• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jūrmalas jaunieši iesaistījās koka arhitektūras aizsardzībā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:07, 04.03.2024


Aizsākta pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.


No šī gada paplašinās to ēku – arhitektūras pieminekļu loks, kas var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu atjaunošanai.

Majoru vidusskolas jaunieši Latvijas kultūras kanona konkursā „Kultūras vērtību sardzē” kā īpašo vērtību izvēlējušies Jūrmalas vēsturisko koka apbūvi, ziņoja vietne jurmala.lv.

Vizuālās mākslas skolotājas Ingas Freibergas vadībā Majoru vidusskolas 12. klases jauniešu Diānas Amandas Bušas, Montas Markus un Mika Lisovska konkursa pieteikums iekļuva 15 labāko starpā 42 Latvijas skolu komandu konkurencē.

Nākamo sacensību posmu komanda turpināja ar vairākām aktivitātēm. Sadarbībā ar Jūrmalas pašvaldības iestādi - Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centru - organizēti semināri, kuros jaunieši iepazinās ar kultūras pieminekļu aizsardzības mehānismu un ēku īpašnieku izšķirošo lomu šajā procesā. Tāpat šajā projektā Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrs Majoru vidusskolā atklāja ceļojošo izstādi “Trausli. Koka dekors Jūrmalas arhitektūrā”. Ekspozīcija, kas šogad turpinās ceļu arī uz citām Jūrmalas skolām, stāsta par daudzveidīgajām koka būvdetaļām, to vēsturi un funkcijām.

Jaunieši vēlas pievērst plašāku uzmanību Jūrmalas vēsturisko ēku, daļa no kurām kļuvušas par graustiem, problemātikai, uzsverot visas sabiedrības, jo īpaši ēku īpašnieku atbildību. Noslēguma pasākums rīkots līdzās vienam no privātam īpašniekam piederošiem namiem Zigfrīda Meierovica prospektā 34, kas ilgstoši netiek sakārtots un kļuvis par graustu. Konkrētā īpašuma īpašnieks turpina maksāt sodus, bet reālas darbības ēkas sakārtošanai neveic. Zibakcijā ar devīzi: “Jaunieti, stāvi par sava rajona sirdi!” klātesošie varēja ar parakstiem atbalstīt iniciatīvu Latvijas kultūras kanonā kā jaunu sargājamu vērtību iekļaut “Koka Jūrmalu”.

“Prieks, ka jauniešu sirdis deg par Jūrmalas vēsturisko koka apbūvi. Ka viņi apzinās koka ēku vērtību, ka viņiem rūp to nodošana nākamajām paaudzēm. Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra darbs ir vērsts uz to, lai arvien lielāka sabiedrības daļa izprastu apbūves unikālo raksturu ne vien mūsu pilsētas, bet visas Latvijas arhitektūras mantojuma kontekstā. Lai ēku īpašnieki lepotos, ka dzīvo vēsturiskā koka namā, lai turpinātos iepriekšējo paaudžu, iespējams, pat vectēvu un vecvectēvu radītais un paveiktais,” pasākumā pauda Gundars Ūķis, Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra vadītājs.

Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrs ir izveidots 2021. gadā, un viens no tā galvenajiem uzdevumiem ir rūpēties par pilsētas vēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Centrs katru gadu rīko konkursu “Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balva”, kurā pilsēta izsaka atzinību viskvalitatīvāk atjaunoto ēku īpašniekiem. No 2014. gada aizsākta Jūrmalas pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai, un šī perioda laikā piešķirti vairāk nekā pusmiljons eiro ēku atjaunošanai. Šogad paplašināts to Jūrmalas kultūrvēsturisko ēku loks, kas var piedalīties konkursā par pašvaldības līdzfinansējuma iegūšanu to saglabāšanai. Projektus var pieteikt līdz 22. martam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Čakšas ienākumi pērn palielinājušies par 71 439 eiro

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pērn guvusi ienākumus 112 503 eiro apmērā, kas ir par 71 439 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, kad viņa pamatā strādāja par Saeimas deputāti, liecina valsts amatpersonas iesniegtā deklarācija par 2023.gadu.

Sabiedrība Tiesu ekspertīžu iestāžu reformu piedāvā atlikt vai vispār apturēt

Tieslietu ministrija (TM) piedāvā tiesu ekspertīžu iestāžu reformu atlikt līdz 2027.gada beigām vai apturēt to vispār, jo atbildīgās ministrijas nespēj vienoties par risinājumiem, attiecīgi 2024.gadā neizdosies iekļauties termiņos un īstenot iepriekš plānotos uzdevumus, liecina TM sagatavotā prezentācija Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.

Sabiedrība Rinkēvičs: konkurss uz LIAA direktora amatu noslēdzās mazliet jocīgi

Konkurss uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu noslēdzās "mazliet jocīgi", šādu vērtējumu trešdien pēc tikšanās ar premjeri Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Valsts valodas eksāmens varētu būt jākārto vēl 3100 Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem valsts valodas zināšanu prasību plānots piemērot vēl papildu dažiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu.

Lasiet arī

Interesanti fakti Jūrmalas kūrorta oficiālais statuss pagarināts vēl uz diviem gadiem

Kūrorta statuss Jūrmalas pilsētas administratīvajai teritorijai, izņemot Vārnukrogu, Priedaini un Bražciemu, sākotnēji tika piešķirts 2013.gadā.

Sabiedrība Jūrmalā tiek pārdota vēsturiskā Majoru muiža (+VIDEO)

Šeit atradās Baltijas baronu vasaras rezidence.

Sabiedrība Jūrmalā sāk Dzintaru dzelzceļa pārvada pārbūvi

Šodien Jūrmalā sāks Dzintaru dzelzceļa pārvada pārbūvi, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Zane Leite.

Sabiedrība Kas jādara, lai Jūsu bērns mācītos Jūrmalā (+VIDEO)

Iesniegumu var iesniegt klātienē vai elektroniski.