• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vāc parakstus par Starptautiskās vīriešu dienas svinēšanu novembrī

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 07:33, 04.03.2024


Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Starptautiskās vīriešu dienas svinēšanu novembrī.Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Nikolajs Bubenčikovs. Viņš skaidro, ka Starptautiskā vīriešu diena ir ikgadēji starptautiski svētki, ko atzīmē 19.novembrī. Pirmo reizi tā tika svinēta 1999.gadā Trinidādā un Tobāgo, pēc kā svētki guva atbalstu Austrālijā, Karību jūras reģionā, Ziemeļamerikā, Tuvajos Austrumos un Eiropā. Tagad to atzīmējot vairāki desmiti valstu.

Starptautiskās vīriešu dienas izveides mērķi esot pievērst uzmanību vīriešu dzimuma diskriminācijai un dzimumu nevienlīdzības problēmai. Bubenčikovs skaidro, ka svētku rīkotāji koncentrējas uz jebkura vecuma zēnu un vīriešu veselības saglabāšanu, un tiek uzsvērta vīriešu pozitīvā ietekme uz ģimeni un bērnu audzināšanu.

Starptautiskās vīriešu dienas kā atzīmējamas dienas ieviešana arī Latvijā pievērstu sabiedrības uzmanību vīriešu tiesību un to diskriminācijas problēmām veselības, ģimenes, izglītības, mediju un citās jomās, kā arī izceltu vīriešu sasniegumu pozitīvo ietekmi, pārliecināts idejas autors. Viņaprāt, pēdējos gados Starptautiskā vīriešu diena ir izaugusi līdz dažādiem publiskiem semināriem, pasākumiem skolās, radio un televīzijas programmām, miermīlīgām demonstrācijām un gājieniem, apaļajiem galdiem un mākslas izstādēm.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā arvien populārāka kļūst velosipēdu noma (+VIDEO)

Uzlabojoties pilsētas infrastruktūrai, palielinās iespēja, ka savu nepieciešamo mērķi sasniegsi ātrāk.

Sabiedrība Prezidents vēlas piesaistīt ārvalstu mācībspēkus

Piedāvātie grozījumi faktiski noteiktu pārejas periodu, kura laikā ārzemnieks apgūst valsts valodu, bet jau iesaistās augstākās izglītības iestāžu darbā.

Sabiedrība Valsts policijas priekšniekam piešķirs ģenerāļa pakāpi

Valdība drīzumā plāno lemt par ģenerāļa pakāpes piešķiršanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas lielākajā daļā veidosies sniega sega

Pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu Latvijā snigs un putinās, vietām - galvenokārt Vidzemē - gaidāms arī lietus, prognozē sinoptiķi.

Pasaule Jālemj par Krievijas Centrālās bankas iesaldētās peļņas novirzīšanu Ukrainai

Latvijas aizsardzības ministrs piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā.

Sabiedrība Arī rīt Rīgā darbosies "sniega biļetes"

"Sniega biļetes" var izmantot jebkura pilngadīga persona, brauciena laikā ņemot līdzi automašīnas tehnisko pasi. Autovadītāja apliecībai obligāti nav jābūt līdzi. Automašīnas tehniskā pase apliecina, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis.

Ekonomika Ģeopolitiskā situācija visvairāk negatīvi ietekmē investīciju vidi valstī

Nepalielinot investīcijas, ir grūti iedomāties, ka varēsim sagaidīt Latvijas ekonomikas izrāvienu.