• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Abu Meri: divu grozu veselības aprūpes pakalpojumu modelis ir novecojis

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:37, 05.03.2024


Tā saucamais "divu grozu" veselības aprūpes pakalpojumu modelis ir novecojis, un tam nav politiskā atbalsta, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV), komentējot lēmumu minēto modeli atlikt vēl uz pusotru gadu.


Foto: LETA

Veselības ministrs sacīja, ka šobrīd šim modelim nav vienota atbalsta nedz koalīcijā, nedz ārpus tās, bet, viņaprāt, ir svarīgi panākt kompromisu. Tāpat ministrs norādīja, ka "divu grozu" modelis ir veidots pirms septiņiem astoņiem gadiem, un tas vairs precīzi nesaskaņojas ar jaunajām idejām par veselības nozares finansējuma stabilizēšanu.

"Šobrīd mums nav vienotība par to, ka šī sistēma, kas pieņemta 12.Saeimā ir ļoti laba. Man liekas, ka ir jāmeklē kompromiss un labāks variants. Tas neizslēdz to, ka nākamajā veselības aprūpes finansēšanas modelī būs daļa no "divu grozu" modeļa idejām, bet tomēr mums ir jāiezīmē normāls budžets, lai saprastu, no kurienes veselībai nāks nauda," sacīja Abu Meri.

Ministrs paskaidroja, ka šobrīd nozarei nauda tiek piešķirta no kopēja budžeta, taču VM vēlas izstrādāt tādu modeli, kurā daļa finansējuma veidojas no nodokļiem, un otra daļa - no valsts dotācijām. Lai to nodrošinātu, Veselības ministrija (VM) iecerējusi veidot apdrošināšanas fondu, kura finansējuma bāzi veidotu daļa no iedzīvotāju iemaksātajiem nodokļiem. Ja VM virzās ar šo ieceri, tad tā vairs nav saskaņojama ar grozu sistēmu.

"Mums ir jāveido modelis, kas vienmēr iezīmē konkrētu naudu, kas nāk no esošā nodokļa. Es uzsveru, tas nav papildu nodoklis, bet pašreizējais, kas aizietu uz to fondu. Un tad valsts nāk klāt ar papildu naudu tām grupām, kuras neiemaksā fondā, piemēram, bērni, invalīdi un citas grupas," klāstīja Abu Meri.

Ministrs šobrīd nevarēja pateikt, cik procentus no nodokļiem varētu atvēlēt fondam. Par to vēl jādiskutē gan ar Labklājības un Finanšu ministriju, gan ar koalīcijas partneriem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Ministrs: Šogad situācija slimnīcās «būs ok»

Pagājušajā gadā finanšu situācija slimnīcās bija smaga, bet šogad tā, lai arī nebūs ideāla, bet "būs ok", ceturtdien intervijā LTV "Rīta panorāmai" izteicās veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Veselība Rīgas Dzemdību nams noraida veselības ministra apgalvojumus

Rīgas Dzemdību nams noraida veselības ministra Hosama Abu Meri (JV) apgalvojumus par tā neatbilstību mūsdienu prasībām, aģentūru LETA informēja Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja, ārste Santa Markova.

Sabiedrība Abu Meri: lielās aptieku ķēdes publiski biedē sabiedrību

Lielās aptieku ķēdes publiski biedē sabiedrību, ka mazās aptiekas neizdzīvos, kamēr Veselības ministrija (VM) ar mazo aptieku pārstāvjiem jau konstruktīvi strādā, lai pārmaiņu rezultātā aptiekas, īpaši mazās, ne tikai pastiprinātu savu neatkarību, bet arī veicinātu farmaceita lomas vietu un nozīmi visā veselības aprūpes sistēmā, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Veselība Meri: Neredzu iespēju, ka ģimenes ārsti varētu strādāt vien četras dienas nedēļā

Pašlaik nav iespējams iedomāties, ka ģimenes ārsti varētu strādāt četras dienas nedēļā, jo jau tagad ir redzams ārstu trūkums, Latvijas Televīzijas radījumā "Šodienas jautājums" pirmdienas vakarā sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).