzdevumus, liecina TM sagatavotā prezentācija Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.

Sabiedrība Rinkēvičs: konkurss uz LIAA direktora amatu noslēdzās mazliet jocīgi

Konkurss uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu noslēdzās "mazliet jocīgi", šādu vērtējumu trešdien pēc tikšanās ar premjeri Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Valsts valodas eksāmens varētu būt jākārto vēl 3100 Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem valsts valodas zināšanu prasību plānots piemērot vēl papildu dažiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu.

Lasiet arī